İtalya Vize Red Maddeleri

ileVize Danışmanı

İtalya Vize Red Maddeleri

İtalya Vize Red Maddeleri ve en çok red gelen maddeleri sizler için sıralayacağız.

Öncelikle dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan birisi, vize başvurusunda bulunmadan önce en çok yapılan hataları gözden geçirmenizdir.

Vize Başvurusunda yapılan en çok hataları Buradaki bağlantı ile inceleyebilirsiniz.

İtalya Vize Başvuruma Red Geldiğini Nasıl Anlarım?

vize reddi itiraz dilekçesi

İtiraz Dilekçesi

Vize Başvurunuza Red Gelmesi durumunda, itiraz hakkınızı kullanabilirsiniz. Vize Başvurunuzun tekrar değerlendirilmeye alınmasını sağlanması durumunda, vize alma ihtimaliniz eğer red oranlarını geçersiz konuma düşürüyorsa kaçınılmazdır. Profesyonel Vize Danışmanlarımız sizin adınıza itiraz dilekçesini hazırlayıp konsolosluğa sunuyor. Hemen Aşağıdaki telefon numarası ile iletişime geçebilirsiniz.

Vize başvurunuza red geldiğini, pasaportunuzun içerisinde çıkan A4 kağıdındaki maddelere bakarak anlayabilirsiniz. İtalya konsolosluğunun hangi maddeden red verdiği ve kaçıncı madde olduğu, kutucuk içerisinde atılan işaret ile anlaşılmaktadır.

Vize başvurunuza red gelmedi ise, pasaportunuzun sayfasında vizeniz basılı şekilde gönderilir ve içerisinde herhangi bir A4 Kağıdı bulunmaz. Buda demek oluyor ki vizeniz gelmiş ve verilen seyahat tarihlerinde seyahat edebilirsiniz.

İtalya Vize Red Maddeleri

İtalya Vize Red Maddelerini sizler için aşağıda sıralıyoruz ve açıklıyoruz. Açıklama kısmı Profesyonel Vize Danışmanlarımıza aittir ve kendi tecrübelerimize dayanarak açıklamada bulunuyoruz.

Vize Başvurusunun Reddine İlişkin Bildirim

Vize başvurunuz aşağıdaki herhangi bir madde ile red edilmiştir. Bu red Maddelerini tek tek sıralayarak paylaşacağız. Eğer vize başvurunuza red geldi ise yukarıda belirttiğimiz gibi, pasaportun içerisinde gelen A4 Kağıdında yazan maddelere ve maddenin yanındaki hangi kutucuk işaretli ise o maddeden red gelmiştir.

1.Madde Tehlikeli Maddeler Arasında Yer Almaktadır

1.Madde; Sahte ve Tahrif edilmiş belge

1.Maddenin Açıklaması;Gelen vize reddiniz 1. madde ise sahte bir evrak veya belge ile başvuruda bulunmuşsunuz demektir.En tehlikeli maddeler arasında yer almasıyla beraber,konsolosluk tarafından uzun bir süre vize cezası yemeniz mümkün. Vize cezası ise ( Kırmızı Damga) veya uzun bir süre yurt dışı vize yasağı ile karşılaşabilirsiniz.

2.Madde; Seyahatin amacı ve Şartları kanıtlanmamıştır.

2.Maddenin Açıklaması;İtalya Konsolosluğunun istemiş olduğu belgeler arasında eksik veya hatalı evrak ile vize başvurusunda bulunmuş olabilirsiniz. Bu eksik evraktan kastımız, turistik başvuru yapıyor iseniz otel rezervasyonu, uçak ile seyahat edecekseniz uçak rezervasyonunda hatalar veya seyahat sağlık sigortası yaptırırken hata yapılmış olabilir. Ayrıca sizden istenilen evraklarda’da yanlış evrak sunmuş olabilirsiniz.

3.Madde; Maddi yetersizlik ile alakalı bir madde ve en zor maddelerden birisidir.

3.Maddenin Açıklaması;Vize başvurusu esnasında konsolosluk veya konsolosluğun yetkilendirmiş olduğu aracı firma tarafından, vize başvurusunda, başvuru sahibinden son 3 aylık banka hesap dökümü veya sponsoru var ise sponsorun banka hesap dökümü,istenilmektedir.

