Amerika Vizesi DS160 Formu

ileVize Danışmanı

Amerika Vizesi DS160 Formu

Amerika DS160 Formu, Göçmen olmayan vize başvurusu elektronik olarak doldurulması gerekmektedir. DS 160 Formu vize başvurusunda bulunmadan önce hazırlanması gerekmektedir.

Amerika Vize DS 160 Formu Nasıl Doldurulur?

Amerika DS 160 Formu, elektronik olarak doldurulması gerekmektedir ve Buradaki Linkten DS 160 Formunu adım adım doldurmanız gerekmektedir. DS 160 Formunu doldururken eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir.Amerika DS 160 formunu doldurmadan önce İnternet Explorer veya Firefox tarayıcılarından birini kullanmanız, sorun yaşamamanızı sağlayacaktır.

Amerika DS 160 Formunu doldurmadan önce, ( 5×5 ) boyutunda biometrik fotoğraf çektirmeniz gerekmektedir ve DS 160 Formunda bu fotoğrafı eklemeniz gerekmektedir.Adım adım ilerleyeceğiniz forum’da size bilgiler verilecektir ve yönlendirmeler sayfa aracılığı ile yapılacaktır.

Amerika DS 160 Formunu Doldururken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • DS 160 Formunu doldurmaya başladığınızda, karşınıza çıkacak olan güvenlik sorusunu cevapladıktan sonra, size özel bir kod verecektir ( ID ) kodu kaybetmemeniz gerekmektedir, çünkü ilerleyen başvuru sürecinde kodu sizden isteyecektir.
amerika ds 160
amerika ds 160 formu
  • DS 160 Formunu doldurmaya devam ederken karşınıza çıkacak olan sorulara doğru bir şekilde cevap vermeniz çok önemlidir ve Başvuru yapacağınız şehri seçmeniz gerekiyor. Vize başvurusunda bulunacağınız 2 şehir seçeneği sunacak size,TÜRKİYE/İSTANBUL veya TÜRKİYE/ANKARA olacak ve vize başvurunuzu hangi şehirde yapacaksanız o şehri seçmeniz gerekmektedir.
  • Başvuru yapacağınız şehri seçtikten sonra Start An Application seçeneğini tıklayarak devam edeceksiniz

Sayfalarda istenilen bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra NEXT (İLERİ) alt kısımdan seçerek devam ediyorsunuz ve diğer sayfalarda istenilen bilgileri doğru bir şekilde girerek DS 160 Formunu bu şekilde tamamlıyorsunuz.Herhangi bir sebepten dolayı yarım kalan veya tam doldurulmamış bir sayfaya 30 gün boyunca ulaşabilirsiniz.Bilgisayarınıza kaydetmeniz durumunda ise ”Save Application to File” (Dosyaya kaydet) diyerek formu kaydedip, daha sonra müdahale edebilirsiniz.

Amerika Vize Ücretini İnternet’ten Nasıl Ödeyebiliriz?

Amerika Vize ücretini İnternet üzerinden Buradaki sayfa aracılığı ile ödeyebilirsiniz. Amerika vize mülakat ücretini İnternet üzerinden kredi kartınız veya banka kartınız ile ödeyebilirsiniz ve havale olarak’da ödeme imkanınız bulunmaktadır.Amerika vize mülakat ücretini ödemeden önce DS 160 formunu DOĞRU ve EKSİKSİZ bir şekilde hazırlamış olmanız gerektiğini unutmayın.Çünkü vize başvurunuz DS 160 formundaki bilgilere göre değerlendirilecektir.

Girmiş olduğunuz web sitesi yabancı dilde ise yukarıda sağdan Türkçe seçeneğini seçerek dili değiştirebilirsiniz.

Amerika DS 160 Formu ve Amerika vizesi ile alakalı sorularınız var ise aşağıdaki yorum kısmından bizimle iletişime geçip sorularınızın cevabını alabilirsiniz.

Yazar hakkında

Vize Danışmanı administrator

Almanya Vize ve Schengen Vize başvurularınız için,sitemiz üzerinden ücretsiz randevu talebinde bulunabilirsiniz ve bizi 0539 821 58 68 numaralı telefondan hertürlü vize işlemleri için arayabilirsiniz.

2 yorum

rena şahyarYayın tarihi1:27 pm - Kas 11, 2019

selam
biz ds160 başvuru form çıkarmak istiyorduk
yardımcı olabilirmisiniz

    Vize DanışmanıYayın tarihi7:39 pm - Kas 15, 2019

    Merhaba Rena Şahyar, DS160 formu ve randevu işlemleri vize danışmanlarımız tarafından sorunsuzca tamamlanmaktadır. 0539 821 58 68 telefon numarası ile iletişime geçebilirsiniz. Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

Hemen Ara