Almanya Vize Red Maddeleri

ileVize

Almanya Vize Red Maddeleri

Almanya RED Maddeleri konu başlığında,sizler için hazırlamış olduğumuz maddeleri tek tek yazarak açıklamaya çalışacağız.

Açıklama kısmı bize aittir ve herhangi bir yasal açıklama olmadığını bilmenizi isteriz.Kendi tecrübelerimize dayanarak açıklama yapacağız.

Almanya Vizesi Hangi Maddeden Red Geldi?

Almanya Konsolosluğu Vize Başvurusunda bulunduysanız,vize başvuru sonucunuz,pasaportun içerisinde belirtilmiştir.Eğer pasaportunuzun içerisinde Vize Basılmışsa,pasaport sayfasında görebilirsiniz.Eğer vizeye red gelmiş ise,2 sayfalık bir A4 Kağıdı ile hangi maddelerden red geldiğini görebilirsiniz.Almanca ve Türkçe olarak red maddeleri size gönderilmektedir,red gelen madde ise yanındaki kutucuk işaretli bir şekilde belirtilmektedir.

Almanya Red Maddelerini Aşağıda Almanca ve Türkçe olarak Yayınlayacağız.Size Gelen Vize Talebinin Reddine İlişkin Bildirim Formunu inceleyebilirsiniz.

Vize Talebinin Reddine İlişkin Bildirim


Sayın Başvuru Sahibi,Ankara’daki Alman Büyükelçiliği vize talebinizi incelemiş ve talebinizi reddetmiştir.Bu Karar,aşağıda belirtilen neden veya nedenlerden dolayı alınmıştır.

1.Madde, Sahte veya tahrif edilmiş seyahat belgesi ibraz edilmiştir.

1.Madde, Başvuruda sunulan evraklar içerisinde,sahte hazırlanmış evrak tespit edilmiş olabilir.Bu Madde çok önemli bir maddedir,eğer bu madde sebebi ile red geldi ise,sahte evrak düzenlemekten ve sunmaktan dolayı pasaporta uzun süreli kırmızı damga vurulma imkanı vardır.)

2.Madde, Öngörülen seyahat şartları ve amacı kanıtlanmamıştır.

2.Madde, Seyahatinizi kanıtlayıcı belgeler sunarak ve ne amaçlı Almanya’ya gitmek istediğinizi kanıtlayacak belgeler ile başvuruda bulunulmamış olabilir)Bu sebeple red almış olabilirsiniz bu maddeden dolayı

3.Madde ve En Zor Madde

3.Madde, Öngörülen seyahat süresinin tamamı için,veya ikamet veya çıkış ülkesine geri dönebilmek için,veya sizi kabul edeceği kesin olan üçüncü bir ülkeye transit geçebilmek için yeterli maddi imkana sahip olduğunuza dair kanıtlayıcı belgeler ibraz edilmemiştir.Bu maddi imkanlara yasal yoldan kavuşmanız mümkün gözükmemektedir.

3. Madde en tehlikeli maddelerden birisidir ve çoğunlukta vize başvurularında red gelme sebeplerinden birisidir.Başvuru sahibi vize başvurusunda bulunurken,maddi kaynaklarını ve son 3 aylık banka hesap hareketlerini,istenilen şekilde sunmamıştır.Banka hesap dökümü hareketsiz olup,içerisinde limit olmayan evraklar ile başvuru yapmış olabilirsiniz.Turistik başvurularda,otel rezervasyonunu çok fazla göstermiş olabilirsiniz,yada turistik seyahat sürenizi fazla tutmuş olabilirsiniz.Son olarak size davetiye gönderen kişinin,sizi ağırlayacak maddi imkana sahip olmamasından kaynaklı red sebebi de olabilmektedir.)

4.Madde, İçinde bulunulan altı aylık zaman dilimi içerisinde,Schengen vizesi veya sınırlı bir bölgede geçerliliğe sahip vize ile üye Devletlerde üç ay kalmışsınız.

4. Madde başvuru sahibine bağlı olan bir maddedir.Herhangi bir Schengen bölgesinde 3 ay seyahat ettikten sonra,3 ay’da ikametiniz olan ülkede kalmanız gerekmektedir.Tekrar vize başvurusu yapmak istediğinizde,3 ay bekleyip,üç ayın sonunda başvuru yapabilmektesiniz.)

5.Madde En Tehlikeli Maddelerden Birisi

5.Madde, Schengen Bilgi Sistemine (SIS)______________(üye Devlet adı belirtiniz) tarafında sizinle ilgili giriş yasağı kaydı girilmiş.

(5.Madde ise yurt dışı yasağı olan kişileri kapsayan bir maddedir.Kişi herhangi bir ülke veya Schengen ülkesi tarafından halk dili ile (kırmızı damga) ve yurt dışı yasağı var ise bu madde karşılığında vize başvurunuza red gelmiş olabilir.

Almanya Vize Red Maddeleri

6.Madde, Bir veya birden çok üye Devlet,562/2006 sayılı Yönetmeliğin,2.maddesinin 19.fıkrasında belirtildiği şekilde kamu düzeni,ulusal güvenlik,kamu sağlığı veya bir veya birden çok üye Devletin uluslararası ilişkileri bakımından tehlike oluşturduğunuz kanaatindedir.

6.Madde ise başvuru sahibinin sicili ile alakalı olabilmektedir.Başvuru sahibinin sicilinde veya geçmişinde herhangi bir suça karışması,içerisinde bulunması vb.. durumlarda bu madde ile karşılaşa bilmektedir.)

7.Madde, Geçerli ve uygun Sağlık Sigortasına sahip olduğunuza ilişkin kanıtlayıcı belge ibraz edilmemiştir.

7.Madde başvuru sahibine bağlı bir maddedir.Vize Başvurusunda bulunurken,konsolosluğun istemiş olduğu Schengen Bölgelerini kapsayan ve 30.000 Euro Teminat veren Seyahat Sağlık Sigortası tercih edilmelidir.Bu Maddeden dolayı red almanız,yeni bir seyahat sağlık sigortası yaparak,poliçeleri konsolosluğa gönderip itiraz dilekçesi ile verilen karara itiraz edebilirsiniz.)

8.Madde ve En Zor Maddelerden Birisi

Öngörülen seyahatin amacı ve şartlarını gösteren kanıtlayıcı belgeler inandırıcı değil.

