Almanya Aile Birleşim Vizesi

ileİLAYDA Vize Danışmanı

Almanya Aile Birleşim Vizesi

Almanya Aile Birleşim Vizesi, için gerekli olan randevu ve gerekli evrak listesi firmamız tarafından hazırlanmaktadır.

Almanya Aile Birleşim vizesi almak isteyenlerin, Almanya’da ikamet eden yakınlarının ( Aile,Eş,Çocuk ) olması gerekmektedir.

Almanya Aile Birleşim Vize Randevusu

Almanya Aile Birleşim Vize Randevusu, firmamız tarafından alınmaktadır.Vize başvurunuzu randevunuz olmadan yapamazsınız ve başvuruya gitmeden önce, randevu almanız gerekmektedir.

almanya aile birleşimi
aile birleşim vizesi

Almanya Aile Birleşim Vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin, başlangıç seviyesinde dil bilmeleri gerekmektedir. A1 Sertifikası ile istenilen evrakları, vize başvurunuza gittiğiniz konsolosluk’ta sunmanız gerekmektedir. Sadece Almanya’da çocuğu olup, o şekilde aile birleşim vizesine başvuruda bulunan kişilerde Dil bilme Zorunluluğu yoktur.

Aile Birleşim Vizesi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Almanya Aile Birleşiminde Dikkat Edilmesi Gerekenleri sizler için aşağıda sıralıyoruz. Aşağıda yazılı maddeleri dikkatlice tamamladığınız zaman, vize başvurunuz esnasında hiç bir problem ile karşılaşmazsınız.

  • Aile Birleşim vizesine başvurmadan önce, sizden istenilen gerekli evrakları tam şekilde hazırladığınız’dan emin olmanız gerekmektedir. Aksi halde vize başvurunuz ile ilgili problem yaşayabilirsiniz.
  • Vize başvurusu için konsolosluğa gittiğinizde, randevu almış olmanız gerekmektedir. Randevu almadıysanız konsolosluk hiç bir işlem yapmayacaktır ve geri dönmek zorunda kalırsınız. Randevu aldıysanız, randevu tarihini ve saatini kontrol ederek ve çıktısını alarak vize başvurusuna gitmenizi tavsiye ederiz.
  • Almanya konsolosluğu tarafından istenilen evrakların ve Almanya‘da ikamet eden ailenizden istenilen evrakların tam olduğuna dikkat edin.
  • Aile Birleşimi için istenilen evraklar arasında Başvuru Formu istenmektedir ve eksiksiz olarak doldurduğunuz’dan emin olun. 2 adet başvuru formu istenmektedir ve doğru doldurduğunuz’dan emin olarak başvuruda sunmanız gerekmektedir.

Almanya Aile Birleşim Vizesi için Gerekli Evraklar

Aile Birleşim Vizesi, Ulusal vize olarak geçmektedir. Ulusal vize 90 gün ve üzeri seyahat etmek isteyen kişilerin veya Almanya’da yaşamak isteyen kişilerin, başvuruda bulunması gereken vize tipidir.

Vize Başvurusunda bulunacak kişilerin evrak listeleri, kişiye özel hazırlanmaktadır. Vize başvurusunda bulunacak kişi, Türkiye’de Çalışan,İşveren,Emekli vb.. durumlarda ise durumunu belirterek evrak listesini hazırlayabilirler.

Yazar hakkında

İLAYDA Vize Danışmanı editor

    Bir cevap yazın

    Hemen Ara