Almanya Vize Reddi İtiraz Dilekçesi

ileVize Danışmanı

Almanya Vize Reddi İtiraz Dilekçesi

Almanya Vize Reddi İtiraz Dilekçesi konusunda,Vize başvurusunda bulunup red cevabı alan kişileri bilgilendirme amaçlı hazırladığımız yazımızı dikkatli okumanızı tavsiye ederiz.

Almanya Vize başvurusunda bulunup,o kadar masraf harcayıp ve emek verip,evraklar,dilekçeler,seyahat rezervasyonu,sigorta ve daha birçok evrak hazırlayıp vize başvurusunda bulunup

sonrasında ise vize’ye red gelmesi insanları baya üzüyor ve verilen tüm emeklerin boşa gittiğini görmek insanları hayal kırıklığına uğratıyor.

Almanya Vize Red Nedeni?

almanya vizesi red dilekçesi
almanya vize itiraz dilekçesi

Almanya vize başvurularında veya vize başvurusunda bulunmak isteyen insanlar tarafından,bu süreç kolay gibi görünse de oldukça zordur.Vize başvurusunda bulunacak olan kişiler,her ne kadar kendileri tüm işlemleri yapmak istese de pek başarılı olamadıklarını söylemem gerekiyor.Çünkü yapılan işlemler ve hazırlanan evraklar’da çok ince bir çizgi vardır,tecrübeli seyahat acentaları profesyonel bir şekilde vize başvuru işlemlerini,evrak işlemlerini ve seyahat ile ilgili tüm işlemleri,eğer gerçekten tecrübeli ise bu saydığımız evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlayarak ve kişinin sunmuş olduğu evraklara bakarak,vizenin gelip gelmeyeceğini tecrübesine dayanarak tahmin edebilir.

Almanya Vize Reddi İtiraz Dilekçe Örneği

almanya vize itiraz dilekçesi
almanya vize itiraz

Almanya Vize Reddi için itiraz dilekçesini sizler için örnek olarak aşağıda paylaşıyoruz.Almanya Vize Red Maddeleri konumuzu inceleyerek hangi maddeden red geldiğini inceleyebilirsiniz.Açıklayıcı ve kendi tecrübelerimize dayanarak hazırladığımız makalemizi incelemenizi,aklınıza takılan sorularda bizimle iletişime,aşağıdaki yorum kısmından veya aşağıdaki iletişim numaramız’dan geçebilirsiniz.

Aşağıda Vize Başvurusuna red gelen kişiler için hazırladığımız formu indirebilir ve kendi bilgilerinizi doldurarak vize başvurusu yaptığınız ilgili konsolosluğun E-mail adresine gönderebilirsiniz.

Almanya Vize Reddi İtiraz Dilekçesini Aşağıdaki dosyadan indirebilirsiniz.

Almanya Vizesi İtiraz Dilekçesi
Almanya Vizesi İtiraz Dilekçesi

                                                                                                                     …../……/…..

                  Almanya Konsolosluğuna

Pasaport Numarası,Vize Başvurusunda bulunduğunuz tarih,seyahat etmek istediğiniz tarih,seyahat nedenleriniz ve seyahatiniz ile ilgili tüm bilgileri üst kısımda belirtmelisiniz.Vize Başvurunuzun red gelen maddelerini veya red gelen maddeyi seyahat bilgilerinden sonra yazın.Örneğin 9.Maddeden vize başvurunuza red geldi diyelim,

9.Madde; Vize geçerlilik süresi bitiminden önce üye Devlet topraklarından ayrılma niyetinde olduğunuz tespit edilememiştir.

Bu maddeyi devre dışı bırakacak nedenleri itiraz dilekçesinde belirtmelisiniz.

Örneğin; 01.05.2019 tarihi ile 01.06.2019 tarihleri arası Almanya vizesine başvuruda bulundum ve 9.maddeden vize başvurum rededildi. Ben İşveren olduğum için Bulunduğum bölgede sorumlulukları,çalışanlarım,ödemelerim ve iş yeri ile ilgili sorunlarım olacaktır,ayrıca seyahat tarihlerimi ve dönüş tarihlerini vize başvurusu esnasında dosyamda İlgili Konsolosluğa sundum.Bu nedenle vize başvurumun 9.madde’den reddedilmesini kabul etmiyorum,dosyamın tekrar incelenmesini ve gerekli vizenin verilmesini talep ediyorum.

