Almanya Vizesi İtiraz Dilekçesi - Almanya Vize Reddi İtirazı

Almanya Vize Reddi İtiraz Dilekçesi

ileVize Danışmanı

Almanya Vize Reddi İtiraz Dilekçesi

Almanya Vize Reddi İtiraz Dilekçesi konusunda,Vize başvurusunda bulunup red cevabı alan kişileri bilgilendirme amaçlı hazırladığımız yazımızı dikkatli okumanızı tavsiye ederiz.

Almanya Vize başvurusunda bulunup,o kadar masraf harcayıp ve emek verip,evraklar,dilekçeler,seyahat rezervasyonu,sigorta ve daha birçok evrak hazırlayıp vize başvurusunda bulunup

sonrasında ise vize’ye red gelmesi insanları baya üzüyor ve verilen tüm emeklerin boşa gittiğini görmek insanları hayal kırıklığına uğratıyor.

Almanya Vize Red Nedeni?

almanya vizesi red dilekçesi
almanya vize itiraz dilekçesi

Almanya vize başvurularında veya vize başvurusunda bulunmak isteyen insanlar tarafından,bu süreç kolay gibi görünse de oldukça zordur.Vize başvurusunda bulunacak olan kişiler,her ne kadar kendileri tüm işlemleri yapmak istese de pek başarılı olamadıklarını söylemem gerekiyor.Çünkü yapılan işlemler ve hazırlanan evraklar’da çok ince bir çizgi vardır,tecrübeli seyahat acentaları profesyonel bir şekilde vize başvuru işlemlerini,evrak işlemlerini ve seyahat ile ilgili tüm işlemleri,eğer gerçekten tecrübeli ise bu saydığımız evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlayarak ve kişinin sunmuş olduğu evraklara bakarak,vizenin gelip gelmeyeceğini tecrübesine dayanarak tahmin edebilir.

Almanya Vize Reddi İtiraz Dilekçe Örneği

almanya vize itiraz dilekçesi
almanya vize itiraz

Almanya Vize Reddi için itiraz dilekçesini sizler için örnek olarak aşağıda paylaşıyoruz.Almanya Vize Red Maddeleri konumuzu inceleyerek hangi maddeden red geldiğini inceleyebilirsiniz.Açıklayıcı ve kendi tecrübelerimize dayanarak hazırladığımız makalemizi incelemenizi,aklınıza takılan sorularda bizimle iletişime,aşağıdaki yorum kısmından veya aşağıdaki iletişim numaramız’dan geçebilirsiniz.

Aşağıda Vize Başvurusuna red gelen kişiler için hazırladığımız formu indirebilir ve kendi bilgilerinizi doldurarak vize başvurusu yaptığınız ilgili konsolosluğun E-mail adresine gönderebilirsiniz.

Almanya Vize Reddi İtiraz Dilekçesini Aşağıdaki dosyadan indirebilirsiniz.

Almanya Vizesi İtiraz Dilekçesi
Almanya Vizesi İtiraz Dilekçesi

                                                                                                                     …../……/…..

                  Almanya Konsolosluğuna

Pasaport Numarası,Vize Başvurusunda bulunduğunuz tarih,seyahat etmek istediğiniz tarih,seyahat nedenleriniz ve seyahatiniz ile ilgili tüm bilgileri üst kısımda belirtmelisiniz.Vize Başvurunuzun red gelen maddelerini veya red gelen maddeyi seyahat bilgilerinden sonra yazın.Örneğin 9.Maddeden vize başvurunuza red geldi diyelim,

9.Madde; Vize geçerlilik süresi bitiminden önce üye Devlet topraklarından ayrılma niyetinde olduğunuz tespit edilememiştir.

Bu maddeyi devre dışı bırakacak nedenleri itiraz dilekçesinde belirtmelisiniz.

Örneğin; 01.05.2019 tarihi ile 01.06.2019 tarihleri arası Almanya vizesine başvuruda bulundum ve 9.maddeden vize başvurum rededildi. Ben İşveren olduğum için Bulunduğum bölgede sorumlulukları,çalışanlarım,ödemelerim ve iş yeri ile ilgili sorunlarım olacaktır,ayrıca seyahat tarihlerimi ve dönüş tarihlerini vize başvurusu esnasında dosyamda İlgili Konsolosluğa sundum.Bu nedenle vize başvurumun 9.madde’den reddedilmesini kabul etmiyorum,dosyamın tekrar incelenmesini ve gerekli vizenin verilmesini talep ediyorum.