8.Madde ise en zor maddelerden birisidir ve en çok red gelen maddelerden birisidir.Aslında kişi,seyahat amacını kanıtlayıcı belge sunmuş fakat,konsolosluk buna inandırıcı gözü ile bakmamış gibi denilmek istenen bir madde diyebilirim bana göre.8.Maddeye dikkat etmenizi ve bu maddeden dolayı red alan kişilerin itiraz dilekçesi göndermelerini tavsiye ederim.)

Vize Geçerlilik süresi bitiminden önce üye Devlet topraklarından ayrılma niyetinde olduğunuz tespit edilememiştir.

9.Madde ise aynı şekilde en fazla red gelen maddelerdendir.Bu maddenin kaynağını sizinde anlayacağınız gibi,gidip geri dönmenize inanmadıkları için bu maddeden red geliyor.9.Madde genellikle bekar,çalışmayan,öğrenci ve genç kesimlere daha sık geliyor diyebilirim,bu maddeden red alan kişiler itiraz dilekçesi ile itiraz başvurusunda bulunabilirler.)

Ücretsiz Müşteri temsilcilerimiz ile görüşebilir,itiraz dilekçesi oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.İletişim bilgilerimiz aşağıdaki gibidir.Ayrıca Buradaki formu doldurarak bize göndererek,itiraz dilekçesi nasıl doldurulur? gibi konularda sizinle iletişime geçerek yardımcı olabiliriz.

Almanya Vize Reddi İtiraz Dilekçe Örneğine Buradaki sayfamızdan Bakabilirsiniz.

Yazar hakkında

Vize author

  119 yorum

  Vize Nedir?Vize Nasıl Alınır? –Yayın tarihi2:48 pm - Şub 14, 2019

  […] Almanya Vize Red Maddeleri […]

   Ayse DemirYayın tarihi6:08 pm - Mar 28, 2019

   3.maddeden vizeme red geldi itiraz dilekçesi göndermek istiyorum yardımcı olurmusunuz.Kargo yolu ile yollamak mı daha dogru.Mail olarak yollamak mı.
   Tsk.ederim.

    Vize DanışmanıYayın tarihi10:24 am - Mar 29, 2019

    Merhaba Ayşe hanım,öncelikle vize başvurunuza red gelmesine üzüldüğümüzü belirtmek isteriz.İtiraz dilekçesini Almanca,İngilizce veya Türkçe olarak 3 dilde hazırlayabilirsiniz.

    FirdevsYayın tarihi6:11 pm - Eki 14, 2019

    Ben almanya 18.09 idatada baş vurdum 07.10 biletim vardı 01.10 ret yemisim bana evraklarim 10.10 da elime geçti için Schengen vizesi baş vurdum ama düğün davetimde var ben çalışmıyorum bekarım 9 mandede ret yedim babam sponsor oldumustu ne yapa bilirim itiraz edecem beni davet eden kuznimde itiraz ediyor

    FeyyazYayın tarihi4:02 am - Haz 4, 2020

    6 ve 9 maddeden red aldım vize verilmeyecekler arasına girmişim bu nedemek oluyor

   Ebru ÖzYayın tarihi7:41 am - Haz 7, 2019

   Merhaba, erkek arkadaşıma davetiye yolladım (alman vatandaşıyım) ve 6.maddeden red yedi ve hemen altında şunu yazmışlar: “YANLIŞ VEYA SAHTE BELGELER IBRAZ EDILMIŞ YADA ÇELIŞKILI VEYA YANLIS BEYANDA BULUNULMUSTUR. BAŞKONSOLOSLUĞUNU YANILTMAK ISTEDIGINIZ TESPİT EDILMISTIR!”.. evrakları beraber hazırlayıp, beraber idataya gidip verdik. Hepsi orjinal evrakların fotokopisi. Bu sabah aradık sebebini öğrenmek için ve bizden imzalı dilekçe istediler. Bu hangi sebepten olabilir acaba? Erkek arkadaşım serbest meslekli… sigortasını ödüyor her ay, üzerine bir evi var, dolar hesabı var ve hesapta para var, altın hesabı var yıllarca. Ne sebepten olabilir? Bize yardımcı olurmusunuz? Itiraz yazarken nelere dikkat edeceğiz ve nasıl yazacağız itirazı. Başvururken thy den bilet rezervasyonu yapmıştık ama 2 içinde ödenmezse bilet iptal oluyor… ondan kaynaklida sıkıntı yaşanırmı? Şimdiden teşekkür ederim

    Vize DanışmanıYayın tarihi9:55 am - Haz 8, 2019

    Merhaba Ebru Hanım, Öncelikle vize başvurunuzun olumsuz olması sonucuna üzüldüğümüzü belirtmek isteriz. İsterseniz konuyu daha detaylı anlayabilmemiz için birkaç sorumuz olacak 0539 821 58 68 numarası ile iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz. İtiraz Dilekçesini merak etmeyin uzman vize danışmanlarımız sizin adınıza hazırlayabilir. Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

    enginYayın tarihi9:40 am - Eki 10, 2019

    merhaba engin benAlmanya vize başvuruma 3 6 8 9 maddelerden ret geldi napabilirim yardımcı olurmusunuz

   Celal ZENGİNYayın tarihi11:00 am - Eki 29, 2019

   Merhabalar 3.maddeden vizeme ret geldi itiraz dilekçesi göndermek istiyorum yardımcı olabilir misiniz ?

    Vize DanışmanıYayın tarihi7:45 pm - Kas 15, 2019

    Merhaba Celal bey, 0539 821 58 68 numarası ile iletişime geçerek itiraz dileçesi hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

  SelmaYayın tarihi12:31 am - Mar 15, 2019

  3.maddeden vizeme red geldi itiraz dilekçesi göndermek istiyorum yardımcı olurmusunuz?

   adminYayın tarihi12:34 am - Mar 15, 2019

   Tabiki Selma hanım,belirtmiş olduğunuz mail adresine uygun dilekçe örneğini gönderiyoruz,kendi bilgilerinizi yazarak dilekçeyi gönderebilirsiniz.

   Elif SerdarYayın tarihi7:00 pm - Ara 15, 2019

   Merhaba
   Vizeme red geldi ama ne türkce nede almanca bildirisinde herhangi bir küp işaretlenmemiş
   bu yüzden nedenini bilmiyorum itiraz edicem ama hangi maddeye itiraz etmem lazım neden RED ettiler bilmiyorum acaba bilgi verebilirmisiniz.

