Finlandiya Vizesi Nasıl Alınır?

ileVize Danışmanı

Finlandiya Vizesi Nasıl Alınır?

Finlandiya vizesi nasıl alınır? Sorusuna cevaplar bulacağınız yazımızda aynı zamanda, Finlandiya vizesi için gerekli olan evraklar hakkında da bilgiler yer almaktadır. Finlandiya vizesi başvuruları, Schengen vizesi başvuruları kapsamında değerlendirilmekte olup, vize işlemlerinizin hızlı bir şekilde sonuçlanmasını ve onaylanmasını sağlamak için en güncel belgeler ve diğer şartlar hakkındaki bilgileri, müşteri hizmetlerimizi arayarak öğrenebilirsiniz.

Finlandiya Vizesi Nasıl Alınır?

Finlandiya’ya seyahat etmek isteyen kişilerin Schengen bölgesine dahil olmayan ülkelerden ülkeyi ziyaret edebilmeleri için, vize zorunluluğu bulunmaktadır.

Finlandiya Schengen vizesi alındığında, vizenin kapsamış olduğu Schengen ülkeleri olan tam 26 ülkeye seyahat edebilmek mümkündür.

Finlandiya Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Finlandiya için ziyaretinizin amacına uygun evrakları temin etmek, vize başvurusu için önemlidir. Ticari seyahatler için istenilen ek evraklar varken, akraba ve arkadaş ziyaretleri için istenilen evraklarda basit farklılıklar bulunmaktadır.

 • Kimlik belgesi
 • 35×35 mm ölçülerinde, arka fon rengi beyaz ve son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Geçerli pasaport
 • Sizi davet eden kişi ya da kurumun göndermiş olduğu davet mektubu
 • Vize başvuru formu
 • Schengen ülkelerini kapsayan 30 Bin Euro teminatlı Seyahat sağlık sigortası
 • Banka hesabınızın son 3 aylık dökümanı (Hesabınızda bir miktar paranın olması, vize şansınızı artıracaktır)
 • SGK işe giriş belgesi ve 4A hizmet dökümü
 • Ticari ziyaretler için imza sirküleri, ticaret odası kayıtları, ticari resmi gazete kaydı ve vergi levhası gibi resmi belgeler
 • Çalışanlar için son 3 aya ait maaş bordrosu
 • 18 yaşından küçüklerin yanlarında ebeveynleri olmaması halinde, onlardan alınacak muvafakatname

Bu belgelerin dışında en güncel belgelerin neler olduğunu öğrenmek için, bizi arayabilirsiniz.

Finlandiya Vize Almak Zor Mu?

Finlandiya vizesi
Finlandiya vize başvurusu

Finlandiya vize başvurusu için,İstenilenlere tam olarak dikkat edilerek evrakların hazırlanması ve belirtilen şartların sağlanması durumunda, vize alımı çok zor değildir. Profesyonel ve yetkili aracı kuruluşlardan olan avavize üzerinden işlemlerinizi yapmak, eksiksiz bir başvuru yapılmasına olanak tanınması nedeniyle daha hızlı ve detaylara hakim olunması nedeniyle yüksek oranda olumlu sonuçlanmaktadır.

Finlandiya Vizesi Kaç Günde Onaylanır?

Finlandiya vize başvurusu için,Tüm evrakların eksiksiz olması halinde, genel yoğunluğa göre 8-15 gün arasında sonuçlanmaktadır. Bu sürenin uzayabilme ihtimaline karşı, başvurularınızın planladığınız tarihten birkaç ay öncesinden yapılması lehinize olacaktır.

Yazar hakkında

Vize Danışmanı administrator

Almanya Vize ve Schengen Vize başvurularınız için,sitemiz üzerinden ücretsiz randevu talebinde bulunabilirsiniz ve bizi 0539 821 58 68 numaralı telefondan hertürlü vize işlemleri için arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Hemen Ara