Vize Başvurusu yaparken vekalet verdiğiniz kişi veya başvuru sahibinin Adı Soyadı ve imzası olmalıdır.

ADINIZ SOYADINIZ

         İmzanız

Yazar hakkında

Vize Danışmanı administrator

Almanya Vize ve Schengen Vize başvurularınız için,sitemiz üzerinden ücretsiz randevu talebinde bulunabilirsiniz ve bizi 0539 821 58 68 numaralı telefondan hertürlü vize işlemleri için arayabilirsiniz.

68 yorum

Almanya Vize Red Maddeleri – Almanya Vize Red Verilme NedenleriYayın tarihi1:51 pm - Nis 19, 2019

[…] Almanya Vize Reddi İtiraz Dilekçe Örneğine Buradaki sayfamızdan Bakabilirsiniz. […]

Dicle HorasanYayın tarihi12:53 pm - May 4, 2019

Dediğiniz gibi doldurup gönderdim itiraz dilekçesini ve bana konsolosluk dosyamı tekrar incelediğine dair mail gönderdi teşekkür ederim tavsiyeniz ve yardımınız için:)

AyçaYayın tarihi8:38 pm - May 17, 2019

Merhaba Dicle hanım hemen konuya gireceğim ama hangi şehirdeki konsolosluktu ? E-mail adresi nedir? İstanbul, Ankara?
Teşekkür ederim .

onur murguzYayın tarihi9:56 am - May 20, 2019

konsolosluk mail adresini paylaşabilir misiniz

ServetYayın tarihi7:14 am - May 21, 2019

Red verildiginde gelen orjinal evrak nasil bir form yardimci olabilecek paylasabilecek varmi

  Vize DanışmanıYayın tarihi4:02 pm - May 21, 2019

  Red Formu orjinali kişiye özel konsolosluk tarafından gönderilmektedir ve 2 evrak şeklinde olmaktadır.Evrak içeriği 9 maddeden oluşan red sebepleri, Almanca ve Türkçe açıklamaları bulunmaktadır.

MustafaYayın tarihi3:44 pm - May 25, 2019

Adem beyle beraber itiraz dilekçemizi oluşturduk. Hayırlısıyla pazartesi günü göndereceğiz maddi manevi yardımcı oldular çok teşekkürler.

  Vize DanışmanıYayın tarihi9:58 pm - May 27, 2019

  Merhaba, umarım en kısa sürede istemiş olduğunuz vize’yi alırsınız. Bizimle iletişime geçtiğiniz için Teşekkür ederiz.

   DeryaYayın tarihi1:45 pm - Ara 10, 2019

   Vize icin baavuruda bulundugum ama net bi cvp alamadim itiraz dilekcesi goturdum ordaki gorevli benden sadece dilekceyi birakip gidebilirsiniz dedi ne bir pasaport ne bir evrak istedi daha sonra e-mail geldi ve bana kisisel bilgilerinizi tarafimiza iltmenizi talep ederiz diye maj geldi bu ne demek oluyor aciklarmisiniz

Sema NurYayın tarihi9:26 pm - May 27, 2019

Merhabalar çalışma vizesi için başvurdum ama bi ay bile olmadı verdiğim gün içerisinde kargolayip 4 gün içinde tekrardan gönderdiler ve hiç bi gerekçe sunmamışlar nedenini anlamadım bana yardımcı olur musunuz teşekkürler

  Vize DanışmanıYayın tarihi9:59 pm - May 27, 2019

  Merhaba Sema Nur hanım, Vize başvurunuzu Nerede ve hangi şehirde yaptınız?

   MerveYayın tarihi7:54 pm - Haz 26, 2019

   Merhabalar İstanbuldan Almanya vizesi için başvurdum. 3 ve 8.maddelerden red cevabı aldım. Banka hesabımda cok fazla para mevcut değil. Çünkü baban sponsor oldu. Onun banka hesap dökümünü de evraklar içerisine koyduk. Hatta babam Almanca kısa bir mektupta yazdı. Babam Almanyada 5 yıl öğretmenlşk yaptı. Evraklara bunu da ekledik. Aynı zamanda kaldığı ev vb. Buna rağmen red cevabı geldi.itiraz dilekçesinde nelere dikkat etmem gerekir. Kendi hesabıma mı para yüklemem lazım yoksa babamı sponsor gösterip yine onun banka hesap dökümünü mü eklemem gerekir?

