İDATA Vize için Aldığı Ücretler

ileVize Danışmanı

İDATA Vize için Aldığı Ücretler

İDATA Almanya konsolosluğunun yetkilendirmiş olduğu bir firmadır. Almanya konsolosluğu İDATA firmasına yetki vererek, konsolosluk adına vize başvurusu almasını sağlamaktadır.

Bu sayede uzak bölgede ikamet eden insanların vize başvurusu için, Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirlere gitmek yerine,

En yakın İDATA Ofislerinden Almanya ve İtalya vize başvurusunda bulunmalarını sağlamaktadır.

İDATA Vize İçin Aldığı Ücretler

İDATA‘nın aldığı ücretler kısmında alınan hizmetler karşılığında ücret belirlenmektedir. Almış olduğunuz hizmet kadar ücret ödersiniz. Ücretlendirme tablosundan alınan ücretleri ve yapılan işlemleri öğrenebilirsiniz.

HizmetlerÜcretler
Koordinasyon35€
Konsolosluk60€
VİP 483 TL
12 yaş altı VİP 245 TL 
Dış Şube Hizmeti85 TL
Başvuru Formu29 TL
Biometrik Fotoğraf30 TL
Seyahat Sağlık SigortasıTavsiye
Etmiyoruz
Kargo42 TL
Sms14 TL

Yukarıda yazdığımız ücretler, İDATA‘dan aldığınız hizmet karşılığında ödeyeceğiniz ücretlerdir. Bu ücretlerin sadece Konsolosluk ve Koordinasyon ücretini ödemeniz zorunludur, diğer ücretler ise eğer hizmet alırsanız o nedenle ödersiniz.

idata ücretler
idata ek ücretler

İDATA Seyahat Sağlık Sigorta Ücreti

Seyahat Sağlık Sigortasını Tavsiye etmememizin nedeni, dışarıda daha uygun ücretlere Seyahat Sağlık Sigortası yaptırabilirsiniz, İDATA’nın sigorta için aldığı ücret neredeyse %100 fazladır diyebiliriz. Bu nedenle vize başvurusuna gitmeden önce daha uygun ücretlere Seyahat Sağlık Sigortası yaptırabilirsiniz.

İDATA VİP Vize Ücreti

VİP Vize Ücretini sadece VİP Hizmet aldığınız için ödersiniz. Birçok başvuru sahibi randevu alırken yanlışlıkla VİP Randevu alıyor ve bu nedenle 75€ ödemek zorunda kalıyorlar. Böyle bir sorun ile karşılamamak ve VİP randevu almadıysanız veya yanlışlıkla aldıysanız, vize başvurusuna gitmeden kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Aksi halde yanlış alınan VİP Randevularda 75€ ücret alınmadan işlem yapılmamaktadır.

İDATA VİP Vize Randevusu Ne İşe Yarar?

VİP Vize Randevusu ile vizenin hiç bir bağlantısı yoktur, sadece İDATA’da sıra beklemeden işleminiz alınır ve beklemezsiniz başka hiç bir işe yaramamaktadır. Tavsiyemiz randevularınızı Normal randevu alarak almanız, durumunuz çok acil değil ise VİP Randevu alarak fazla masraf yapmamanızı tavsiye ederiz. Birçok başvuru sahibi VİP randevu aldıklarında daha kolay vize alacaklarını zannediyor, ama kesinlikle VİP randevu almakla vizenin verilip verilmemesinin hiç bir alakası yoktur.

İDATA Biometrik Fotoğraf Ücreti

Biometrik Fotoğraf ücreti İDATA’da kişi başı 30 TL olarak alınmaktadır. Vize için istenilen fotoğraf boyutu 35×45 ebatlarında olmasıdır, aksi halde fotoğrafınız kabul edilmeyecek ve yeniden çektirmek zorunda kalacaksınız. İsterseniz vize başvurusuna veya randevunuza gelmeden önce yakınlardaki fotoğrafçıdan çektirebilirsiniz veya sorun yaşamamak için İDATA’dan 30 TL karşılığında çekebilirsiniz.

İDATA Vize Başvuru Formu Ücreti

Başvuru Formu Ücreti İDATA‘da kişi başı 29 TL ye doldurulmaktadır. İsterseniz başvuru formunuzu İnternet üzerinden indirerek kendiniz ücretsiz bir şekilde doldurabilirsiniz. Başvuru Formunda istenilen bilgiler Türkçe olarak yazılmaktadır ve pek zorlanmazsınız, İDATA‘ya kişi başı 29 TL ödemek istemiyor iseniz Başvuru Formunu kendiniz doldurabilirsiniz.

İDATA Vize Kargo Ücreti

Kargo Ücreti kişi başı 42 TL olarak alınmaktadır. Başvuru yaptığınız İDATA ofisinin bulunduğu şehirde ikamet ediyorsanız, kargo talimatı vermeden kendiniz gidip pasaportunuzu teslim alabilirsiniz veya İDATA ofisinin bulunduğu şehirde yakınınız var ise, vekaleti ona vererek yakınınıza aldırabilirsiniz. Tabi başvuru esnasında pasaportunuzu teslim almasını istediğiniz kişinin yanınızda olması gerekmektedir. Hiç uğraşmadan kargo talimatı vererek pasaportunuzun evinize kadar gelmesini istiyorsanız İDATA’ya kişi başı 42 TL ödemeniz gerekmektedir.

SMS Ücreti

Sms Ücreti, Pasaportunuz İDATA Şubelerine geldiğinde telefonunuza mesaj gelmesi için ödediğiniz ücrettir. Sms ücreti 14 TL’dir ve başvuru esnasında ödemeniz gerekmektedir. Sms ücreti ödemek istemiyorsanız İDATA Başvuru Takip sayfamızdan ücretsiz pasaportunuzun durumunu öğrenebilirsiniz.

Yazar hakkında

Vize Danışmanı administrator

Almanya Vize ve Schengen Vize başvurularınız için,sitemiz üzerinden ücretsiz randevu talebinde bulunabilirsiniz ve bizi 0539 821 58 68 numaralı telefondan hertürlü vize işlemleri için arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Hemen Ara