Diyarbakır Vize İşlemleri

ileVize

Diyarbakır Vize İşlemleri

Diyarbakır Vize İşlemleri,firmamız tarafından yapılmaktadır.Vize başvurusu yapacaksanız ve ikamet şehriniz Diyarbakır ise,Sizin adınıza vize başvurusunda bulunabilmemiz için,

daha önce Almanya,Schengen ülkelerinden birisine giriş-çıkış yapmış olmanız gerekir.Daha önce hiç bir Schengen ülkesine girişiniz yok ise,Diyarbakır’a en yakın,Gaziantep’ten başvuruda,bulunmanız,gerekiyor.

Almanya ve Schengen ülkelerinden birisine gitmek istiyorsanız,vize başvurusunda bulunmanız,parmak izi vermeniz gerekmektedir.En fazla sorulan soruları aşağıda sıralıyoruz.

 • Pasaport alırken parmak izi verdim tekrar vermeli miyim?
 • Vize Başvurusu İçin Diyarbakır’dan Gaziantep’e gelmem gerek mi?
 • Diyarbakır’dan Vize Başvurusu Yapabilir miyim?
 • Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar Neler?
 • Randevuyu Nereden Alabilirim?
 • Gelirken yanımda Hangi Evrakları Getirmeliyim?

Yukarıda belirttiğim sorular,genellikle müşteriler tarafından en çok sorulan sorulardır.Gelin aşağıda beraber soruların cevaplarına bakalım.Ayrıca sorularınızın cevabını aşağıdaki İletişim numaralarımızdan bizi arayarak sorabilirsiniz.


Çalışma Saatlerimiz
Telefon ve İletişim
Hafta içi:07:30 – 19:30Telefon: 0539 821 58 68
Telefon: 0536 833 71 27
Hafta Sonu:07:30 – 19 -30Mail: avavize27@gmail.com

Pasaport alırken parmak izi verdim tekrar vermeli miyim?

Pasaport alırken verilen parmak izi,nüfus müdürlüğü tarafından alınmaktadır.Vize için ayrıca parmak izi vermeniz gerekmektedir,çünkü vize için alınan parmak izleri konsolosluk tarafından istenilmektedir.

Vize Başvurusu İçin Diyarbakır’dan Gaziantep’e gelmem gerek mi?

Vize Başvurusu yapacaksanız eğer,Diyarbakır’dan vize başvurusu yapamazsınız,çünkü yetkili firma ve konsolosluk Diyarbakır’da bulunmamaktadır.Diyarbakır’dan Gaziantep’e gelmeden başvuru yapabilmeniz için bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir,gerekli bilgiler uzman vize danışmanlarımız tarafından verilmektedir.Ayrıca daha önce hiç bir Schengen veya Almanya ülkelerine giriş-çıkış yapmadıysanız,parmak izi vermek için Gaziantep Almanya Konsolosluğuna gelmeniz gerekiyor.

Diyarbakır’dan Vize Başvurusu Yapabilir miyim?

Diyarbakır’dan Vize Başvurusu yapamazsınız,çünkü Diyarbakır’da yetkili kurum ve konsolosluk bulunmamaktadır.Size en yakın olan Gaziantep konsolosluğunda başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar Neler?

Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar,iletişime geçtiğiniz numara üzerinden veya mail üzerinden,hazırlamanız gereken evraklar size bildirilecektir.Kişilerin Türkiye’deki geçim kaynaklarına göre hazırlanması gereken evraklar değişkenlik göstermektedir.Size uygun olan evrak listesi tarafımızca sağlanacak ve diğer evraklar ise firmamız tarafından sağlanacaktır.

Randevuyu Nereden Alabilirim?

Randevu firmamız tarafından sağlanmaktadır.Size uygun randevu tarihlerini,bize söylemeniz yeterlidir.İstemiş olduğunuz randevu tarihine en yakın tarihi,tarafınıza mail veya whatsapp yolu ile bildiriyoruz.Ayrıca online randevu talebinde bulunmak istiyorsanız Buradaki linkte online randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Gelirken yanımda Hangi Evrakları Getirmeliyim?

Randevu tarihinde ofisimize gelmeden önce,yanınızda getirmeniz gereken evraklar,liste halinde size bildirilecektir.Yanınızda getirdiğiniz evrakların güncel olmasına önem vermenizi rica ederiz.Evrakların güncel olmaması durumunda,konsolosluk evraklar ile ilgili,problem çıkarabilir,buda başvuru sürecinizin uzamasına neden olur.Ayrıca randevu saatinden 1 saat önce ofisimizde olmaya özen gösterin.

Dolandırıcılar Hakkında

Vize Başvuru işlemlerinde,son günlerde birçok dolandırıcı türemiş durumdadır.Bunlara dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz,özellikle randevu alırken ücret isteyen kişilere,ücret ödemesi yapmamanızı tavsiye ederiz.Çünkü randevu ücretsizdir ve ücretsiz bir şekilde İnternet üzerinden temin edebilirsiniz.Ayrıca son günlerde karşılaşılan diğer bir durum ise,pasaport geldikten sonra ücret istenilmesi.Pasaportunuz konsolosluktan geldi ise ödeme yapmanızı gerektiren bir durum kalmamış demektir.Konsolosluğa ödeme başvuru esnasında yapılmaktadır.

Yukarıdaki belirtmiş olduğumuz hususlara dikkat etmeniz durumunda,vize başvurusu yaparken hiçbir problem ile karşılaşmayacağınızı bilmenizi isteriz.Firmamız vize başvurusu yaparken sizden ihtiyaç duyduğu belgeleri yanınızda getirmenizi isteyecek,eksik olan evrakları tamamlayacak ( tamamlanabilir olan evrakları ) ve güncel olmayan evraklarınız için güncellemeniz gerektiği hakkında bilgi verecektir.

Yazar hakkında

Vize author

  1 yorum

  MehmetYayın tarihi1:21 am - May 7, 2020

  Hangi evraklar gerkiyor

  Bir cevap yazın

  Hemen Ara