Estonya Vize Başvurusu

ileVize Danışmanı

Estonya Vize Başvurusu

Estonya Vize Başvurusu,Schengen ülkeleri arasında yer alan Estonya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Estonya Schengen vizesi başvurusu yapmak durumundadırlar. Yazımızın devamında Estonya Schengen vize başvurusu hakkında, güncel bilgiler yer almaktadır.

Bu bilgiler her ne kadar sıklıkla güncelleniyor olsa da, en sağlıklı bilgi ve güncel belgelere bizleri arayarak ulaşabilirsiniz.

Estonya Vizesi Başvurusu

Schengen’e dahil ülkeler arasında yer alması sebebiyle, Estonya vizesi başvuruları Schengen vizesi kapsamında değerlendirilmektedir. Bu vizeyle kısa süreliğine Estonya’ya gidecek olanlara, C tipi vize imkanı sunulmaktadır. Ülkede uzun süreli kalmak isteyenler içinse, D tipi vize almaları koşulu bulunmaktadır.

estonya vize başvuru
estonya vizesi

Estonya Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Estonya vizesi başvuruları, direkt olarak konsolosluk ya da büyükelçiliklere yapılamamaktadır. Bu nedenle başvuruların, Schengen vize başvurusu için yetkilendirilmiş kuruluşlara yapılması gerekmektedir.

Tek girişli Schengen vizesi almanız durumunda, Schengen bölgesinde olmak şartıyla diğer Schengen ülkelerine giriş imkanınız bulunmaktadır.

Estonya Vizesi İçin Gereken Evraklar Nelerdir?

  • Eksiksiz bir şekilde doldurulmuş, başvuru formu. Bu formun aracı kuruluşlar tarafından doldurulması, başvurunuzda çıkacak pürüzleri önleyecektir.
  • Vize için en az iki boş sayfa bulunan pasaport
  • 2 tane arka fonu beyaz renkli 35×40 mm ölçülerinde, son 6 ay içerisinde çekilmiş biyometrik fotoğraf.
  • 30 Bin Euro teminatlı, Seyahat sağlık sigortası
  • Otel ve uçak rezervasyonları ve biletlerin çıktısı
  • Seyahat masraflarınızın karşılandığına dair belgeler
  • Islak imzalı ve kaşeli olmak üzere, son 3 aylık banka hesap dökümü
  • Son 3 aya ait, ıslak imzalı ve kaşeli maaş bordrosu
  • 18 yaşından küçükler için yolculukta ebeveynlerden birinin bulunmaması durumunda, muvafakatname

Estonya Vizesi kaç günde çıkar?

Estonya vizesi ortalama olarak 7 ile 10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Olası aksaklıklara karşı, vize başvurularınızı seyahat etmeyi planladığınız tarihten birkaç ay önce yapmak, işinizi garantiye almanıza yardımcı olacaktır.

Ayrıca başvurularınızın uzman ekibimiz tarafından kısa sürede yapılması ve onaylanma ihtimalinin artırılmasını sağlamak için bizi arayarak, daha detaylı bilgiler alabilirsiniz. Bu sayede en güncel bilgi ve belgelere ulaşabilir, profesyonel bir şekilde hizmet alabilirsiniz.

Yazar hakkında

Vize Danışmanı administrator

Almanya Vize ve Schengen Vize başvurularınız için,sitemiz üzerinden ücretsiz randevu talebinde bulunabilirsiniz ve bizi 0539 821 58 68 numaralı telefondan hertürlü vize işlemleri için arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Hemen Ara