  Avustralya Vizesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular – Avustralya VizesiYayın tarihi1:21 pm - Mar 15, 2019

  […] Başvurunuzun reddedilme nedenini, net bir şekilde öğrenin. Başvurunuzun reddedilme nedenini öğrendikten sonra,  bizi arayarak profesyonel yardım alabileceğiniz gibi, reddedilme nedenlerini ortadan kaldıracak çalışmaları kendinizde yapabilirsiniz. Ancak profesyonel bir yardım almak hem süreci hızlandıracak, hem de başvurunuzun yeniden reddedilme riskini en aza indirecektir. […]

  Celal KIVRAKOGULLARIYayın tarihi6:51 am - Mar 19, 2019

  8. Ve 9. Maddeden red yedim itiraz dilekçesinde yardımcı olurmusunuz

   Vize DanışmanıYayın tarihi5:25 pm - Mar 19, 2019

   Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

   İtiraz dilekçe formunu,Türkçe,Almanca veya İngilizce olarak 8. ve 9.maddeyi ortadan kaldıran belgeleri sunmanız ve itiraz dilekçesini ona göre doldurmanız gerekmektedir. Örneğin; Çalışan olarak başvuruda bulundunuz ve RED Cevabı aldınız diyelim,çalışan belgelerinizin ve seyahat süresinde izin belgenizin doğru bir şekilde konsolosluğa sunulduğundan emin olmalısınız.Ayrıca vize başvurusu yaparken seyahat ve sigorta tarihleri önemlidir,vize başvurusu yaparken doğru tarihler ile başvuruda bulunduğunuzdan emin olunuz ve itiraz dilekçesini sunulan evrakların doğruluğuna göre doldurunuz.

   İtiraz dilekçesi’ni doldurduktan sonra Konsolosluğun mail adresine göndermeniz gerekiyor,Mail adresi aşağıdaki gibidir.Herhangi bir sorun yaşadığınızda bizimle tekrar iletişime geçebilirsiniz Teşekkür ederiz.

   Almanya Ankara Konsolosluğu E-mail: info@ankara.diplo.de
   Almanya İstanbul Konsolosluğu E-mail: visa@ista.diplo.de

  umtYayın tarihi1:53 pm - Mar 19, 2019

  hollanda konsoloslugu da bana 2. madde ve 9. madde’den red vermiş. nasıl bir itiraz dilekçesi yazmalıyım ?

   Vize DanışmanıYayın tarihi5:36 pm - Mar 19, 2019

   Bizimle iletişime geçtiğiniz için Teşekkür ederiz.
   Vize Başvurularında,itiraz dilekçesi oluştururken gitmek istediğiniz ülke dilinde,Türkçe ve İngilizce olarak’ta itiraz dilekçesi hazırlayabilirsiniz.İtiraz dilekçesi hazırlarken,vize başvurusu yaptığınız tarihi,pasaport bilgilerinizi ve RED Gelen maddeleri ortadan kaldıran durumları belirterek dilekçe doldurabilirsiniz.İtiraz dilekçesini hazırladıktan sonra,vize başvurusu yaptığınız ülke konsolosluğunun,E-mail adresine gönderebilirsiniz.E-mail bilgileri aşağıdaki gibidir.Herhangi bir sorun yaşadığınızda,bizimle tekrar iletişime geçebilirsiniz.Teşekkür ederiz.
   Hollanda Konsolosluğu E-mail: ANK@minbuza.nl
   VFS Global Hollanda Konsolosluğu Aracı Kurum E-mail: info.nltr@vfshelpline.com.

  umtYayın tarihi9:27 pm - Mar 19, 2019

  cvp verdiginiz icin tsk ederim. ben evraklari eksiksiz olarak vermistim, simdi 2 ve 9 maddeyle ilgili evraklari yine koyarsak eskisi gibi olucak yani. ayrica itiraz dilekce ornegini mail olarak atabilir misiniz?

   Vize DanışmanıYayın tarihi9:48 pm - Mar 19, 2019

   Rica ederiz,Tabiki yardımcı olmak isteriz size,gün içerisinde ve mesai saatleri içerisinde belirtmiş olduğunuz E-mail adresine İtiraz dilekçe örneğini göndereceğiz,Bizimle iletişime geçtiğiniz için Teşekkür ederiz.

    NisaYayın tarihi11:57 am - Mar 21, 2019

    Merhabalar,
    3. Ve 8. Maddelerden dolayı red yedim. Sizde itiraz dilekçesi sunmalımıyım yoksa yeniden başvuru yapmalımıyım

     Vize DanışmanıYayın tarihi5:29 pm - Mar 21, 2019

     Merhaba Nisa Hanım,

     Vize başvurusunda bulunan her başvuru sahibinin itiraz dilekçesi sunma hakkı vardır.İtiraz dilekçe’ye konsolosluğun cevap vermesi ortalama 6 hafta ve değişken bir süreye sahiptir.Tamamen itiraz dilekçesi göndermek veya göndermemek sizin tercihiniz diyebiliriz Nisa hanım,Yardımcı olabileceğimiz bir konu olursa bizimle tekrar iletişim kurabilirsiniz.Teşekkür ederiz.

     Mesut elüstüYayın tarihi6:49 pm - Eyl 4, 2019

     Merhaba ben 9 maddeden Red aldım
     Bekarım şahsım adıma 3 aydır firmam var şemgay vizesi almak istedim
     Evrakları eksiksiz hazırladım
     Dilekçede gidip geri döneceğimw dair delil sunarsam faydası olurmu şimdiden tşk ler

      Vize DanışmanıYayın tarihi8:53 pm - Eyl 4, 2019

      Merhaba Mesut Bey, İtiraz dilekçesi hazırlayarak konsolosluğa sunmak isterseniz 0539 821 58 68 iletişim numaramız ile iletişime geçebilirsiniz. İtiraz dilekçesini konsolosluğa vize başvuru sonucunuz elinize ulaştıktan 1 ay içerisinde sunmanız gerekmektedir. Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

    Elif SerdarYayın tarihi7:01 pm - Ara 15, 2019

    Merhaba
    Vizeme red geldi ama ne türkce nede almanca bildirisinde herhangi bir küp işaretlenmemiş
    bu yüzden nedenini bilmiyorum itiraz edicem ama hangi maddeye itiraz etmem lazım neden RED ettiler bilmiyorum acaba bilgi verebilirmisiniz.

  MuhammedYayın tarihi2:38 am - Mar 23, 2019

  3.madenden ve 9.maddeden red geldi nasıl itiraz formu doldurabilirim.

