Adıyaman Vize İşlemleri

ileVize

Adıyaman Vize İşlemleri

Adıyaman Vize İşlemleri,Adıyaman şehrinde ikamet eden kişilerin ve özellikle aşağıda belirtmiş olduğumuz şehirlerin vize başvuruları,konsolosluğun yetkilendirmiş olduğu

İDATA ve VFS Global üzerinden yapılmaktadır.Sizde aşağıdaki tabloda verilen şehirler arasında ikamet ediyorsanız,Gaziantep İDATA ve Gaziantep VFS Global ofislerinde vize,başvurusu,yapabilirsiniz.

GaziantepAdıyamanAdanaDiyarbakırHakkari
HatayKahramanmaraşBingölBitlisÇorum
BatmanŞanlıurfaElazığErzincanErzurum
MuşOsmaniyeMardinMersinKilis
BartınAğrıVanSiirtŞırnak
MalatyaZonguldakKarsYozgatTunceli
KastamonuGümüşhaneTokatMuşKırıkkale

Yukarıdaki tabloda Ankara konsolosluğuna başvuru yapmak isteyen başvuru sahipleri,Gaziantep Almanya Konsolosluğunun Yetkilendirmiş olduğu İDATA Ofislerinden,başvuruda bulunabilir.Adıyaman ve diğer şehirler bulundukları şehirlerde,başvuru yapamaz.Çünkü Konsolosluk Ankara’da ve Aracı firmalar ise Gaziantep’te bulunmaktadır.Tabi İDATA ve VFS Global firmaları diğer şehirlerde de bulunmaktadır.Kendilerine en yakın ofislerden vize başvurusu yapabilirler.

Adıyaman Vize Randevusu

Adıyaman şehrinde ikamet eden başvuru sahipleri,Aşağıdaki randevu formunu doldurarak randevu talebinde bulunabilirler.Randevu firmamız tarafından ücretsiz verilmektedir,randevu için sizden ücret eden kişi veya kurumlara itibar etmemenizi,banka hesabına para yatırılmasını söyleyen kurum ve kişilere elden ödeme yapmanızı tavsiye ederiz.

Online Randevu Talep Formunu Doldurup Gönderin Ücretsiz Randevunuzu Oluşturalım.Buradaki Linke Tıklayarak Formu Doldurun.

Gerekli Evrak Listesi

Gerekli evrak listesi,kişinin geçim kaynağına göre değişkenlik göstermektedir.Başvuru sahibi geçim kaynağını belgeler ile sunması gerekir ve banka hesap dökümleri son 3 aylık olarak istenilmektedir.Konsolosluğun istemiş olduğu şahıs evraklarını,başvuru sahibinin durumuna göre kendisi hazırlamalıdır.Diğer kalan evraklar ise firmamız tarafından hazırlanmaktadır.Ayrıca başvuru formu,seyahat sağlık sigortası,uçak bileti rezervasyonları gibi evraklar firmamız tarafından temin edilmektedir.

Adıyaman şehrinde ikamet eden kişiler,verilen randevu tarihinde ve saatinde,Gaziantep ofisimizde olmaları gerekmektedir.Randevu tarihinde ofisimize gelmeden önce,istenilen belgelerin tam tekmil olduğundan emin olun,evraklarda eksiklik olması durumunda,işlem süreniz uzar ve başvurunuz eksik evrak dilekçesi ile yapılabilir.

Yukarıdaki vize başvuru adımlarını doğru şekilde takip eden ve uygulayan başvuru sahiplerinin,vize başvurularında hiçbir sorun çıkmayacak,parmak izi verdikten hemen sonra işlemleri bitecektir.İşlemler bittikten sonra tekrar aynı gün içerisinde ikamet şehrinize dönebilirsiniz.

Diğer Şehirlerde ikamet eden kişiler için Hazırladığımız Bilgi içeren yazıları aşağıdan seçerek takip edebilirsiniz.

Yazar hakkında

Vize author

    1 yorum

    Elazığ Vize İşlemleri – Elazığ Almanya Vize Başvuru ve RandevuYayın tarihi1:55 pm - Şub 11, 2019

    […] Adıyaman Vize İşlemleri […]

    Bir cevap yazın

    Hemen Ara