Schengen Vizesi Seyahat Sağlık Sigortası

ileVize Danışmanı

Schengen Vizesi Seyahat Sağlık Sigortası

Schengen Vizesi Seyahat Sağlık Sigortası,sayfamızda vize başvurusunda bulunmadan önce hazırlanan, seyahat sağlık sigortasının nasıl yapılacağı ve nasıl olması gerektiğinden bahsedeceğiz.

Schengen Vizesi Seyahat Sağlık Sigortası Nasıl Hazırlanır?

Vize başvurusunda bulunmadan önce, Schengen vizesi için seyahat sağlık sigortası yaptıracaksanız, yanınızda T.C Kimlik Numaranız veya kimlik kartınızın olması gerekmektedir. T.C kimlik numaranız ile ilgili sigortacı girişini yapar ve kimlik bilgilerinize ulaşarak sigorta sayfasına bilgilerinizi girer.Seyahat Sağlık Sigortası yaptırmadan önce, seyahat etmek istediğiniz tarihleri belirlemeniz gerekiyor ve bu nokta çok önemlidir.Seyahat tarihleri belirlendikten sonra sisteme girerek, seyahat etmek istediğiniz tarih aralığına göre sigorta yaptırmanız gerekmektedir.

Seyahat Tarihleri Nasıl Belirlenmeli?

Seyahat Tarihleri, seyahat etmek istediğiniz tarihlere göre belirlenmeli ve vize başvuru sürecinizi de hesaba katmanız gerekmektedir.Vize başvuru sürecini hesapladığınız zaman, pasaportun gelme sürecini hesaplamış olacaksınız.Yani kısaca şu şekilde örnek olarak yapabilirsiniz.

Örnek; Seyahat etmek istediğiniz tarihten en erken 2 hafta önce vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Yani bu demek oluyor’ki vize başvurunuz en erken 2 hafta içerisinde sonuçlanacaktır.Fakat konsolosluğun vermiş olduğu yasal süre ( 15 iş günü ) olarak belirlenmiştir.Kısaca hesap yaptığımız zaman ( 15 iş günü ) 21 güne denk geliyor ve bu demek oluyor’ki Seyahat Sağlık Sigortanız 21 gün sonra başlaması gerekiyor.

Seyahat Sağlık Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Seyahat sağlık sigortası yaptırırken en önemli ve dikkat etmeniz gereken nokta, uçak rezervasyonu ile arasındaki ayarlamayı yapmaktır. Aşağıda sizler için yine bir örnek vererek kısaca açıklamak istiyorum.

Örnek; Seyahat Tarihiniz Gidiş-( 01.07.2019 ) Dönüş-( 01.08.2019 ) diyelim, uçak rezervasyonlarınızı bu şekilde yaptığınızı var sayarak, Seyahat sağlık sigortanızı uçak rezervasyonunuz’dan 1 gün önce ve 1 gün sonra olacak şekilde yaptırmanız gerekmektedir.

Yukarıdaki vermiş olduğumuz örneklere bakarak doğru ve sorunsuz bir şekilde seyahat sağlık sigortası yaptırmış olacaksınız.Diğer ve en önemli noktalardan birisi ise, seyahat sağlık sigortasının kapsamı olacaktır. Öncelikle yapacağınız seyahat sağlık sigortası,

Tüm Schengen ülkelerinde geçerlidir ibaresi bulunması gerekmektedir ve 30.000 EURO teminat göstermelidir.Aksi halde seyahat sağlık sigortası kabul edilmeyecektir.

Yukarıda vermiş olduğumuz bilgileri takip ederek, doğru ve sorunsuz vize başvurusu için gerekli olan seyahat sağlık sigortasını yapmış olacaksınız.Herhangi bir sorunuz veya sormak istediğiniz olur ise aşağıdaki yorum kısmından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Seyahat Sağlık Sigortasını En Uygun Yapan Firmalar

Bir çok sigorta firması, Seyahat Sağlık Sigortası yapmaktadır.Fakat Sigorta ücretleri yaşa göre çıkmaktadır ve Euro bazında ücret hesaplanmaktadır. Sigorta şirketi oldukça fazla olduğu için, aşağıda paylaşarak reklam yapmak istemiyoruz, fakat yorum kısmından memnun kaldığınız ve bilgi amaçlı paylaşmak istediğiniz sigorta şirketini paylaşabilir, sormak istediklerinizi sorabilirsiniz.

Yazar hakkında

Vize Danışmanı administrator

Almanya Vize ve Schengen Vize başvurularınız için,sitemiz üzerinden ücretsiz randevu talebinde bulunabilirsiniz ve bizi 0539 821 58 68 numaralı telefondan hertürlü vize işlemleri için arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Hemen Ara