   Vize DanışmanıYayın tarihi4:49 am - Mar 23, 2019

   Merhaba Muhammed bey,öncelikle red aldığınız için üzüldüğümüzü belirtmek isteriz.İtiraz dilekçesi örnek formu belirtmiş olduğunuz E-mail adresine gönderilmiştir,bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

  EmirhanYayın tarihi1:25 pm - Mar 28, 2019

  İyi günler Almanya ticari vizesi 6 . Maddeden dolayı red geldi ben 15 sene önce gittim Almanya’ya vize sürem bitince dönmedim iki sene sonra döndüm ve şimdi iş amaçlı gideceğim yani çalıştığım şirket gönderecek ama vizem red geldi neyapmam gerekir.

  Vize DanışmanıYayın tarihi4:46 pm - Mar 28, 2019

  Merhaba Emirhan bey,Öncelikle vize başvurunuzun red gelmesine üzüldüğümüzü belirtmek isteriz.Almanya ve Schengen ülkeleri,vize geçerlilik süresi bitiminden önce üye devlet topraklarından ayrılmama durumunuza ilişkin,pasaportunuza kırmızı damga veya konsolosluk tarafından herhangi bir sözlü,yazılı uyarı olarak 5 yıl giriş yasağı gibi cezalar aldınız mı?

  Vize başvurunuzun durumuna ilişkin,itiraz dilekçesi gönderebilirsiniz.İtiraz dilekçesi formunu aşağıdaki konsolosluğun E-mail adresine gönderebilirsiniz.Ankara konsolosluğuna bağlı iseniz,Ankara konsolosluğuna göndermelisiniz.İstanbul konsolosluğuna bağlı iseniz İstanbul konsolosluğuna göndermeniz gerekiyor.Lütfen sormak istediğiniz sorular olursa sormaktan çekinmeyin,Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

  Ankara Konsolosluğu E-mail adresi: info@ankara.diplo.de
  İstanbul Konsolosluğu E-mail adresi: visa@ista.diplo.de

   EmirhanYayın tarihi7:45 pm - Mar 28, 2019

   Kırmızı damga yada yazılı bişey almadım sözlü olarak beş yıl dediler

    Vize DanışmanıYayın tarihi9:37 am - Mar 29, 2019

    Emirhan bey,itiraz dilekçesi doldurup başvuruda bulunmanızı tavsiye ederiz.Ayrıca itiraz dilekçesi doldururken,bu durumu dilekçe de belirmenizi aradan geçen süreyi hatırlatmanızı tavsiye ederiz.Yardımcı olabileceğimiz başka konular olursa,lütfen sormaktan çekinmeyin.Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

  EmirhanYayın tarihi7:42 pm - Mar 28, 2019

  Beş yıl ceza aldım ama 15 yıl oldu geleli 15 yaşında gittim 17 yaşında geldim

  Almanya Vizesi İtiraz Dilekçesi – Almanya Vize Reddi İtirazıYayın tarihi7:24 pm - Mar 30, 2019

  […] Vize Reddi için itiraz dilekçesini sizler için örnek olarak aşağıda paylaşıyoruz.Almanya Vize Red Maddeleri konumuzu inceleyerek hangi maddeden red geldiğini inceleyebilirsiniz.Açıklayıcı ve kendi […]

  muratYayın tarihi2:56 pm - Nis 2, 2019

  ünüversitede ögrenciyim bütün koşulları fazlası ile ve her türlü güven verdim ama yinede 9.madde reddi aldım yorumlarmısnız lütfen

   Vize DanışmanıYayın tarihi3:37 pm - Nis 2, 2019

   Merhaba Murat bey,öncelikle vize başvurunuza red geldiğine üzüldüğümüzü belirtmek isteriz.Vize başvuru reddine itiraz için Buradaki İtiraz dilekçesi formunu kullanarak itiraz edebilirsiniz.

   Seyahat rezervasyonu yaparken,seyahat tarihi ile seyahat sağlık sigortası tarihinin ayarlamasını yaptınız mı? yaptıysanız örnek olarak bize yazabilirmisiniz? Red sebebiniz tarihlerden kaynaklı olabilir.

  MansurYayın tarihi10:13 pm - Nis 5, 2019

  Slm iyi gunler almanyaya egitim icin gifecektim kabul belgem garantor belge kurs basvuru belgesi hersey tamamdi fakat reddim gel gerekce b1 seviyesinde dil bilmedigim icin ne yapmam gerek yardimlariniz icin simdiden sagolun

  SunarYayın tarihi9:24 pm - Nis 11, 2019

  Merhaba eşim almanyada.olacak kina gecemiz icin 16.06.2019 icin 6 gunluk vize basvurusunda bulundu.evraklarimiz hepsi dogru ve hatasizdi ama.madde 9dan dolayi kabul edilmedi.Itiraz dilekcesine kina gecemizin davetiyesini salonun sozlesmesini esimin isyerinden aldigi eger 21 haziranda is basi yapmadigi taktirde isten cikarilcagina dair kagit aldik.Ayrica esimin almanyadam.cikmadigi taktirde almanya cumhuriyetinin benim.alman vatandasligimi elimden alabilceklerine dair kagit imzaladim.Aile birlesimi icin gerkeen sinavin tarihi daha haftaya oldugu icin belgeyi aldik.Bunlarin hepsi yeterli gelirmi? Benim almanyadan yabanci polise gitmem gerekirmi? Dugunumuz turkiyede olacagi icin kinamiz almanyada.olacak.Kagit ustunde ama.6 aydir evliyiz.Tskler simdiem

  Tugce dogrulYayın tarihi2:06 pm - Nis 17, 2019

  Bende alman vatandasiyim esimle tatile almanyaya gitmek istiyorduk red aldik
  9. Maddeden dolayi. Neden olarak benim almanyada yasadigim yazilmis . Benim ikamet ettigim ve calisdigim yer turkiye. Ornek itiraz dilekcesi varmi? Ve itiraz ettik diyelim nekadar surer?