    Vize DanışmanıYayın tarihi7:50 pm - Haz 27, 2019

    Merhaba Merve Hanım, Öncelikle vize başvurunuza red geldiği için üzüldüğümüzü belirtmek isteriz. Vize başvuru sonrası red cevabına ilişkin itiraz dilekçesi hazırlamanızı tavsiye ederiz. İtiraz dilekçesini konsolosluğun dikkate alacağı şekilde hazırlamanız ve profesyonel bir şekilde hazırlanıp konsolosluğa sunmanızı tavsiye ederiz. İtiraz dilekçesi hazırlama konusunda yardıma ihtiyacınız var ise 0539 821 58 68 numarası ile iletişime geçerek, uzman vize danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

     Celal Engin KaserYayın tarihi9:38 pm - Eki 16, 2019

     Merhaba ben aanemle beraber vize basvurusu yaptım Almanya için anneme geldi bana red geldi iki aylık vize için itiraz dilekçesi versem sonuç değişimi dokuxuncu maddeden red oldu sizin tarafınızdan dilekçe versem ücret ne olur ve sonuç degisirmi kacgunde cevap gelir

     Vize DanışmanıYayın tarihi6:16 pm - Eki 22, 2019

     Merhaba Celal Engin Kaser, İtiraz dilekçesinin sonucunu tahmin etmemiz maalesef mümkün değildir, yasal süre olarak 4 hafta içerisinde cevap gelmektedir. Tabi bu süreç konsolosluğun yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

ErkanYayın tarihi7:06 pm - May 31, 2019

Merhaba Almanya vizesi almak istedim ancak aracı kurumun ilgisizliği ve armatörlüğü sebebiyle.şirket ve şahsi hesabımda para olmasına rağmen maddi durum yetersizliği gerekçesiyle başvurum reddedilmiş.sizinle nasıl irtibata geçebilirim bu aşamadan sonra bana yardımcı olabilirmisiniz.

  Vize DanışmanıYayın tarihi9:49 pm - May 31, 2019

  Merhaba Erkan bey, 0539 821 58 68 telefon numarası ile bizimle iletişime geçebilirsiniz. iletişime geçtiğiniz personelimiz size memnuniyet ile yardımcı olacaktır. Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

MerveYayın tarihi7:37 pm - Haz 26, 2019

Merhabalar İstanbuldan Almanya vizesi için başvurdum. Annem ve babamın yeşil pasaportu var. Ben 25 yaşımı geçtiğim için yok. 3 ve 9.maddelerden red cevabı geldi. Babam sponsor oldu. Onun hesap dökümünü ve sponsor olduguna dair mektupta yazdık. Hatta babam 5 yıl almanyada görev yaptı. Orada çalıştıgına dair kalsıgı eve kadar belgeledik. Yinede red cevabı aldık. Dilekçe yazacağım ama hiç umudum yok. Dilekçede tekrar babamın banka hesao dökümünü koymam gerekiyor mu yada benim banka hesabıma para yatırıp koymak mı daha mantıklı

  Vize DanışmanıYayın tarihi7:54 pm - Haz 27, 2019

  Merhaba Merve Hanım, Öncelikle vize başvurunuza red geldiği için üzüldüğümüzü belirtmek isteriz. Vize başvurunuzun reddine ilişkin profesyonel olarak hazırlanmış itiraz dilekçesi ile başvuruda bulunmanızı tavsiye ederiz. İtiraz dilekçesini sizin adınıza uzman vize danışmanlarımız hazırlayabilmektedir, isterseniz 0539 821 58 68 numarası ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz. Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

FatoşYayın tarihi9:43 pm - Haz 28, 2019

Merhaba bende maalesef Perşembe günü red aldım 9. Madde yüzünden babam sponsor du bütün evraklarım tam dı şimdi itiraz dilekçesi vermem gerekiyor neyi nasıl yapacağıma dair bir bilgim yardımcı olursanız sevinirim .

