Rusya’ya Vizesiz Seyahat Şartları

ileVize Danışmanı

Rusya’ya Vizesiz Seyahat Şartları

Son günlerde sıkça karşılaştığımız ve merak edilen soruların başında gelen Rusya vizesi hakkında merak edilenleri sizler ile paylaşıyoruz.

Rusya’ya Vizesiz Seyahat

rusya vize şartları
rusya vize kalktı

Rusya’ya vizesiz seyahat etmek isteyenlerin öncelikle gri hizmet pasaportu veya hususi yeşil pasaport sahibi ve taşımacılık yapan profesyonel şoförler 30 günü geçmeyecek şekilde Rusya’ya vizesiz seyahat edebileceklerdir. İkamet süresi 180 günde 30 gün olacak şekilde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizesiz olarak seyahat edebileceklerdir. Açıklama Rusya İstanbul Başkonsolosluğu yetkililerinden gelmiştir ve birçok haber sitesinde yer almaktadır.

Kesin olarak paylaşılan haberlere göre Rusya Vizesi 07.08.2019 tarihinden itibaren kaldırılmış olarak görünüyor ve 30 günlük seyahat edilebiliyor.

Bordo Pasaport ( Umuma Mahsus Pasaport ) Sahipleri’de Vizesiz Seyahat Edebilecek’mi?

Şuan için Bordo Pasaport ( Umuma Mahsus Pasaport ) sahipleri maalesef vizesiz seyahat edemiyor. Bordo Pasaport ( Umuma Mahsus Pasaport ) sahipleri seyahat etmeden önce, vize başvurusunda bulunmaları ve seyahat planlarını vize başvurusu yapacakları tarihleri hesaplayarak yapmaları gerekmektedir.

Biliyoruz’ki vize başvurusu çok meşakkatli ve yorucu bir süreçtir. Birçok ülkelere vizesiz seyahat edilebiliyor, fakat en çok talep edilen Avrupa ve Schengen ülkelerine şuan için maalesef vizesiz seyahat gerçekleştirilemiyor. Umarız ilerleyen zamanlarda ülkemizden, diğer ülkelere ve Avrupa ülkelerine vizesiz seyahat gerçekleşir ve vize başvuru zahmetine girilmeden seyahat edebiliriz.

Rusya için vize başvurusu yapabileceğiniz ve konsolosluğun yetkilendirmiş olduğu VFS Global aracılığı ile vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Rusya Vize Başvurusu için Gerekli Evrak Listesi

Vize başvurusunda bulunmadan önce, seyahat edeceğiniz ülke konsolosluğunun sizden istediği evrakları hazırlamanız ve eksiksiz olarak sunmanız gerekmektedir. Eksik evrak ile başvuruda bulunulması durumunda vize sonucunuzu etkileyebilir ve olumsuz cevap ile karşılaşabilirsiniz.

Gerekli evrak listesi, kişiye göre ve geçim kaynağına göre değişkenlik göstermektedir. Başvuruda bulunacak olan kişi Çalışan, İşveren, Emekli veya Diğerleri ise buna göre evrak listesi hazırlanması gerekmektedir. Doğru ve güncel evrak listesi hazırlaya bilmeniz için firmamız ile iletişime geçerek, uygun evrak listesi temin edebilirsiniz.

Rusya Vize Ücretleri

VİZE SÜRESİKONSOLOSLUK ÜCRETİKOORDİNASYON ÜCRETİ
TEK GİRİŞLİ VİZE
10 İŞ GÜNÜ İŞLEM SÜRESİ80 USD35 USD
3 İŞ GÜNÜ İŞLEM SÜRESİ160 USD35 USD
ÇOK GİRİŞLİ VİZE
10 İŞ GÜNÜ İŞLEM SÜRESİ128 USD35 USD
3 İŞ GÜNÜ İŞLEM SÜRESİ256 USD35 USD

Yazar hakkında

Vize Danışmanı administrator

Almanya Vize ve Schengen Vize başvurularınız için,sitemiz üzerinden ücretsiz randevu talebinde bulunabilirsiniz ve bizi 0539 821 58 68 numaralı telefondan hertürlü vize işlemleri için arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Hemen Ara