   Vize DanışmanıYayın tarihi4:34 pm - Nis 17, 2019

   Merhaba Tuğçe Hanım,Vize başvurunuz nasıl yapıldı ve sunduğunuz evraklar nelerdir bilemediğimiz için,neden böyle bir sonuç ile karşılaştığınız hakkında maalesef yorum yapamıyoruz.İtiraz dilekçesi profesyonel vize danışmanlarımız tarafından hazırlanabilir ve sonuçlanması ilgili konsolosluğun yoğunluğuna bağlıdır.Daha detaylı bilgi için 0539 821 58 68 numarasından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  MustafaYayın tarihi7:42 pm - Nis 17, 2019

  Merhaba kolay gelsin, 5 ay once fransa dan ret aldim 8.ve 9. Maddeden, sgk li calisanim basvurdugumda 7 aylik bir sgk gecmisim vardi, suan 1 sene 2 aylik sgk oldu, itiraz etmedim ve tekrar bir basvuru duzenlemek istiyorum baska bir ulke basvuru su mu olmasi lazim yoksa ret aldigim fransa dan tekrar bir basvuru gerceklestirsem daha dogru mu olur bana yardimci olur musunuz? Daha temiz calisma ile evrak konusunda tekrar basvursam ret alma oranim azalirmi? Bana saglikli bir bilgi verebilirmisiniz, hersey icin tesekkurler

   Vize DanışmanıYayın tarihi3:51 pm - Nis 18, 2019

   Merhaba Mustafa bey 0539 821 58 68 iletişim numarasını arayarak yeni vize başvurusu için gerekli yardımı fazlasıyla alabilirsiniz.İtiraz dilekçesi göndermek veya yeni vize başvurusunda bulunmak tamamen başvuru sahibinin insiyatifine bağlıdır.Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

  MuhammedYayın tarihi12:15 pm - Nis 18, 2019

  Merhaba efendim mart 23’te sizinle iletişime geçerek hazırladığınız itiraz dilekçesi sayesinde dün beni konsolosluktan aradılar ve itiraz dilekçemi kabul ettiklerini,pasaport ve diğer evrakları hazırlayıp tekrar konsolosluğa göndermemi ve vizemi vereceklerini söylediler.Size çokk teşekkür ederim gerçekten profesyonelsiniz ve işinizin ehlisiniz iyiki sizinle iletişime geçtim beni büyük dertten kurtardınız.Tüm vize işlemlerim ve çevremdeki insanların işlemleri için size çok iyi referans olacağım tekrar teşekkür ederim.

   Vize DanışmanıYayın tarihi12:24 pm - Nis 18, 2019

   Merhaba Muhammed bey,sizin adınıza sevindiğimizi bilmenizi isteriz.Konsolosluk gerekli yönlendirmeleri yapmış size ve takıldığınız noktalar olduğunda size yardımcı olacağımızı bilmenizi isteriz.Bizimle iletişime Geçtiğiniz için teşekkür ederiz,şimdiden hayırlı yolculuklar.

  Hasret tekinYayın tarihi12:29 pm - Nis 26, 2019

  Merhaba hanım efendi kaynanama istek yaptık ama vize reddi aldı 8. Madde den aldı mümkünse bize 8. Madde ile ilgili itiraz dilekçesini örnegini gönderebilirmisiniz saygılarımla

   Vize DanışmanıYayın tarihi1:41 pm - Nis 26, 2019

   Merhaba efendim,8.madde açıklaması sayfamızda mevcut ve en zor maddelerden birisidir ve en fazla red gelen maddeler arasında yer almaktadır.İtiraz Dilekçenizin profesyonel vize danışmanlarımız tarafından hazırlanmasını istiyor iseniz iletişim numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.8.maddeye özel taslak mevcut değil maalesef.

  SelmaYayın tarihi2:30 pm - Nis 26, 2019

  vize başvurusu yapmıştım ve 3.maddeden red almıştım sizinle iletişime geçerek itiraz dilekçesi gönderdiniz ve konsolosluk bugün bana mail gönderdi dosyamın tekrar incelendiğini ve bana dönüş yapacaklarını söylediler.Çok ilgili ve başarılı bir firmasınız çalışanlarınıza ve size çok teşekkür ederim.Vizeyi alırsam eğer sizin sayenizde olacak ve burada geldiğinde paylaşıcam tekrar teşekkür ederim.

   Vize DanışmanıYayın tarihi2:35 pm - Nis 26, 2019

   Merhaba Selma hanım,konsolosluk tarafından dönüş yapılmış olması çok güzel ve sevindirici bir haber,adınıza mutlu olduğumuzu bilmenizi isteriz,umarız en kısa zamanda Vizeniz olumlu sonuçlanır.Bizim adımıza yaptığınız güzel yorumunuz için’de size ayrıca teşekkür ederiz,sonucu burada paylaşmanız bizi gerçekten sevindirir.

  EsraYayın tarihi7:52 am - May 5, 2019

  Merhaba efendim anneme 28.02.2019 tarihinde istek yaptık fakat 28.03.2019 kadar isteğin süresi vardı 19 Mart’a Ankara konsolosluğuna vize başvurusunda bulundu. 8. Madeden dolayı reddi geldi 04 Nisa’n ayında redd cevabı aldık biz 12 Nisa’nda itiraz dilekçesinde bulunduk .Aceba süresi az kaldığı içinmi reddi gelmiştir yeni istekdee bulunmamız lazımmı yada itiraz etigimiz dilekçeyi beklemeliyiz. İnternetten okudukça çok sorunlarla karşılaşıyoruz saygılarımla iyi günler

   Vize DanışmanıYayın tarihi11:32 pm - May 6, 2019

   Merhaba Esra hanım 0539 821 58 68 numarası ile iletişime geçerek uzman vize danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

  A.Tamer YücelerYayın tarihi8:22 pm - May 24, 2019

  Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu 2019 Şubat ayında vizeye başvurdum. Evraklarıma 5. madde üzerinden vize reddi verdi. Eşim Romanya vatandaşı yani ben bir AB vatandaşı ile 3.5 yıldır evliyim.Geçen sene Letonya’dan ev aldık eşimin üzerine. Bu sene eve tatile gitmek istedik . 2019 Mayıs ayında Letonya Fahri konsolosluğuna Özel durumdan (aile birleşme) vize için başvurdum. Red ettik dediler, sebebi ise yunanistan’ın 5.madde kaydı sistemde kayıtlı, o kaydı sildirin vizenizi verelim dediler.Eşim şuan Almanya’da çalışıyor ve yaşıyor. Vize almak için Ne yapmalıyım ?

   Vize DanışmanıYayın tarihi8:37 pm - May 24, 2019

   Merhaba A.Tamer Yüceler Bey, konu ile ilgili probleminizi Yunanistan konsolosluğu ile iletişime geçerek çözebilirsiniz. Aksi halde Almanya’da Schengen ülkesi olduğu için, tekrar vize başvurusunda bulunmanız durumunda aynı problem ile karşılaşabilirsiniz.

    A.Tamer YücelerYayın tarihi9:15 pm - May 24, 2019

    Öncelikle cevap için çok teşekkürler. Email yoluyla Avrupa birliği portalına, İstanbul Başkonsolosluğuna hemde Yunanistan Dış ileri Bakanlığına dilekçe yazdım, evraklarımı ekledim. Cevap bekleyeceğim. Bir sorum daha var Bulgar vatandaşı ile evli olan arkadaşlardan duymuştum. Bulgaristan vatandaşı eşten dolayı Bulgaristan oturum izni alındıysa Bulgaristan oturum izni kartının üzerinde “family member” ibaresi yer aldığı takdirde Bulgaristan oturum izni ile Avrupa/Schengen ülkelerine geçişe izin verilmektedir.Bende Romanya’dan üzerinde aile üyesi yazan oturum izni alsam eşimle birlikte vizesiz AB ülkelerine gidebilir miyim ? Tekrar teşekkür eder, iyi günler dilerim.

