Macaristan Vizesi Nasıl Alınır?

ileVize Danışmanı

Macaristan Vizesi Nasıl Alınır?


Macaristan Vizesi,Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup da Macaristan vizesi almak isteyenler, Schengen vizesi kapsamında başvuru yapmaları gerekmektedir. Macaristan vizesi nasıl alınır? Başlıklı bu yazımızda, Macaristan Schengen vizesi hakkında detaylar yer almaktadır.

Macaristan Vizesi nasıl alınır?

Macaristan vizesi başvurusu için gerekli evraklar

macaristan vize başvuru
macaristan vizesi

Macaristan vize başvurusu için, sizden istenecek evraklar genel olarak aşağıda olup, talep ettiğiniz vize türüne göre farklı evraklarda talep edilebilmektedir. Bu yüzden en güncel bilgilere ulaşmak ve Schengen vize başvurusu hakkında daha kapsamlı bilgiler almak için, müşteri destek hattımızı arayarak en güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

  • Son 10 yılın içerisinde alınmış olan ve başvurmak istediğiniz seyahatinizin bitiminden sonra en az 3 ay daha geçerliliği bulunan pasaport. Pasaportta en az iki sayfanın, vize işlemi için boş olması da gerekmektedir.
  • Eksiksiz bir şekilde doldurulmuş, vize başvurusu formu.
  • 18 yaşından küçük olan kimselerin yanlarında yasal vasisi olmamaları halinde, yasal vasilerinden alınmış muvafakatname
  • Adınıza kesilmiş uçak bileti ve otel rezervasyon çıktıları
  • Öğrenci olarak eğitime dair kısa seyahatler için, öğrenci olduğunuzu kanıtlayan belgeler
  • Ticari ziyaretlerde işverenseniz vergi levhası, ticari oda kayıtları ve imza sirküleri
  • Memurlar için, izin belgesi
  • Çalışanlar SGK hizmet dökümü ve SGK işe giriş bildirgesi
  • Son 3 aya ait maaş bordrosu
  • İçerisinde bir miktar paranın olduğu, son 3 aya ait banka hesap dökümanı

Macaristan vizesi ne zamana sonuçlanır?

macaristan vize randevu
macaristan vizesi

Macaristan vize başvurusu, 4 ile 15 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Eksik evrak ve farklı nedenlerden dolayı bu süreç uzayabilmektedir. Bu nedenle başvuruların daha erken bir tarihten itibaren yapılması, işinizi kolaylaştıracaktır. Ayrıca başvurularınızı avavize aracılığıyla yapmak, eksik evrak problemini ortadan kaldırıp profesyonel bir başvuru niteliğinde olacağı için, onaylanma ihtimali daha yüksek olmaktadır.

Macaristan Vizesi Ücretleri

Turistlik, öğrenci, kültürel, ticari ve tanıdık ziyaretlerinde standart vize fiyatı 115 Euro,

Şoför vizelerinde 160 Euro

VIP Ticari ve turistlik vizelerde 275 Euro

0-12 yaş arasında 60 Euro

Yabancı uyruklu vize başvurularındaysa, 90 Euro’dur.

Macaristan Vize Başvurusu için,gerekli olan belgeler ve vize başvurusu için ihtiyacınız olan ek forum ve belgelere buradaki link’ten ulaşabilirsiniz.Hızlı,Güvenilir ve sorunsuz Vize Başvurusu için iletişim numaralarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yazar hakkında

Vize Danışmanı administrator

Almanya Vize ve Schengen Vize başvurularınız için,sitemiz üzerinden ücretsiz randevu talebinde bulunabilirsiniz ve bizi 0539 821 58 68 numaralı telefondan hertürlü vize işlemleri için arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Hemen Ara