Çek Cumhuriyeti Vize İşlemleri

ileVize Danışmanı

Çek Cumhuriyeti Vize İşlemleri

Çek Cumhuriyeti vizesi nasıl alınır? Sorusuna cevap vereceğimiz bu yazımızda, Çek Cumhuriyeti vizesi için gerekli belgeler ve vize hakkında en sık sorulan soruların cevapları yer almaktadır.

Çek Cumhuriyeti vize işlemleri, bilindiği üzere Schengen vizesi kapsamında yer almaktadır. Kısa seyahatler için Çek Cumhuriyeti’ne gidecek olanların vize başvurularını konsolosluklar ya da yetkilendirilmiş seyahat acentelerine yapmaları mümkündür. Çek Cumhuriyeti vizesi alma sürecini daha hızlı bir şekilde sorunsuzca gerçekleştirmek için, avavize.com yardım hattımızı arayabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar

 • Başvuru formu
 • Konsolosluğa hitaben İngilizce olarak yazılmış vize talebi dilekçesi
 • 35×35 mm boyutlarında, arka fon beyaz renkte olacak şekilde, 2 adet biyometrik fotoğraf. Fotoğrafların, son 6 ay içerisinde çekilmiş olması gerekmektedir.
 • Çek Cumhuriyeti seyahatinizin bitim tarihinden 3 ay sonrasına kadar geçerliliği olan pasaport
 • Ticari seyahatler için, şirket evrakları eksiksiz olmalıdır. İmza sirküleri, vergi levhası, faaliyet belgesi, oda kayıt belgeleri ve ticaret sicil gazete fotokopileri, istenilen evraklar arasındadır.
 • SGK kapsamında çalışanlar için, işe giriş bildirgesiyle birlikte, 4A hizmet dökümü. Bu belgelerin temininin e-devlet üzerinden sağlanması halinde, barkotlu olması gerekmektedir.
 • Son 3 ayınıza ait ıslak imzalı ve kaşeli maaş bordrosu
 • Kimlik fotokopisi
 • Evliyseniz, evlilik cüzdanı fotokopisi
 • Son 3 aya ait ve hesabınızda en az 2500 TL bakiyesi bulunan banka hesap dökümü
 • Rezervasyon yaptırdığınız otelin ödendi belgesi
 • 30 Bin Euro teminatlı, Schengen ülkelerinde geçerli olan herhangi bir seyahat sağlık sigortası

Schengen ülkeleri arasında yer alan Çek Cumhuriyeti’ne gitmek için yapacağınız vize başvurunuzu avavize.com ile hızlı bir şekilde yapmak için, bizi arayarak en güncel belge ve bilgilere ulaşabilirsiniz. Başvuruyu bizim aracılığımızla yapmak istediğinizde, tüm belgeleri kargo ile bize göndermeniz mümkündür. Aracı başvuru merkezleri üzerinden yapılan vize başvuruları eksiksiz ve daha profesyonel bir görüntü sağlaması nedeniyle, büyük olasılıkla onaylanmaktadır.

Çek Cumhuriyeti Schengen Vize Başvurusu

Çek Cumhuriyeti bir Avrupa birliği üyesi olması ve Schengen kapsamında yer alması nedeniyle, ülkemizden buraya yapılacak ziyaretler için Çek Cumhuriyeti Schengen vizesi başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

Başvuru işlemlerinizin kısa bir sürede tamamlanması ve onaylanma ihtimalinin artması için, en güncel bilgilere sahip olmanız gerekmektedir. Bu nedenle gerekli olan en güncel evrak ve bilgilere, bizleri arayarak ulaşabilirsiniz.

Yazar hakkında

Vize Danışmanı administrator

Almanya Vize ve Schengen Vize başvurularınız için,sitemiz üzerinden ücretsiz randevu talebinde bulunabilirsiniz ve bizi 0539 821 58 68 numaralı telefondan hertürlü vize işlemleri için arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Hemen Ara