4.Madde;Son 6 ay içerisinde üye devlet topraklarında 3 ay kalmışsınız.

4.Maddenin Açıklaması; Eğer 4.maddeden vize reddi aldıysanız,son 3 ay içerisinde herhangi bir Schengen ülke topraklarına seyahat etmişsiniz demektir. Schengen ülkelerinin kurallarından birisi, kişi 1 yıllık vize de almış olsa en fazla 3 ay kalabilir.

5.Madde;Herhangi bir Schengen Ülkesine Giriş Yasağı Kaydının Girilmiş Olması

5.Maddenin Açıklaması;Açıklamasını tahmin edebilirsiniz.Herhangi bir Schengen ülkesinde sorun yaşadıysanız, ülkeye giriş yasağı kaydınızın olmuş olmasıdır.

6.Madde; Ülke için Tehlike oluşturacağınız Kanaatine Varılması

6.Maddenin Açıklaması; Vize başvurusunda bulunduğunuz ülkenin sizi sicilinizden veya geçmişte herhangi bir dosya kaydınız var ise ondan dolayı seyahat edeceğiniz ülke’de problem çıkaracağınızı düşünerek vize vermek istemediğini belirtmiştir.

7.Madde;Seyahat Sağlık Sigortanızın Yanlış veya Hatalı Yapılmış Olması

7.Maddenin Açıklaması;Seyahat Sağlık sigortası yaptırırken dikkat etmeniz gereken bazı ince noktalar vardır. Seyahat acentalarını tercih edin dememizin en mantıklı özetlerinden birisi yapılan hataların fark ediliyor olmamasıdır.

8.Madde;Seyahatin şartları ve belgeleri Kanıtlayıcı Değil

8.Maddenin Açıklaması; Bu Madde en çok red gelen maddeler arasında yer almaktadır.En fazla gençlere ve bekar kişilere bu maddeden red geliyor. 9.madde ile kıyasla birbirine benzer maddelerdir ve en fazla red gelen maddeler arasında 8 ve 9.maddeler yer alıyor.

9.Madde; Vize bitiminden önce Üye Devlet topraklarında ayrılma niyetinde olduğunuz tespit edilememiştir.

9.Maddenin Açıklaması; Gelelim en çok red gelen maddelerden birisine daha, 9.madde en diğer maddelere göre en fazla gelen red maddesidir. Bu maddeyi aşmak zordur diyebilirim. Genelde 8.madde ile eş değer bir madde diyebilirim. Ayrıca sizden istenilen evraklarda’da yanlış evrak sunmuş olabilirsiniz.

Vize Başvurunuza yukarıdaki herhangi bir maddeden dolayı red geldi ise, Uzman Vize Danışmanlarımız sizin adınıza itiraz dilekçesi hazırlayıp gönderebilirler. Vize reddinin saf dışı kalması ve istenilen vizenin verilmesi için, sizin adınıza profesyonelce hazırlanmış itiraz dilekçesi hazırlayıp konsolosluğa sunabiliriz. Aşağıdaki iletişim numaralarından birini arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İLETİŞİM: 0539 821 58 68

İLETİŞİM: 0536 833 71 27

Yazar hakkında

Vize Danışmanı administrator

Almanya Vize ve Schengen Vize başvurularınız için,sitemiz üzerinden ücretsiz randevu talebinde bulunabilirsiniz ve bizi 0539 821 58 68 numaralı telefondan hertürlü vize işlemleri için arayabilirsiniz.

4 yorum

Ahmadullah TemurYayın tarihi1:02 pm - Eyl 18, 2019

Iyi günler, erasmus vizesi için başvuruda bulunmuştum ama red cevabı aldım. Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?

    Vize DanışmanıYayın tarihi10:03 pm - Eyl 24, 2019

    Merhaba Ahmadullah bey, 0539 821 58 68 iletişim numarası ile görüşerek profesyonel ekibimizden destek alabilirsiniz. Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

OnurYayın tarihi6:47 pm - Eyl 24, 2019

Selamlar

İtalya vizesinden 8.maddeden red yedim. Vizesiz başka ülkeye girişimde sorun olurmu ?

    Vize DanışmanıYayın tarihi10:02 pm - Eyl 24, 2019

    Merhaba Onur bey, 0539 821 58 68 iletişim numarası ile görüşerek profesyonel ekibimizden destek alabilirsiniz. Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

Hemen Ara