İDATA Mobil Başvuru

ileVize Danışmanı

İDATA Mobil Başvuru

İDATA Mobil Başvuru, konusunda vize başvurusunda bulunacak olan kişileri bilgilendirme amaçlı ve vize başvurusu hakkında detaylı bilgi sahibi olmanız amaçlanarak makalemiz hazırlanmıştır.

İDATA Nedir?

İDATA, Türkiye’de Almanya ve İtalya başkonsoloslukları tarafından yetkilendirilmiş turizm firmasıdır. Almanya ve İtalya vize başvurusunda bulunabileceğiniz güvenilir bir firmadır.

Türkiye’de İtalya konsolosluğunun aynı zamanda yetkilendirmiş olduğu diğer bir turizm firması ise VFS Globaldir. Gaziantep’te İtalya vize başvurusunda bulunacak olan kişiler VFS Global aracılığı ile başvuruda bulunabilirler. İstanbul ve çevresinde ise İtalya vize başvurularını İDATA Aracılığı ile yapabilirsiniz.

İDATA Mobil Başvuru Nasıl Yapılır?

İDATA Mobil Başvuru yapacağınız şehirler, Hakkari, Adana ve Malatya’dır. Şuan için sadece İDATA’nın 3 şehirde Mobil Başvuru hizmeti vardır. Yukarıdaki şehirlerde ve yakınlarında ikamet eden başvuru sahipleri, mobil başvuru sayesinde, İDATA’nın ofislerine gitmeden başvuruda bulunabilirler. Şuan için sadece Almanya Schengen vize başvurusunda bulunabilmektedirler.

İDATA Mobil Başvuru Randevu İşlemleri

idata mobil başvuru
idata mobil şube

İDATA Mobil Başvuru ile vize başvurusunda bulunacak olan kişiler, randevu alarak işlem yaptırabilmektedir. Randevunuz olmadan vize başvurusuna gitmenizi pek tavsiye etmiyoruz. İDATA web sitesinde randevusuz olarak işlem alacağını belirtmiştir, fakat bazı durumlarda ve yoğun olma durumlarında 20 dakikalık işleminiz, daha uzun sürebilir ve çok yoğunluk olduğunda başvurunuzun kabul edilmeme durumu’da olabilmektedir. Bu gibi olumsuz durumlar ile karşılaşmamak için, randevu almanızı ve randevu saatinizde vize başvurusunda bulunmanızı tavsiye ederiz.

İDATA Mobil Başvuru Gerekli Evrak Listesi

Gerekli evrak listesi, genel olarak başvuru ofisleri ile aynıdır. Mobil başvuru yapacak olan başvuru sahiplerinin ise birçok avantajı bulunmaktadır. Bunları aşağıda sıralıyoruz.

Mobil Başvuru hizmetinden yararlanacak olan başvuru sahiplerinin DİKKATLE okumasını tavsiye ediyoruz. Mobil başvuru ve İDATA Ofis Başvuru ÜCRETLERİ karşılaştırması aşağıda paylaşılmıştır. Mobil Başvuruda bulunacak kişilerin, ücret karşılaştırması yapmalarını tavsiye ederiz.

Vize Başvurusu esnasında maddi olarak sorun ile karşılaşmamanız ve bilinçli olarak vize başvurusunda bulunmanızı amaçlayarak paylaşılmıştır. Ücret karşılaştırması, www.idata.com.tr sitesinden güncel olarak kontrol edilerek paylaşılmıştır.

www.idata.com.tr
 • Mobil Başvuru Koordinasyon Ücreti ( 821 TL )
 • Konsolosluk Vize Harcı ( 60 Euro )
 • Başvuru Formu Hazırlama (Ücretsiz)
 • Kargo, Pasaport teslimatı (Ücretsiz)
 • Çıktı Hizmeti Fotokopi, Mail (Ücretsiz)
 • Sms Bilgilendirme Hizmeti (Ücretsiz)
 • Dış Şube Gönderim Hizmeti (Ücretsiz)

Yukarıdaki sıraladığımız Hizmetler, Mobil Başvuru Ofislerinden, vize başvurusunda bulunacak kişiler için ücretsizdir. Aşağıda ise ücretsiz sunulan hizmetlerin Ücretlerini Görebilirsiniz. Ayrıca Mobil Başvuru Koordinasyon Ücretini aşağıda paylaşıyoruz.

 • İDATA Ofis Başvuru Koordinasyon Ücreti ( 165 TL )
 • Konsolosluk Vize Harcı ( 60 Euro )
 • Başvuru Formu Hazırlama (27 TL)
 • Kargo, Pasaport teslimatı (39 TL)
 • Çıktı Hizmeti Fotokopi, Mail (1,75 TL çıktı başına)
 • Sms Bilgilendirme Hizmeti (13 TL)
 • Dış Şube Gönderim Hizmeti (85 TL)

Mobil Başvuru Ofislerinde vize başvurusunda bulunacak kişilere özel olarak ücretsiz sunulan hizmetler ve İDATA Ofislerinde başvuru yapan kişilerin faydalanabileceği ek Ücretler yukarıdaki gibidir. Yani toplamda çıktı ücreti hariç, mobil başvuruda 164 TL ücretsiz hizmetten faydalanmış oluyorsunuz. Fakat Mobil başvuru ve İDATA ofislerinde yapılan başvurular için İDATA Koordinasyon ücretleri oldukça farklılık gösteriyor.

Yukarıda vize başvurusunda bulunacak kişiler için hazırlanmış makalemizde, vize başvurusunda bulunmadan önce, alınacak ücretler hakkında bilgi sahibi olmanızı ve başvuru esnasında sorun yaşamamanız adına hazırlanmıştır. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yazar hakkında

Vize Danışmanı administrator

Almanya Vize ve Schengen Vize başvurularınız için,sitemiz üzerinden ücretsiz randevu talebinde bulunabilirsiniz ve bizi 0539 821 58 68 numaralı telefondan hertürlü vize işlemleri için arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Hemen Ara