     Vize DanışmanıYayın tarihi11:00 pm - May 24, 2019

     Merhaba A.Tamer Yüceler Bey, Schengen ülkelerine vizesiz geçiş yapabilmeniz için Aile Birleşimi/Kategorisinde vize başvurusunda bulunmanız ve başvurunuzun kabul edilmiş olması gerekmektedir.Diğer durumlarda ise Turistik/Kategorisi veya Aile Ziyareti/Kategorisinde vize başvurusunda bulunarak Vize ile giriş yapabilirsiniz.

  TuğbaYayın tarihi1:46 pm - May 28, 2019

  Merhaba anneme pasaport için başvuruda bulunduk pasaport geldi fakat 2 sayfalık madde dolu kağıt geldi başında reddedilmiştir yazıyor fakat hiç bir madde işaretli değil anlamadım

   Vize DanışmanıYayın tarihi6:19 pm - May 28, 2019

   Merhaba Tuğba hanım, pasaport ile beraber gelen forumlardan Almanca olanın resmini avavize27@gmail.com E-Mail adresine veya 0539 821 58 68 numaralı telefona whatsapp’tan gönderirseniz gerekli bilgilendirmeyi yapabiliriz.Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

    TuğbaYayın tarihi9:04 pm - May 28, 2019

    Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Türkçesinde herhangi bir işaret yok, almancasına baktığımda gördüm 9.madde işaretlenmiş. 2 aylık vize başvurusunda bulunduk ev hanımı bütün gerekli belgeleri verdik fakat Red geldi ne yapmamız lazım.

     Vize DanışmanıYayın tarihi2:18 pm - May 29, 2019

     Vize Geçerlilik süresi bitiminden önce üye Devlet topraklarından ayrılma niyetinde olduğunuz tespit edilememiştir.

     Yani gidip tekrar dönmeyeceğiniz kanaatine varılmış. İsterseniz vize danışmanlarımız sizin adınıza itiraz dilekçesi hazırlayarak başvuruda bulunabilir. İtiraz dilekçesi için 0539 821 58 68 numarası ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Yunanistan Vize Red Maddeleri – Yunanistan Vize Reddi İtiraz DilekçesiYayın tarihi12:37 pm - Haz 8, 2019

  […] Almanya Vize Red Maddeleri […]

  Serhat ÖZYURTYayın tarihi12:55 pm - Haz 26, 2019

  Merhabalar, 8. maddeden dolayı eşim ve benim Almanya vize başvurumuz red edildi. (IDATA ‘dan başvurmuştuk)

  ayrıca bir arkadaşımızla gidecektik. o da 3, 8 ve 9. maddeden dolayı red edildi. (IDATA başvurusu)

  Yardımlarınızı rica ederiz.

   Vize DanışmanıYayın tarihi7:57 pm - Haz 27, 2019

   Merhaba Serhat ÖZYURT, Öncelikle Vize başvurunuza red geldiği için üzüldüğümüzü belirtmek isteriz. Vize reddine ilişkin itiraz dilekçesi yazmanızı tavsiye ederiz, itiraz dilekçesini profesyonel olarak hazırlamanız ve konsolosluğun dikkate alacağı şekilde sunmanız sizin faydanıza olacaktır. Uzman vize danışmanlarımız sizin adınıza itiraz dilekçesi hazırlayabilmektedir, 0539 821 58 68 numarası ile iletişime geçerek destek alabilirsiniz. Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

  zuhreYayın tarihi10:35 am - Tem 5, 2019

  Merhaba,

  8.1. Maddeden ret bilgisi aldım. Buna göre itiraz etmek isityorum. Yeniden bilet ve otel rezervasyonları yapıp itiraz dilekçemle birlikte göndermem mı gerekecek. Tarihlerin geçmesini nasıl açıklayacağım? İtiraz dilekçesinin almanca olması gerekiyor mu? Dilekçenin boş örnegi varsa paylaşabilir msiinz?

   Vize DanışmanıYayın tarihi11:36 am - Tem 5, 2019

   Merhaba Zuhre hanım, itiraz dilekçesi için 0539 821 58 68 iletişim numarasını arayarak detaylı bilgi alabilir, itiraz dilekçenizi profesyonel olaral vize danışmanlarımıza hazırlatabilirsiniz. Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

  bulent basolYayın tarihi8:51 am - Tem 17, 2019

  vermiş olduğunuz hizmet için teşekkür ederim 10 üzerinden 10 puan sonucu sabırsızlıkla bekliyotum

  MustafaYayın tarihi7:30 am - Tem 29, 2019

  Verilen hizmet çok iyiydi yardımcı olundu teşekkür ederim vize sonucu bekliyorum sabırsızlıkla

  EsinYayın tarihi2:31 pm - Tem 31, 2019

  Merhaba, çalışmayan ev hanimiyim.Almanyada yasayan kiz kardesimi ziyaret için vize basvurusunda bulundum,9. Maddeden reddedildi. Halbuki 2 yil once vlze alip gitmistim. Bu durumda ne yapmaliyim, nasil bir itirazda bulunabilirim. Ilginize tesekkurler

   Vize DanışmanıYayın tarihi2:48 pm - Tem 31, 2019

   Merhaba, itiraz dilekçesini sizin adınıza uzman vize danışmanlarımız hazırlamaktadır, detaylı bilgi için 0539 821 58 68 numarası ile iletişime geçebilirsiniz. Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

  EsinYayın tarihi3:53 pm - Tem 31, 2019

  Evliyim fakat mal varligi nedeniyle babami sponsor olarak gösterdim bir önceki basvurumda da öyle yapmistim, 2 ay once bir yasa değişmiş ve sponsorun 1. Derece yakin yani eşim olması gerekiyormuş fakat idata memuru bu konuda yalnizca neden eşiniz olmadi diye sordu kendisine bu aciklamayi yaptigimda da değişen yasa konusunda beni bilgilendirmedi. Yazacak olduğum dilekçeye bu durumu açıklayıp eşimin emeklilik belgelerini eklemem dışında yapabilecegim bir sey var mi? Yardiminiz ıçin teşekkürler

   Vize DanışmanıYayın tarihi7:45 pm - Ağu 3, 2019

   Merhaba Esin hanım, itiraz dilekçesi hazırlarken yaşadığınız olumsuz durumu dilekçenize ekleyebilirsiniz. Bizimle iletişime geçtiğiniz için Teşekkür ederiz.