  Vize DanışmanıYayın tarihi9:00 pm - Tem 1, 2019

  Merhaba Fatoş Hanım, itiraz dilekçesi hakkında detaylı bilgi almak için 0539 821 58 68 numarası ile iletişime geçebilirsiniz. Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

BeyzaYayın tarihi6:30 am - Tem 4, 2019

Ankara Almanya Konsolosluğu için vize reddine ilişkin itiraz sadece mail yoluyla mı yapılıyor yoksa posta yoluyla da gönderiliyor mu? Teşekkürler şimdiden

EbruYayın tarihi4:17 am - Tem 11, 2019

Merhabalar.Yukarıda vermiş olduğunuz dilekçeyi doldurup ve destekleyici belgeler ekleyip verilen mail adresine mail attım.Fakat tekrar inceleneceğine dair bir mail gelmedi.Birde dilekçe Türkçe olarak yazılsa herhangi bir sıkıntı olmuyor değil mi?
Bir diğer sorum ise tekrar incelenmesi için 60 £ para istenildiği yazıyordu bize verilen evraklarda.O parayı ne zaman ve nasıl ödüyoruz?
Teşekkürler.

  Vize DanışmanıYayın tarihi10:28 am - Tem 11, 2019

  Merhaba Ebru Hanım, itiraz dilekçesini Türkçe, Almanca ve İngilizce olarak hazırlayıp konsolosluğa sunmanız gerekmektedir. Ayrıca itiraz dilekçeniz kabul edildiğinde tekrar ücret ödemenize gerek yoktur. Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

DilaraYayın tarihi4:28 pm - Tem 29, 2019

Almanya’dan aldığım redde ilişkin olarak itiraz başvurumu yaptım. Dilekçemi yalnızca Türkçe olarak konsolosluğun ilgili birimine mail yöntemi ile gönderdim. 8.maddeden reddedilmem sebebi ile de uçak bileti, otel rezervasyonları ve ayrıca almanya’dan daha önce aldığım 6 aylık vizemi de mailime ek olarak gönderdim. 27.07.2019 tarihinde evraklarımın ilgili birime incelenmek üzere gönderildiği maili geldi. Dilekçemde daha önceki seyahatlerimde hiçbir zaman belirttiğim seyahat planı dışına çıkmadığımı ve belirttiğim ülke üzerinden giriş çıkış yaptığımı yazdım. Bayram tatili için kısa süreli vize talebim olduğunu belirttim. Evraklarımı türkçe olarak sunmamın bir mahsuru var mıdır? Ne kadar sürede işlemlerim sonuçlanır bu konuda yardımcı olursanız çok müteşekkir olacağım. Saygılar.

SevgiYayın tarihi7:21 am - Ağu 1, 2019

Merhaba ,
Almanya bize başvurusunda bulundum.fakat
8. Madde ve 9. Maddelerden red aldım. Konslosatan e-mail geldi. İtiraz dilekçesi göndermemi söylediler.benim nişanlım almanyada yılık iznimi kullanarak onu ziyaret etmek istedim.ve o bana resmi davetiye göndermişti.sayfanızdaki bulunan iletişim numarasını aradım açan olmadı.itiraz dilkçesini hazırlamanız isticektim.ve itiraz dilekçe almanca türkçe dilerinde olursa ücretiniz nedir? Bide İtiraz dilekçemle birlikte ek evrak göndermeme gerek varmadır? Yardımcı olursanız sevinirim.

  Vize DanışmanıYayın tarihi7:37 pm - Ağu 3, 2019

  Merhaba Sevgi hanım, Öncelikle vize başvurunuza red geldiği için üzüldüğümüzü belirtmek isteriz. Hatlarımız ve ofisimiz çok yoğun olduğu zamanlarda maalesef telefon görüşmelerini aksatabiliyoruz, bu konuda sizden özür dileriz. İtiraz dilekçesi için 0539 821 58 68 numarası ile iletişime geçebilirsiniz veya whatsapp yolu ile mesajınızı bırakın vize danışmanlarımız sizinle iletişime geçecektir. Bizimle iletişime geçtiğiniz için Teşekkür ederiz.

KemalYayın tarihi11:16 am - Ağu 2, 2019

Ben Almanya vizesine başvrudum 8 ve 9 maddelerinden ret yedim. Yaklaşlık olarak 4 ay önce kendi işimi kurmuştum SSK lı işimi bırakıp. Almanyadaki akrabalarımızdan davetiye istedim ret aldığım için davetiye verilemediğini söylemişler dilekçeyi vereli yaklaşık 4 gün oldu Yeni bir yere başvurmalıyım yoksa sonucu beklmelimiyim. 30 unda seyahatim var ve herşeyi satın aldım uçak otel vs.. Fuar için gittiğimiz için ticari vizeden başvurmak zorunda kaldık.