Vize Başvurusu yaparken vekalet verdiğiniz kişi veya başvuru sahibinin Adı Soyadı ve imzası olmalıdır.

ADINIZ SOYADINIZ

         İmzanız

Yazar hakkında

Vize Danışmanı administrator

Almanya Vize ve Schengen Vize başvurularınız için,sitemiz üzerinden ücretsiz randevu talebinde bulunabilirsiniz ve bizi 0539 821 58 68 numaralı telefondan hertürlü vize işlemleri için arayabilirsiniz.

26 yorum

Almanya Vize Red Maddeleri – Almanya Vize Red Verilme NedenleriYayın tarihi1:51 pm - Nis 19, 2019

[…] Almanya Vize Reddi İtiraz Dilekçe Örneğine Buradaki sayfamızdan Bakabilirsiniz. […]

Dicle HorasanYayın tarihi12:53 pm - May 4, 2019

Dediğiniz gibi doldurup gönderdim itiraz dilekçesini ve bana konsolosluk dosyamı tekrar incelediğine dair mail gönderdi teşekkür ederim tavsiyeniz ve yardımınız için:)

AyçaYayın tarihi8:38 pm - May 17, 2019

Merhaba Dicle hanım hemen konuya gireceğim ama hangi şehirdeki konsolosluktu ? E-mail adresi nedir? İstanbul, Ankara?
Teşekkür ederim .

onur murguzYayın tarihi9:56 am - May 20, 2019

konsolosluk mail adresini paylaşabilir misiniz

ServetYayın tarihi7:14 am - May 21, 2019

Red verildiginde gelen orjinal evrak nasil bir form yardimci olabilecek paylasabilecek varmi

  Vize DanışmanıYayın tarihi4:02 pm - May 21, 2019

  Red Formu orjinali kişiye özel konsolosluk tarafından gönderilmektedir ve 2 evrak şeklinde olmaktadır.Evrak içeriği 9 maddeden oluşan red sebepleri, Almanca ve Türkçe açıklamaları bulunmaktadır.

MustafaYayın tarihi3:44 pm - May 25, 2019

Adem beyle beraber itiraz dilekçemizi oluşturduk. Hayırlısıyla pazartesi günü göndereceğiz maddi manevi yardımcı oldular çok teşekkürler.

Sema NurYayın tarihi9:26 pm - May 27, 2019

Merhabalar çalışma vizesi için başvurdum ama bi ay bile olmadı verdiğim gün içerisinde kargolayip 4 gün içinde tekrardan gönderdiler ve hiç bi gerekçe sunmamışlar nedenini anlamadım bana yardımcı olur musunuz teşekkürler

  Vize DanışmanıYayın tarihi9:59 pm - May 27, 2019

  Merhaba Sema Nur hanım, Vize başvurunuzu Nerede ve hangi şehirde yaptınız?

   MerveYayın tarihi7:54 pm - Haz 26, 2019

   Merhabalar İstanbuldan Almanya vizesi için başvurdum. 3 ve 8.maddelerden red cevabı aldım. Banka hesabımda cok fazla para mevcut değil. Çünkü baban sponsor oldu. Onun banka hesap dökümünü de evraklar içerisine koyduk. Hatta babam Almanca kısa bir mektupta yazdı. Babam Almanyada 5 yıl öğretmenlşk yaptı. Evraklara bunu da ekledik. Aynı zamanda kaldığı ev vb. Buna rağmen red cevabı geldi.itiraz dilekçesinde nelere dikkat etmem gerekir. Kendi hesabıma mı para yüklemem lazım yoksa babamı sponsor gösterip yine onun banka hesap dökümünü mü eklemem gerekir?