  ÖzcanYayın tarihi9:00 pm - Tem 31, 2019

  Merhaba kardeşim uzun yıllardır uluslararası transporter son 6 aydır vizesine red geliyor , bundan bi kaç yıl önceye kadar vizesi bittiğinde kapıda bekler hemen gönderilir vize en az 2 ya da 3 yıllık gelir işine gücüne devam ederdi . Şimdi ise maalesef ciddi sıkıntı içinde ne önerirsiniz acil dönüş yaparsanız sevinirim.

   Vize DanışmanıYayın tarihi7:42 pm - Ağu 3, 2019

   Merhaba Özcan Bey, Öncelikle yaşadığınız sıkıntılı duruma üzüldüğümüzü belirtmek isteriz, sizi doğru bilgilendirebilmemiz için başvuru hakkında bilgiler almamız ve kaçıncı madde’den red aldığınızı bilmemiz gerekiyor. Ayrıca sorunun kaynağını daha iyi anlayabilmeniz için konsolosluk ile görüşmenizde fayda olduğunu söyleyebilirim. Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

  ÖzgeYayın tarihi9:05 am - Ağu 3, 2019

  Merhaba,
  Almanya vize başvuruma 3. Madde den red yanıtı aldım. İtiraz etmem mi daha mantıklı yoksa tekrardan vize başvurusunda bulunabilmem için aradan kadar süre geçmesi gerekir ? İtiraz dilekçesini nasıl yazmalıyım. Yardımınızı bekliyorum. Teşekkürler

   Vize DanışmanıYayın tarihi7:31 pm - Ağu 3, 2019

   Merhaba Özge hanım, Karar tamamen size bağlıdır, itiraz dilekçesi hakkınız her başvuru sonrasında vardır. İsterseniz itiraz dilekçesi sunup istediğiniz sonucu alamadığınızda tekrar vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

  ÖzgeYayın tarihi9:06 am - Ağu 3, 2019

  Merhaba,
  Almanya vize başvuruma 3. Madde den red yanıtı aldım. İtiraz etmem mi daha mantıklı yoksa tekrardan vize başvurusunda bulunabilmem için aradan kadar süre geçmesi gerekir ? İtiraz dilekçesini nasıl yazmalıyım. Yardımınızı bekliyorum. Teşekkürler

   Vize DanışmanıYayın tarihi7:29 pm - Ağu 3, 2019

   Merhaba Özge Hanım, Başvuru sonucunuz size ulaştıktan sonra 1 ay içerisinde itiraz dilekçesi hazırlayarak konsolosluğa sunmuş olmanız gerekmektedir. İtiraz dilekçesi hakkında detaylı bilgi için 0539 821 58 68 numarası ile iletişime geçebilirsiniz. Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

  ElifYayın tarihi8:01 pm - Eyl 3, 2019

  Merhaba,
  Ben almanyada yaşıyorum anneme Schengen visesine baş vuru yaptım ve iki ay vize verdiler bu ikinci başvurumuz ilkinde üç ay vermişlerdi şimdi iki ay verdiler ben bunu uzata bilirmiyim annem şimdi geldi almanyada birde uzatsam bir dahaki istek yaptıgımda ret gelme olasılıgı olurmu bi sıkıntı olurmu uzatsak. Tşk cvp için

  AbdullahYayın tarihi1:17 pm - Eyl 27, 2019

  Merhaba 8.ve 9. Maddeden red aldım.nasil bir itiraz dilekçesi hazırlamalıyım.Ogrenciyim.otel rezervasyonu ve dönüş uçak bileti rezervasyonunu dosyamda sunmuştum.

  AyselYayın tarihi9:39 pm - Eyl 28, 2019

  Merhaba bu ay almanyada çalışmak için vize başvurusu yaptı eşim ama 18.maddeden red edildi ve biz bu maddenin ne oldugunu bilmiyoruz yardımcı olurmusunuz

  AhmetYayın tarihi10:47 pm - Eki 21, 2019

  Merhabalar Almanya vize başvurusunda bulundum çalışan olarak bütün istenen evrakları eksiksiz tamamladım ve idata ya teslim ettim turistik vize için 28 gün vize istedim ve vizem red geldi 8. Madde ve 9.madde d bendi için bu durumda ne yapmam gerekiyor yardımcı olurmusunuz teşekkürler

  melek yılmazYayın tarihi7:11 pm - Kas 2, 2019

  Merhabalar, ben öğrenci iken Almanya’ya gitmiştim fakat yeniden başvuru yaptığımda 9.maddeden dolayı ret cevabı geldi. Davetiye de göndermişlerdi ve burada da annemin üzerinde mal varlığı ve banka hesaplarınd da belli miktarlarda göstermiştik. İtiraz ile olumlu sonuç alma ihtimalimiz var mıdır acaba? teşekkür ederim şimdiden.

   Vize DanışmanıYayın tarihi7:44 pm - Kas 15, 2019

   Merhaba Melek hanım, itiraz dilekçesi hazırlayarak başvurunuzun tekrar değerlendirilmesini sağlayabilirsiniz. 9.Madde gidip geri dönmemeniz kanaatine varılması sonucu red verilen bir maddedir, maddi kaynaklar ile alakalı değildir. Sizin adınıza itiraz dilekçesi hazırlayarak itiraz dilekçesini konsolosluğa sunabiliriz. Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

  selin çubukYayın tarihi9:22 am - Kas 14, 2019

  merhaba,
  şartlı kabul aldım ve kurs kaydım var fakat ilkinde ret geldi. ikinci başvurumu yaptım fakat ilk ret kağıdının fotokopisini istemişler. ilk ret kağıdında 1- dil sertifikası yok 2-konsolosluktaki kişi benim oraya eğitim için gittiğime ikna olmamış ve 3-yüksek lisansı tamamladıktan sonra geri döneceğimi söylediğim için kamu yararına olmayacağını yazmış. ayrıca § 20c 2.Nr 5 AufenthG ve § 16 Abs. 1 S. 1 i.V.m 3Nr 1 AufenthG bunlardan dolayı reddedildi. ben a1 sertifikası aldım ve tekrar başvurdum . yanına da ek yazı yazacağım. ilk ret kağıdıma yönelik ne yazabilirim ? ikinci reddi almak istemiyorum çünkü 3. başvuruyu yapmayacağım . ilk ret kağıdının bu başvurumu etkilemesini istemiyorum .Yardımcı olursanız sevinirim
  teşekkürler

   Vize DanışmanıYayın tarihi7:38 pm - Kas 15, 2019

   Merhaba selin hanım, konsolosluğa yapılan vize başvurularında hiç bir turizm acentasının ve kişinin müdahale etme gibi bir yetkisi yoktur maalesef. Vize başvurunuza red gelmesi durumunda itiraz dilekçesi hazırlayarak konsolosluğa sunabilirsiniz. Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

  mehmet ilikYayın tarihi3:33 pm - Kas 18, 2019

  23 yaşında çalışan bekarım. 9.maddeden red yedim. İtiraz dilekçesi örneği mailime gönderebilir misiniz?

