İDATA Başvuru Takip

ileVize Danışmanı

İDATA Başvuru Takip

İDATA Başvuru Takip, veya pasaportunuzun durumu ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Vize Başvuru Takibi, sadece pasaportunuzun durumu ile ilgili bilgi almanız açısından ihtiyacınızı görmektedir.

İDATA Başvuru Takibi ve Pasaport Teslimi hakkında sorularınızı ve en çok sorulan soruları aşağıda sizler için hazırladık, daha fazla bilgi sahibi olmak için aşağıdaki başlıkları takip edebilirsiniz.

 •  

İDATA Başvuru Takibi Nasıl Yapılır?

İDATA Başvuru Takibini aşağıda sorgulayabilirsiniz Sorgulama hakkında problem yaşarsanız bizimle iletişime geçerek, pasaportunuzun durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. İDATA Başvuru takibi sorgularken ve pasaportunuzun durumunu öğrenmek için ihtiyacınız olan bilgiler aşağıdaki gibidir.

 • Başvuru Takip Numarası
 • Pasaport Numarası

Sadece yukarıdaki bilgiler ile pasaportunuzun durumunu sorgulayarak, ne durumda olduğunu ve kargo aşamasına geçtiğini görebilirsiniz. Başvuru takibi yaparken, vize sonucunuzu öğrenemezsiniz veya göremezsiniz. Sadece pasaportunuz konsoloslukta işleme alındı mı? Pasaportunuz Kargoya verildi mi? veya Pasaportunuz İDATA şubesine teslim edildi mi? gibi sonuçları görebilirsiniz.

İDATA Başvuru Takip Numaramı Nasıl Bulabilirim?

idata gaziantep takip
idata başvuru takip gaziantep

İDATA Başvuru Takip Numaranızı, vize başvurusu esnasında vezneye ödeme yaptığınızda size verilen bilgilendirme fişinin üst bölümünde bulabilirsiniz. Pasaportunuz konsoloslukta olacağı için pasaport numaranıza ulaşamazsınız, fakat İDATA tarafından size verilen fişin orta bölümünde Pasaport numaranızda yazmaktadır.

İDATA Takip Fişi Olmadan Pasaportumu Teslim Alabilir’miyim?

Takip fişiniz olmadan Pasaportunuzu alabilirsiniz, fakat seyahat acentası aracılığı ile başvuru yaptığınızda veya bir yakınınızın Pasaportunuzu sizin adınıza teslim almasını istediğinizde, başvuru sahibinin haricindekiler Pasaportunuzu teslim alamazlar. Sadece Başvuru Takip Fişi olmadan Pasaportu, başvuru sahibi alabilir.

İDATA’dan Pasaportumu Benim Adıma Başkasının Almasını İstiyorum

İDATA’dan Pasaportunuzu başka birinin almasını istiyor iseniz, başvuru esnasında kişiye vekalet vermeniz gerekmektedir ve teslim alacak kişi kısmında kişinin isminin yazması gerekmektedir. Teslim alacak kişi başvuru esnasında yanınızda yok ise, Noter onaylı vekalet göndermeniz gerekmektedir ve siz olmadan başka türlü pasaportunuzu bir başkası teslim alamaz.

Pasaportum Ne zaman Gelir?

Pasaportunuz, konsolosluğun vermiş olduğu yasal süre 15 iş günü olarak belirtilmiştir. Fakat çoğu zaman bu süre daha erken’de olabilmektedir ve daha geçte sürebilmektedir. Tamamen konsolosluğun yoğunluğuna bağlı bir süreçtir.

Başvuru ve Takip Numarası ile ilgili Sorun Yaşıyorsanız Hemen Yorum Kısmından Bize Yazın, En Kısa Sürede Vize Danışmanlarımız Yardımcı Olacaktır.

Yazar hakkında

Vize Danışmanı administrator

Almanya Vize ve Schengen Vize başvurularınız için,sitemiz üzerinden ücretsiz randevu talebinde bulunabilirsiniz ve bizi 0539 821 58 68 numaralı telefondan hertürlü vize işlemleri için arayabilirsiniz.

7 yorum

İDATA Vize İçin AldığıÜcretler – İDATA'nın Aldığı Ücretler ve Ek HizmetlerYayın tarihi8:59 pm - Haz 13, 2019

[…] 14 TL’dir ve başvuru esnasında ödemeniz gerekmektedir. Sms ücreti ödemek istemiyorsanız İDATA Başvuru Takip sayfamızdan ücretsiz pasaportunuzun durumunu […]

Resul mercanYayın tarihi9:15 am - Tem 4, 2019

Lütfen dikkat 17.06.2019 günü müracat yaptım bugün 18 gün oldu hala bir haber yok.süre olarak 15 gün belirtiyorsunuz.üzülüyorum…

  Vize DanışmanıYayın tarihi11:37 am - Tem 5, 2019

  Merhaba Resul mercan, vizenin sonuçlanması 15 iş günü olarak ön görülmektedir, süreç konsolosluğa bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Bizimle iletişime grçtiğiniz için teşekkür ederiz.

Ardahan Vize İşlemleri – Ardahan Vize Randevu ve Başvuru İşlemleriYayın tarihi9:08 pm - Ağu 3, 2019

[…] Vize Başvuru Sonucu için Burayı İnceleyebilirsiniz. […]

MuratYayın tarihi9:43 pm - Ara 5, 2019

20 11. Ayında vize başvurusu yaptık sonucunu nasıl öğrene biliriz başvuru İsrail

Necip KızılkayaYayın tarihi9:11 am - Mar 2, 2020

24 .02..2020 tarihinde vize başvurusu yaptım. Sonucunu nasıl Öğrenebilirim. Başvuru Almanya

  Vize DanışmanıYayın tarihi5:42 pm - Nis 3, 2020

  Merhaba Necip bey, sonucu pasaportunuz elinize ulaştıktan sonra veya konsolosluk ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

Hemen Ara