    Vize DanışmanıYayın tarihi7:50 pm - Haz 27, 2019

    Merhaba Merve Hanım, Öncelikle vize başvurunuza red geldiği için üzüldüğümüzü belirtmek isteriz. Vize başvuru sonrası red cevabına ilişkin itiraz dilekçesi hazırlamanızı tavsiye ederiz. İtiraz dilekçesini konsolosluğun dikkate alacağı şekilde hazırlamanız ve profesyonel bir şekilde hazırlanıp konsolosluğa sunmanızı tavsiye ederiz. İtiraz dilekçesi hazırlama konusunda yardıma ihtiyacınız var ise 0539 821 58 68 numarası ile iletişime geçerek, uzman vize danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

ErkanYayın tarihi7:06 pm - May 31, 2019

Merhaba Almanya vizesi almak istedim ancak aracı kurumun ilgisizliği ve armatörlüğü sebebiyle.şirket ve şahsi hesabımda para olmasına rağmen maddi durum yetersizliği gerekçesiyle başvurum reddedilmiş.sizinle nasıl irtibata geçebilirim bu aşamadan sonra bana yardımcı olabilirmisiniz.

  Vize DanışmanıYayın tarihi9:49 pm - May 31, 2019

  Merhaba Erkan bey, 0539 821 58 68 telefon numarası ile bizimle iletişime geçebilirsiniz. iletişime geçtiğiniz personelimiz size memnuniyet ile yardımcı olacaktır. Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

MerveYayın tarihi7:37 pm - Haz 26, 2019

Merhabalar İstanbuldan Almanya vizesi için başvurdum. Annem ve babamın yeşil pasaportu var. Ben 25 yaşımı geçtiğim için yok. 3 ve 9.maddelerden red cevabı geldi. Babam sponsor oldu. Onun hesap dökümünü ve sponsor olduguna dair mektupta yazdık. Hatta babam 5 yıl almanyada görev yaptı. Orada çalıştıgına dair kalsıgı eve kadar belgeledik. Yinede red cevabı aldık. Dilekçe yazacağım ama hiç umudum yok. Dilekçede tekrar babamın banka hesao dökümünü koymam gerekiyor mu yada benim banka hesabıma para yatırıp koymak mı daha mantıklı

  Vize DanışmanıYayın tarihi7:54 pm - Haz 27, 2019

  Merhaba Merve Hanım, Öncelikle vize başvurunuza red geldiği için üzüldüğümüzü belirtmek isteriz. Vize başvurunuzun reddine ilişkin profesyonel olarak hazırlanmış itiraz dilekçesi ile başvuruda bulunmanızı tavsiye ederiz. İtiraz dilekçesini sizin adınıza uzman vize danışmanlarımız hazırlayabilmektedir, isterseniz 0539 821 58 68 numarası ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz. Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

FatoşYayın tarihi9:43 pm - Haz 28, 2019

Merhaba bende maalesef Perşembe günü red aldım 9. Madde yüzünden babam sponsor du bütün evraklarım tam dı şimdi itiraz dilekçesi vermem gerekiyor neyi nasıl yapacağıma dair bir bilgim yardımcı olursanız sevinirim .

  Vize DanışmanıYayın tarihi9:00 pm - Tem 1, 2019

  Merhaba Fatoş Hanım, itiraz dilekçesi hakkında detaylı bilgi almak için 0539 821 58 68 numarası ile iletişime geçebilirsiniz. Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

BeyzaYayın tarihi6:30 am - Tem 4, 2019

Ankara Almanya Konsolosluğu için vize reddine ilişkin itiraz sadece mail yoluyla mı yapılıyor yoksa posta yoluyla da gönderiliyor mu? Teşekkürler şimdiden

EbruYayın tarihi4:17 am - Tem 11, 2019

Merhabalar.Yukarıda vermiş olduğunuz dilekçeyi doldurup ve destekleyici belgeler ekleyip verilen mail adresine mail attım.Fakat tekrar inceleneceğine dair bir mail gelmedi.Birde dilekçe Türkçe olarak yazılsa herhangi bir sıkıntı olmuyor değil mi?
Bir diğer sorum ise tekrar incelenmesi için 60 £ para istenildiği yazıyordu bize verilen evraklarda.O parayı ne zaman ve nasıl ödüyoruz?
Teşekkürler.

  Vize DanışmanıYayın tarihi10:28 am - Tem 11, 2019

  Merhaba Ebru Hanım, itiraz dilekçesini Türkçe, Almanca ve İngilizce olarak hazırlayıp konsolosluğa sunmanız gerekmektedir. Ayrıca itiraz dilekçeniz kabul edildiğinde tekrar ücret ödemenize gerek yoktur. Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

Hemen Ara