Gaziantep Vize İşlemleri

ileVize

Gaziantep Vize İşlemleri

Gaziantep Vize İşlemleri ve vize başvurularında,tüm işlemler firmamız tarafından,uygun bütçe ile yapılmaktadır.Vize başvurusu yapmadan önce hazırlamanız gereken evraklar,forumlar,gerekli evrak listesi

ve başvuru için gerekli olan tüm belgeler hakkında,başvuru sahiplerine gerekli bilgiler verilmektedir.Ayrıca Gaziantep İDATA Vize Başvuru Merkezinden

başvuru yapacak olan kişilerin,başvuru formu,seyahat sağlık sigortası,kargo,ücretsiz randevu hizmeti,fotoğraf ve gerekli forumlar tarafımızdan sağlanmaktadır.

Gaziantep İDATA Randevu

Gaziantep İDATA ofislerinden vize başvurusunda bulunacak,başvuru sahipleri için randevu ücretsiz şekilde firmamız tarafından sağlanmaktadır.Almanya ve diğer ülkeler için’de aynı şekilde randevu ücretsiz ve firmamız karşılamaktadır.Gaziantep üzerinden başvuru yapacak olan kişiler,Ankara konsolosluğuna bağlı kişilerdir.Diğer konsolosluklara bağlı olan kişiler ise yine başvuruda bulunabilmektedir.

Almanya Vize Gerekli Evraklar

Almanya Vize,gerekli evrak listeleri kişiye göre değişkenlik göstermektedir.Kişinin maddi gelir kaynağı ve bulunduğu ülkedeki geçim kaynağına göre evrak listesi düzenlemeleri gerekmektedir.Kişinin hiç bir maddi geliri yok ise,birinci derece yakınlarından birisi,başvuru sahibine sponsor olabilir ve sponsor evrakları ile başvuruda bulunabilirler.Ayrıca detaylı evrak listesine buradaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Almanya Vize Başvuru Şartları

Almanya vize başvuru şartları,vize başvurusunda bulunmak isteyen herkes başvuruda bulunabilmektedir.

Yalnız vize başvurusu yapıldıktan sonra vize gelecek diye bir durum söz konusu değildir.Vize başvurusu yaptığınızda,vizenin verilip,verilmeyeceğine konsolosluk karar vermektedir.Sizin dikkat etmeniz gereken noktalar ise,eksik evrak ile başvuruda bulunmamanız,evraklarınızı tamamlamanız ve başvuruda bulunurken,istenilen evrakları tam tekmil şeklinde sunmanızdır.Son olarak,randevu tarihlerine dikkat etmenizi,randevunuza 15 dakika kalasıya konsolosluk binasında olmanızı tavsiye ederiz.

Gaziantep İDATA Telefon Numarası ve Adres Bilgileri

Gaziantep İDATA ve Diğer İDATA Ofislerinin telefon numaraları bulunmamaktadır.Çağrı Merkezi numaraları bulunmaktadır ve Çağrı Merkezine ulaşmak ise baya zor diyebilirim. 05398215868 numaralı telefon numarasından bizi arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.Adres bilgilerini ve çalışma saatlerini aşağıdan takip edebilirsiniz.

Çalışma SaatleriTelefon ve İletişim
Hafta içi:07:30 – 19:30
Telefon:0539 821 58 68
Telefon:0536 833 71 27
Hafta Sonu:09:30 – 19:30Mail:avavize27@gmail.com

Yukarıdaki iletişim adreslerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Red Gelen Vizeye İtiraz Dilekçesi

RED Gelen Vizeye itiraz dilekçesi,vizenize red geldi ise,konsolosluğun pasaport ile göndermiş olduğu faturanın alt kısmında,konsolosluk iletişim numarası ve mail adresi mevcuttur.İtiraz dilekçenizi Türkçe,Almanca veya İngilizce olarak 3 dilde yapabilirsiniz.Dikkat etmeniz gereken ise,kaçıncı maddeden red geldiği ve itiraz hakkınızı kullanmadan önce red gelen maddenin,temininin yapılmasıdır.

Örneğin; size 3.maddeden red geldi diyelim.3.madde maddi yetersizlikten dolayı red gelen maddedir.Burada dikkat etmeniz gereken nokta,Davetiye geldi ise davetiye gönderen kişinin maddi durumu nasıl? onu dikkate almalısınız,sizin başvuru yaparken sunmuş olduğunuz son 3 aylık banka hesap dökümü hareketli mi,değil mi? onu dikkate almanız lazım.Eğer Davetiye gönderen kişinin maddi durumu iyi ise,yapmanız gereken kendi banka hesabınıza para ekleyerek,itiraz dilekçesi gönderebilirsiniz.

Şunu da dikkate almanızı tavsiye ederim,konsolosluğa dava açabilme imkanınız’da vardır.Ama genelde açılan davalar’da konsolosluğun lehine karar çıkmaktadır,para iadesi yapılmamaktadır.Para iadesi için konsolosluğa dava açmanız gerekir.

Yazar hakkında

Vize author

    Bir cevap yazın

    Hemen Ara