  Vize DanışmanıYayın tarihi7:34 pm - Ağu 3, 2019

  Merhaba Kemal Bey, öncelikle vize başvurunuza red geldiği için üzüldüğümüzü belirtmek isteriz. Konsolosluk size vize başvurusu yaparken uçak biletinizi alın veya otel ücretini ödeyin demiyor, sizden sadece rezervasyon yapmanızı istiyor. Bu aşamada itiraz dilekçesi hazırlayarak konsolosluğa sunabilirsiniz. Bizimle iletişime geçtiğiniz için Teşekkür ederiz.

AyseYayın tarihi7:51 am - Ağu 8, 2019

Merhaba, tavsiyeniz üzerine, vize reddine itiraz dilekçemi mail yoluyla gönderdim. Ancak, mailiniz ulaştı dosyanız incelenecektir gibi bir dönüş olmadı. Normal mi. Bu 4. Gün. visa@anka.auswaertiges-amt.de adres doğru mu?

birdalYayın tarihi8:18 pm - Eyl 9, 2019

merhaba ben 6.maddeden red aldım bu konuda yardımcı olursanız sevinirim 6 yıldır avrupaya gidip geliyorum muzisyenim pasaportumda vizem hala varken almanyadan red aldım

  Vize DanışmanıYayın tarihi10:34 pm - Eyl 12, 2019

  Merhaba, itiraz dilekçesi için 0539 821 58 68 iletişim numarası ile görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz.Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

FatoşYayın tarihi12:56 pm - Eyl 11, 2019

Merhaba ben itaraz ettim ve benden tam bir ay sonra evrak istediler SSK izin kağıdı vs şey SSK 21 günlüktü bıarada herneyse götürdüm teslim ettim bir saat sonra çalıştığım yeri arayıp çalışıp çalışmadığımı nekadar süreliğine izinli olduğumu tehir ettiler bugünle tap iki hafta oldu ses seda yok arıyorum konsolosluğu sürekli meşkul neyapmam lazım emil de attım cvp vermediler

  Vize DanışmanıYayın tarihi10:33 pm - Eyl 12, 2019

  Merhaba Fatoş hanım, dediğiniz gibi gelişme olması güzel bir duruma işaret olduğunu gösteriyor, fakat yinede son kararı konsolosluk verecek ve itiraz dilekçesini gönderdikten 1 ay içerisinde olumlu veya olumsuz cevap alacaksınızdır. Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

NazlıYayın tarihi8:42 pm - Eyl 26, 2019

Merhaba ben 19 temmuz tarihinde Erasmus öğrencisi olarak gitmek istediğim program doğrultusunda başvurumu yaptım. Almanya da okul yaklaşık 1 hafta önce açıldı fakat benim vizemle ilgili bir gelişme yok. Büyükelçilikte olduğunu işlemde olduğu bilgisine sahibim fakat süreçle ilgili hiçbir net bilgi bulunmamakta. Bu konu hakkında yardımcı olabilir misiniz?

  Vize DanışmanıYayın tarihi1:34 pm - Eyl 30, 2019

  Merhaba, 0539 821 58 68 numarası ile iletişime geçerek profesyonel vize danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

Devrim ŞimşekYayın tarihi3:57 am - Eki 4, 2019

Almanya Ankara vize red itiraz mail adreslerini öğrenebilirmiyim

  Vize DanışmanıYayın tarihi7:18 pm - Eki 11, 2019

  Merhaba Devrim Şimşek, konsolosluk bilgileri ve mail adresleri sitemizde mevcuttur, arama kısmından aratarak bulabilirsiniz. Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

Sibel çiçekYayın tarihi3:18 pm - Eki 7, 2019

Kolay gelsin ankara almanya konsolosluğunun mail adresini
sibel_savul@hotmail.com adresine yollayabilirmisiniz

  Vize DanışmanıYayın tarihi7:17 pm - Eki 11, 2019

  Merhaba, konsolosluğun mail adresi ve bilgileri sitemizde mevcuttur, arama kısmından aratarak bulabilirsiniz. Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

ZerrinYayın tarihi4:12 pm - Kas 1, 2019

Merhabalar vize basvırısunda bulundum ve 3.belgeden Red aldım. Bununla ılgılı olarak ıtıraz etmek istiyorum yardımcı olurmusunuz.