  OrhanYayın tarihi12:04 pm - Kas 24, 2019

  5 maddeden red yedim vize almak istiyorum ne yapmalayım Yunanistan çıkış yasağı koymuş sebemini bilmiyorum

  Çilem dirilYayın tarihi1:44 pm - Kas 28, 2019

  Merhaba 3. Maddeden dolayı red aldım tekrar davetiye gönderilecek tekrar başvuru yapmak istiyoruz bunun herhangi bi bekleme süresi var mı yoksa hemen tekrar davetiye yollasınlar başvuralım mı yardımcı olursanız çok sevinirim 🙏

  RamazanYayın tarihi9:17 pm - Oca 5, 2020

  Meraba 1 senedir ayni firmada calisiyorum daga once de vizem vardu oturum patlatmadim avrupada cezam yok ama 6 ve 8 maddeden ret yedim ne yapmam gerekiyor yardimlariniz icin simdiden tsk

  EsraYayın tarihi6:55 pm - Şub 8, 2020

  Merhaba ticari vizeye patronum ve ben basvurduk red geldi 8.maddeden. Elimizde almanyadaki şirketle olan yazismalarimiz var konsolosluğa versek dilekceyle birlikte kabul edilir mi acaba

   Vize DanışmanıYayın tarihi9:04 pm - Şub 11, 2020

   Merhaba Esra hanım, vize gelip gelmeme durumları hakkında maalesef yorumda bulunamıyoruz, bu karar konsolosluğa aittir. Dilerseniz konsolosluk ile iletişime geçerek istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz. Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

  devranYayın tarihi5:59 pm - Şub 17, 2020

  Akraba ziyareti için Almanya’ya vize talebinde bulundum.Almanya’dan davetiyemde vardı.Yeni mezun oldum çalışmıyorum bu nedenle babam sponsor oldu.30.01.2020 de İDATA üzerinden başvuru yaptım seyahat tarihim 17,02,2020 içindi ancak 9.madde vize geçerlilik süresi dolmadan önce üye devlet topraklarından çıkılacağına dair makul şüpheler bulunmaktadır.Red aldım, ne yapmam gerekiyor varsa itiraz dilekçe örneği konusunda yardımcı olur musunuz? Sunabileceğim tüm evrakları sundum ekstra göstereceğim başka gelirim yok. İyi günler

   Vize DanışmanıYayın tarihi5:46 pm - Nis 3, 2020

   Merhaba Aslıhan hanım, itiraz dilekçesi işlemleri için 0539 821 58 68 numarası ile iletişime geçebilirsiniz. Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

  AslıhanYayın tarihi11:48 am - Şub 18, 2020

  Merhabalar.. eşim 2017 senesinde başvurmuştu, babamın gönderdiği davetiye üzerinde ‘müstakbel damadım’ yazması nedeniyle sanırım red cevabı gelmişti.
  Biz şu an evliyiz ve ben alman vatandaşıyım, Türkiye’de yaşıyoruz. Eşim ile Almanya’ya tatile gitmek istiyoruz. Babamın davetiye göndermesi mi daha mantıklı (ziyaret vizesi) , yoksa turist vizesi almamız mı mantıklı yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

   Vize DanışmanıYayın tarihi5:46 pm - Nis 3, 2020

   Merhaba Aslıhan hanım, itiraz dilekçesi işlemleri için 0539 821 58 68 numarası ile iletişime geçebilirsiniz. Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

  Fatma dikmenYayın tarihi3:32 pm - Şub 20, 2020

  Merhaba. Annem ve ben almanyadaki ablamı ve eşini ziyaret için vize başvurusunda bulundum. Annem ev hanimi ben memurum. Babamin beyan gösterebileceğimiz düzenli bir geliri olmadığı için anneme ben sponsor oldum. Her ikimizin de almanyadan davet kağıtları var. Ancak bana vize çıktı anneme vize bitimine kadar topraklaei terketmeyecegi şüphesi nedeniyle red geldi. Ablamin doğumu için en geç 1 ay içerisinde almanyaya gitmemiz gerek. Itiraz dilekçesi mi sunmaliyiz tekrar başvuru mu yapmaliyiz en kısa sürede ve olumlu sonuçlanma ihtimali olan hangisidir? Nasil ikna edici bir dilekce sunmaliyiz?

   Vize DanışmanıYayın tarihi5:45 pm - Nis 3, 2020

   Merhaba Fatma hanım, itiraz dilekçe işlemleri için 0539 821 58 68 numarası ile iletişime geçebilirsiniz. Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

  AyazYayın tarihi7:47 pm - Şub 22, 2020

  İyi günler 3 sene Polonya’dan deport yedim şimdi evlendim eşim Almanya’da yaşıyor doğuma büyüme oralı süresiz oturumu var konsolosluğa başvurduğumuzda ne gibi sorunlar ile karşılaşırız? Bilgilendirebilirmisiniz

  ÖNDER MUSTAFA GÖKYayın tarihi4:24 pm - Mar 10, 2020

  Merhaba
  7 yıldır avrupa ülkelerine gidip geliyorum tır şoförüyüm 10.maddeden red aldım berlin ve ankara konsolosluğuna fâks çektim hiçbir problemim olmadığını dile getirdim cevap ta almadım
  Ne yapmalıyım yardımcı olurmusunuz
  Teşekkürler

   Vize DanışmanıYayın tarihi5:41 pm - Nis 3, 2020

   Merhaba Önder bey, itiraz dilekçesi işlemleri için 0539 821 58 68 numarası ile iletişime geçerek dilekçe yazdırabilirsiniz. Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

  Gürkan ArslanYayın tarihi1:59 pm - Ağu 22, 2020

  Red gelen vizem sayenizde onaylandı teşekkür ederim,Allah sizden razı olsun.

  Bir cevap yazın

  Hemen Ara