İDATA ÜCRETSİZ RANDEVU

İDATA,resmi olarak vize başvuruları için Almanya-İtalya ülkeleri için yetkilendirilmiş bir kuruluştur.Almanya ve İtalya vize başvurularında,evrak işlemlerinizi tamamladıktan sonra vize başvurunuzu,İDATA ofislerinden randevu alarak yapabilirsiniz.

Tabi son günlerde dolandırıcı amaçlı,ücretli randevu oluşturan kurum,kuruluşlar mevcut,Randevu alırken veya vize başvurusu yaparken,bunlara dikkat etmenizi tavsiye ederiz.Vize başvurusu yaparken İDATA web sitesinden,online ve ücretsiz bir şekilde randevu oluşturabilirsiniz.

İDATA RANDEVU HİZMETİ

Eğer randevu alamıyorsanız Burayı tıklayarak,ücretsiz randevu oluşturabilirsiniz.Randevu konusu oldukça önemlidir,bu konuda yazı paylaşmamızın nedeni,vize işlemi yapan insanların,mağdur duruma düşmemeleri ve ücretsiz olan randevu alma haklarını,ücretsiz bir şekilde almalarını ve randevu oluşturmalarını sağlamaktır.

İDATA SCHENGEN VİZE BAŞVURUSU

idata gaziantep randevu
idata randevu

İDATA Schengen Vize,Schengen bölgelerine geçiş yapmak istiyorsanız,başvuru yapacağınız vize türü Schengen Vizesi olacaktır.

İDATA Schengen vizesine,başvuru yapmak istiyorsanız ve randevu almak istiyorsanız,öncelikle yukarıda belirttiğimiz gibi randevu ücretsizdir Burayı tıklayarak ücretsiz randevu oluştura bilirsiniz.

Schengen vize başvurusu yaparken,dikkat etmeniz gereken noktalardan birisi ise,en çok hangi ülkede kalacaksanız,o ülke üzerinden Schengen Vizesine başvuru yapmanız gerekmektedir.(Örneğin):Almanya’da 15 gün kalacaksınız,italya’da 2 gün,hollanda’da 5 gün diyelim,vize başvurusu yapacağınız ülke Almanya olacaktır.

idata ücretsiz randevu
idata randevu

Almanya Konsolosluğunda vize başvurusu,yapmanız gerekmektedir.Bu belirttiğimiz maddeler,en önemli maddelerdir ve en çok dikkat edilmesi gereken maddelerdir,sıkılmadan okumanızı tavsiye ederim.

SCHENGEN VİZESİ GEREKLİ EVRAKLAR

Evrakları hazırlamadan önce,seyahat etmek istediğiniz ve giriş yapmak istediğiniz,ülkeyi seçmeniz gerekmektedir.Gitmek istediğiniz ülkeyi belirledikten sonra,yukarıda belirttiğim gibi en çok kalacağınız,ülke üzerinden vize başvurusu yapmanız gerekecek.

En çok kalacağınız ülke Almanya diyelim,ve Almanya konsolos’un istemiş olduğu,gerekli evrak listesini tamamlayıp ve hazırlayıp,randevu oluşturup,randevu tarihinde ve saatinde başvuru yapacağınız,ofiste bulunmanız gerekmektedir.

Başvuruya gitmeden önce,evraklarınızın eksiksiz bir şekilde hazırladığınız dan emin olun.Sizde uygun evrakları hazırlamak için Burayı tıklayarak,bizimle iletişime geçebilirsiniz veya ( 0539 821 58 68 ) Numaralı telefonu arayarak,bizden destek talebinde bulunabilirsiniz.

İDATA GAZİANTEP VE DİĞER BÖLGELER

İDATA Gaziantep‘te doğu,güneydoğu ve Akdeniz bölgesinde bulunan illerdeki,vize başvuru taleplerinizi Ankara’ya gitmeden yapmanız mümkün.Eğer daha önce Almanya veya Schengen ülkelerinden,birine seyahat gerçekleştirdi iseniz,bulunduğunuz şehirden Gaziantep‘e gelmeden bile,başvuru yapmanız mümkün.

Tek yapmanız gereken,bizimle iletişime geçmeniz olacaktır.Sizden istenilen evrakları hazırladıktan sonra,diğer evraklar tarafımızca hazırlanıp başvuruya sunulacak ve 15 iş günü içerisinde sonuç alacaksınız.

İDATA GAZİANTEP

İDATA GAZİANTEP Şubesi oldukça yoğun bir şubedir ve randevu konusunda,erken davranmanız sizin açınızdan iyi olacaktır,aksi halde randevu konusunda zorluk yaşayabilirsiniz.

İDATA ofislerinde,VİP olarak işlem yaptırabilirsiniz ama bunun için,75 Euro ücret ödemeniz gerekecek.VİP hizmetin ne gibi bir avantajları var,diye soracak olursanız,sizler için aşağıda sıralıyorum, ama acil işiniz yoksa tavsiyem 1 gününüzü,İDATA’ya ayırmanız ve VİP işlem için 75 Euro ücret ödememenizdir.

İDATA VİP HİZMETLERİ

  • Ücretsiz Fotokopi(fax) tabi fax İDATA Gaziantep ofisinde bulunmamaktadır ve normal başvurularda,Fotokopi ücreti 1.50TL olarak hesaplanmaktadır.
  • Sıra beklemezsiniz ve işlem hemen alınır.
  • Sms ile bilgilendirme (Genel olarak ücretsizdir).

Yani kendimi zorluyorum biraz ama,VİP işlemlerde başka neler var diye,maalesef başka bir avantajı bulunmamaktadır.Tavsiyem çok acil bir durumunuz yoksa,VİP işlem için extra 75 Euro,Para ödemenize gerek yoktur.

İDATA GAZİANTEP BAŞVURU TAKİBİ

İDATA Ofislerinden,birinde başvuru yaptıktan ve ödeme yapıldıktan sonra,size 1 adet ödeme yaptığınıza dair fiş verilmektedir.Verilen fişin üzerinde ne kadar ödeme yaptığınız,pasaport numaranız,başvuru takip numaranız ve pasaportunuzu teslim alabileceğiniz bir bilgilendirme fişi.

Aldığınız fişi kaybetmemenizi ve pasaportunuzun,durumunu öğrenebilmek için İDATA web sitesine giriş yaparak sorgulayıp öğrenebilirsiniz.

İDATA KARGO SÜRECİ

Vize Başvurusu yapıldıktan sonra,eğer başvurunuzu bizimle yaptıysanız kargo takip sürecini,biz takip ediyoruz ve sizi bilgilendiriyoruz. İDATA Gaziantep veya başka ofislerde vize başvurusu yaptıysanız sadece kargo ücreti 35 TL olarak alınmaktadır.

Pasaportunuz vizeniz ile beraber davetiyeniz var ise pasaportun içerisinde,seyahat sağlık sigortanız da aynı şekilde pasaportun içerisinde,kargo ile vermiş olduğunuz adrese teslim edilecektir.

Dosyanızı bizimle beraber eksiksiz bir şekilde başvuruya sunmanız için,aşağıdaki iletişim adreslerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İLETİŞİM:05398215868

Hemen Ara