Avustralya Vizesi Hakkında Sık Sorulan Sorular

ileVize Danışmanı

Avustralya Vizesi Hakkında Sık Sorulan Sorular

Avustralya Vizesi Hakkında Sık Sorulan Sorular,Ülkemizden gerek ticari amaçlarla ve gerekse eğitim ve kültürel faaliyetler için birçok vatandaşımız, Avustralya’ya seyahat etmektedir. Avustralya vize başvurularında gerekli olan evrakların eksiksiz bir şekilde yapılması ve tam olarak doğru bilgilerin yer alması, oldukça önemlidir. Yazımızın devamında, Avustralya vizesi hakkında en sık sorular ve cevapları yer almaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti Pasaportuna Sahip Olanlar Avustralya Vize Başvurusu Yapmalı mı?

Türkiye Cumhuriyeti pasaportu olan herkes, Avustralya vize başvurusu yapmalıdır. Avustralya’ya gitmek isteyen kişilerin bu nedenle Avustralya konsolosluğuna giderek, vize başvurusunda bulunmaları gerekir.

avustralya vize başvuru
avustralya vizesi

Seyahat Amacına Göre Avustralya Vizesi Çeşitleri Nelerdir?

90 günlük süreyle verilecek olan ve seyahat amacına göre kategorilere ayrılmış vize çeşitleri, şunlardır:

 Avustralya iş ziyareti vizesi

Avustralya geçici çalışma vizesi

Avustralya ticari vizesi

Avustralya turistik vizesi

Avustralya aile ziyareti vizesi

Avustralya eğitim ve araştırma vizesi

Avustralya tıbbi ziyaret vizesi

Avustralya transit vizesi

Avustralya Vizesi Başvurusu Sonuçlanması Ne Kadar Sürer?

Vize başvurusunda sizden istenilen evrakları eksiksiz bir şekilde sunmanız halinde, yaklaşık olarak 1 hafta içerisinde vize başvurunuz onaylanacaktır. Avustralya konsolosluğunun yoğunluk durumu veya sizden ek evrak istenmesi halindeyse, bu süre biraz daha uzayabilmektedir.

Bu nedenle Avustralya seyahat planınız varsa, olası aksaklıklardan dolayı başvuru onayınızın uzaması gibi durumlar karşısında mağdur olmamak için, 1 ay öncesinden başvuruda bulunmanız daha yararlı olacaktır.

Avustralya Vizesi Reddedilme Nedenleri Nelerdir?

Bazı sorunlar nedeniyle, her vize başvurusu olumlu sonuçlanmamaktadır. Vize reddinin birçok nedeni bulunsa da, en fazla karşılaşılan nedenler şunlardır:

  • Vize başvurusu yapan kişinin maddi durumunun yeterli görülmemesi
  • Banka hesabınızda bulunması gereken bir miktar tutarın olmaması
  • Vize başvurusu formunun hatalı ya da eksik doldurulması
  • Avustralya seyahatinizde doğacak masrafları karşılayabileceğiniz durumda olduğunuzu kanıtlayamamanız
  • Avustralya’ya gitmeden kısa bir süre önce herhangi bir ülkeye gitmiş olmanızda, risk olarak değerlendirilerek vize başvurunuz reddedilebilmektedir.

Avustralya Vize Başvurum Reddedildi. Ne Yapmam Gerekir?

Başvurunuzun reddedilme nedenini, net bir şekilde öğrenin. Başvurunuzun reddedilme nedenini öğrendikten sonra,  bizi arayarak profesyonel yardım alabileceğiniz gibi, reddedilme nedenlerini ortadan kaldıracak çalışmaları kendinizde yapabilirsiniz. Ancak profesyonel bir yardım almak hem süreci hızlandıracak, hem de başvurunuzun yeniden reddedilme riskini en aza indirecektir.

Avustralya Vize Ücretleri Ne Kadar?

Turistik, ticari, aile ziyareti ve kısa süreli öğrenci vizeleri için 140 Avustralya Doları ve 74 TL Biyometrik işlem kaydı ücreti, uzun süreli öğrenci vizeleri içinse 575 Avustralya doları vize harç ücreti ve 74 TL biyometrik işlem kaydı ücreti alınmaktadır. Bu ücretlere, vize danışmanlık ücretleri dahil değildir.

Yazar hakkında

Vize Danışmanı administrator

Almanya Vize ve Schengen Vize başvurularınız için,sitemiz üzerinden ücretsiz randevu talebinde bulunabilirsiniz ve bizi 0539 821 58 68 numaralı telefondan hertürlü vize işlemleri için arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Hemen Ara