Almanya Vize Başvurusu

ileVize Danışmanı

Almanya Vize Başvurusu

Almanya Vize Başvurusu

Almanya Vize Başvurusu,Almanya vizesi için başvuru yapacaksınız ve nereden başlayacağınızı bilmiyor iseniz bu yazımızı dikkatlice okumanızı tavsiye ederim. Almanya’ya ne amacı ile gideceğinizi belirlemeniz gerekiyor.Aile ziyareti için mi?turistik olarak mı?ticaret amacıyla mı?okul için mi? öncelikle gidiş amacınızı belirtmeniz gerekiyor.Gidiş amacımızı belirledik diyelim,sonrasında ise gidiş amacınıza göre sizden evrak hazırlamanız istenecek.Gidiş amacınıza göre istenilen evrakları eksiksiz bir şekilde,hazırlamanız gerekiyor.Evraklarınız Eksik bir şekilde vize başvurusu yaparsanız,size eksik evrak dilekçesi imzalatırlar ve başvurunuzu o şekilde gerçekleştirebilirsiniz.Evraklarınızı hazırlarken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan bir diğeri ise,seyahat tarihlerinizi doğru bir şekilde belirlemeniz gerekiyor.Bunun nedeni ise konsolosluk vizeyi seyahat tarihine göre basıp gönderiyor.

Schengen Vizesi ve Almanya

Aynı zamanda Almanya vizesine başvuru yaparken,diğer Schengen ülkelerine gidip gezmek istiyor iseniz,Almanya konsolosluğundan Schengen vizesine başvuru yapabilirsiniz. Schengen Vizesi hakkında detaylı bilgiye Buradan ulaşabilirsiniz.Amacınız sadece Almanya ülkesine seyahat etmek ise,sadece Almanya vizesi için başvuru yapabilirsiniz. Schengen vizesi için hazırlamanız gereken evraklar Almanya üzerinden başvuru yapacaksanız aynıdır.Başka ülke üzerinden başvuru yapacaksanız,evraklarda değişkenlik gösterebilir.Diğer bilmeniz gereken en önemli kural ise,hangi ülkede daha çok kalacaksanız o ülke üzerinden vize başvurusu yapmanız gerekiyor.Mesela Almanya da 15 gün kalacaksınız diyelim,İtalya da 2 gün kalacaksınız,Hollanda da 3 gün kalacaksınız diyelim,durum böyle olursa Almanya üzerinden Schengen vizesine başvuru yapmanız gerekiyor.

Almanya Vizesi için Gerekli Evraklar

Gerekli evraklar konusunda yukarıda da belirttiğim gibi,öncelikle gidiş amacınızı belirlemeniz gerekiyor,gidiş amacınızı belirledikten sonra size uygun evrak listesini alıp evrakları hazırlayacaksınız.Evrak listesini kendinize uygun aldığınızdan emin olun.Aksi halde yanlış evrak seçerseniz ve başvuruya sunmak isterseniz,konsolosluğun kabul etmeyeceğini ve eksik evrak dilekçesi doldurarak,vize başvurusu yapacağınızı bilmenizi isterim.Şunu bilmenizde fayda var,en çok sorulan sorulardan birisi de budur aslında,çalışmayan kişiler nasıl vize başvurusu yapacak? Red verirler mi?vizem onaylanır mı? gibi sorular oldukça çok sorulmakta.Öncelikle şundan emin olun ki,kimse size %100 vize alırsınız diye garanti veremez,garanti veriyorum diyen yalan söyler,karar tamamen konsolosluğun kararıdır.Kendinize uygun evrak seçimi yapın,evraklarınızı eksiksiz bir şekilde hazırlayın ve başvuruya sunun.Sonuç ise 15 iş günü içerisinde elinize ulaşacaktır.

Almanya Konsolosluğu Randevu

Almanya Konsolosluğu Randevu,sistemi tamamen İDATA ofislerinin yoğunluğuna bağlıdır.Kimi zaman,vize başvurusu yapan kişi sayısı fazla olduğu için randevu alma konusunda,sıkıntı yaşayabilirsiniz. İDATA ofislerinde isterseniz vip başvuru yapma imkanına da sahipsiniz,ama bunun için 75 Euro ücret ödemeniz gerekecek. VİP Başvuru konusunda Buradan detaylı bilgi alabilirsiniz.Bilmeniz gereken önemli notlardan bir diğeri ise,Almanya Konsolosluğunun yetkilendirmiş olduğu,İDATA ile sadece 90 güne kadar olan seyahatlerinizde başvuru yapabilirsiniz.90 gün üzeri olan seyahatlerinizde ise Almanya konsolosluğuna,başvuru yapmanız gerekiyor.Çünkü 90 gün üzeri vize başvurusu Ulusal Vize tipine girdiği için,İDATA dosyanızı alamıyor.En çok sorulan sorulardan bir diğeri de,Yeşil Pasaport sahibi olanlar,90 gün üzeri vize başvurularında,Almanya Konsolosluğuna şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir.

Almanya Vizesi Başvuru Formu

Almanya Vizesi Başvuru Formu,doldururken dikkatli ve anlayarak titizlikle doldurmanızı tavsiye ederiz.Çünkü başvuru formunda,üzeri karalanmış,silinmiş ve eksik yazılmış hatalı yazıları,kabul etmiyor.

Başvuru formunu yukarıda belirttiğimiz gibi,eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurmanız gerekiyor.Almanya Vize Başvuru Formunu,bizimle iletişime geçerek temin edebilirsiniz.

Başvuru formun da,1 adet biometrik,arka fon beyaz olacak şekilde fotoğraf yapıştırmanız gerekiyor.Fotoğrafın boyutu (35×45) boyutlarında olacak,pasaportunuz 6 aydan eski ise pasaportunuza kullandığınız resminizi,vize için kullanamazsınız,yeni çektirmeniz gerekecek.Size tavsiyem,evraklarınızı hazırlarken yeni resim çektirmeniz ve resim için tekrar sıra numarası alıp beklememeniz.Herhangi bir eksik evrak var ise,eksik olan belgeyi tamamlayıp,tekrar sıra numarası alarak başvuruya gitmeniz gerekiyor.Zaman kaybetmemek için,istenilen belgeleri eksiksiz bir şekilde sunun.

 

Yazar hakkında

Vize Danışmanı administrator

Almanya Vize ve Schengen Vize başvurularınız için,sitemiz üzerinden ücretsiz randevu talebinde bulunabilirsiniz ve bizi 0539 821 58 68 numaralı telefondan hertürlü vize işlemleri için arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Hemen Ara