  Vize DanışmanıYayın tarihi7:44 pm - Kas 15, 2019

  Merhaba Zerrin hanım, 0539 821 58 68 numarası ile iletişime geçerek itiraz dileçesi hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

IrmakYayın tarihi1:51 pm - Kas 18, 2019

Merhaba ,
Hollanda’dan başvurup red aldım . Web sitenizde bu konuya yönelik herhangi bir başlık bulamadığım için buraya yazmak durumda kaldım .
itiraz dilekçemi İngilizce olarak Hollanda dış işleri bakanlığına gönderdim , Türkiye’de bulunan konsolosluklar yardımcı oluyor mu ?
Konu hakkında yardımcı olabilirseniz sevinirim .

Teşekkürler.

kübraYayın tarihi10:08 am - Ara 7, 2019

Merhaba almanya vize başvurum bugün reddedildi ama gelen evraktaki maddelerde neden reddedildiğine dair hiç bir işaretleme yapılmamış gitmek için başvuru yaptığım tarih 18.12.2019 du ne yapmalıyım

BaranYayın tarihi1:38 pm - Ara 12, 2019

merhaba itiraz dilekçesini konsolosluğaöı veriyoruz yoksa idata aracı firmaya mı

Şeyda AlgülYayın tarihi11:52 am - Ara 24, 2019

İyi günler 2 hafta önce akraba ziyareti vizesine başvurmuştum 9. Maddeden red geldi henüz Temmuz ayında mezun olduğum ve önümüzdeki Ekim yapılacak olan bir sınava hazırlanmakta olduğum icin işsizim annemi sponsor göstermiştim itiraz dilekçesinde burada kalacak olmama dair nasıl bir belge veya gerekçe sunabilirim ve biletimi ocağın sonuna almıştım tekrar başvuru yapmam daha hızlı sonuç alacağım icin daha iyi olur sanırım fakat ek olarak ne gösterebilirim reddedilmemek icin

NakiYayın tarihi10:35 pm - Ara 26, 2019

Merhaba Almanya vize başvuruma 8. Madde gereği red geldi düğünümüz vardı fakat geç başvuru yapmışız sunulan davetiye ile tarihlerinden dolayı
Red geld. Almanyadan istekte bulunan halam itiraz dilekçesi gönderdi. Sorum şu benim de itiraz dilekçesi göndermem gerekiyor mu?

HasanYayın tarihi10:35 pm - Şub 14, 2020

Merhaba bana
2. Madden Red geldi nasıl bir yol izlemeliyim itiraz dilekçesinde.
Teşekkür ederim

  Vize DanışmanıYayın tarihi5:46 pm - Nis 3, 2020

  Merhaba Hasan bey, itiraz dilekçesi işlemleri için 0539 821 58 68 numarası ile iletişime geçebilirsiniz. Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

CeylanYayın tarihi3:00 pm - Nis 15, 2020

Merhabalar Almanya vize başvurusu yapmıştım çalışmak için orda calisicagm yerde belliydi ama red cevabi geldi sonra tekrar itiraz ettim aradan dört ay geçti dönüş yapmayınca meail attım aradılar ve biz sonucunuzu PTT kargo ile gönderdik dedi ama bana ulaşmadı mesajda gelmedi kargoya verildiğinde dair kargo kurumuna gttim adınıza kargo yok dedi normalde olumlu olsa arayıp pasaportu istemeleri gerekiyor dimi kargo öle yolladiklarina göre red cevabı mi almış oluyorum

SelinYayın tarihi5:08 pm - Eyl 14, 2020

Merhaba,ben aşk turizm adı altında sevgili vizesine başvurdum ve bana 07.09.2020 tarihinde almanya ankara konsolosluğu randevu verdi ve gittiğimde hiçbir sorun yokken seyahat tarihimden önce vizemin hazır olacağını sçöylediler.Bugün pasaportum red cevabı ile elime ulaştı.Gerekli neden ise 10.madde planlanan kalışın amacı ve şartlarına ilişkin sunulan gerekçe inandırı değildir.Bütün evraklarımı öncesinde alman konsolosluğuna gönderip incelenmesi sonucunda randevu verilirken erkek arkadaşımla uzun bi ilişkim olduğunu ve kendisinin benimle daha önce yaşadığına ve ülkemde beni ziyaret ettiğine dair tüm evraklar sunulmuşken red cevabı almak şok etti.İtiraz dilekçemi oluşturdum fakat ne olacağını bilmiiyorum.

  Vize DanışmanıYayın tarihi7:52 pm - Eki 3, 2020

  Merhaba Selin hanım, itiraz dilekçenizi konsolosluğa sunduysanız şuan konsolosluktan gelen cevabı beklemekten başka yapılacak herhangi bir işlem yoktur. Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

Hemen Ara