VİZE BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Vize Başvurusu Nasıl Yapılır,konu başlığımızda sizler için hazırlamış olduğumuz yazımızda baştan,aşağıya vize başvurusu adımlarını sizler ile paylaşacağız.

Adımları konu başlıklarında takip edebilmeniz aşağıda sizler için sıralıyorum,size uygun konu başlıklarını belirleyerek adım adım takip edebilirsiniz.

 • Pasaport Nasıl Çıkartılır
 • Pasaport için Gerekli Evraklar
 • Pasaport Ücretleri
 • Ne kadar Süreli Pasaport çıkarmam gerekiyor
 • Pasaport Başvurusu Yaparken Dikkat edilmesi gerekenler
 • Schengen Vize Başvurusu
 • Vize Başvurusu Nereye Yapılır
 • Vize Başvurusu Nasıl Yapılır
 • Vize Başvurusu Yaparken Dikkat edilmesi gerekenler
 • Davetiye olmazsa Vize Başvurusu Yapılır mı
 • Davetiye Gönderirken Nelere Dikkat edilmeli
 • Gerekli evrak listesini nereden alabilirim
 • Gerekli Evrak listesi hazırlarken nelere dikkat etmeli
 • Vize Başvurusu için Randevu Almamız gerekiyor mu
 • Vize Başvurusu için Randevu Alırken Dikkat edilmesi gerekenler
 • Vize Başvurusu için Randevu Nasıl Alınır
 • İDATA Randevu Nasıl Alınır
 • İDATA Vize Başvurusu için Randevu tarihleri
 • İDATA Randevuya Gelmeden önce Dikkat edilmesi gerekenler
 • İDATA Vize Ücreti
 • İDATA Almanya Vize Ücreti
 • WFS Global Randevu Nasıl Alınır
 • WFS Global Randevu Alırken Dikkat edilmesi gerekenler
 • WFS Global Evrak Listesi
 • WFS Global Vize Ücreti
 • Vizeye Red Gelirse Ücretler iade ediliyor mu
 • Reddedilen vizeye tekrar başvuru
 • Reddedilen vizeye itiraz

Yukarıda aklımıza gelen tüm sorularınızın,başlıklarını paylaştık.Tüm bu sorularınızın cevabını aşağıda sizler için paylaşıyoruz,dikkatli bir şekilde takip etmenizi tavsiye ederiz.

Pasaport Nasıl Çıkartılır

Pasaport Nasıl Çıkartılır,pasaport çıkarmak için öncelikle bazı temel evrakları sunmanız gerekiyor.Önceki dönemlerde pasaport Emniyet Müdürlüklerinde çıkarılırken,şuan ise nüfus müdürlüklerinden çıkarılmaktadır.Pasaport çıkarmak için öncelikle nüfus dairesinden randevu almalısınız,eğer randevunuz yok ise yine başvuru yapabilirsiniz ama sadece biraz beklemeniz gerekebilir,yoğunluğa göre randevusuz fiş alır ve beklersiniz,sonrasında ise hazırladığınız evrakları sunarak ve parmak izi verdikten sonra pasaport başvurunuz yapılmış olur.Pasaportunuzun gelme süresi değişkenlik gösterebilir,3 gün içerisinde de gelebilir,1 hafta içerisinde de gelebilir.

Pasaport için Gerekli Evraklar

Pasaport için Gerekli Evraklar,ilgili nüfus müdürlüğünden randevunuzu aldıktan sonra hazırlamanız gereken evraklar vardır.Evraklarınızı hazırlarken,eski pasaportunuz var ise mutlaka yanınızda götürün,eski pasaportunuzu yanınızda götürmezseniz,kayıp ilanı vs.. bir çok işlem ile uğraşmanız gerekebilir.Hazırlamanız gereken evraklar aşağıdaki gibidir.

 • Kimlik belgesi,Tc kimlik numarası,Nüfus cüzdanı veya geçici kimlik belgesi.
 • Pasaport harcını yatırdığınıza dair dekont ve pasaport cüzdan bedeli makbuzu ( Harç bedelinin içerisinde istenmektedir)
 • 2 adet biometrik fotoğraf (Fotoğraf çektirirken,fotoğrafçıya pasaport için olduğunu belirtmeniz gerekiyor.)
 • Harçsız pasaport başvurusu yapacaklar için ise Öğrenci belgesi vs.. (istenilen belgeler duruma göre nüfus müdürlüğünden söylenmektedir.)

Pasaport için gerekli evraklar yukarıdaki gibidir,şuan için farklı belgeler istenilmektedir.

Pasaport Ücretleri 2019

 • 6 Ay Süre İçin   : Harç Bedeli 170,00 TL  +   Defter Ücreti  133,50 TL   = TOPLAM  303,50 TL
 • 1 Yıl Süre İçin   : Harç Bedeli 248,40 TL  +   Defter Ücreti  133,50 TL  = TOPLAM  381,90 TL
 • 2 Yıl Süre İçin   : Harç Bedeli 405,50 TL  +   Defter Ücreti 133,50 TL   = TOPLAM  539 TL
 • 3 Yıl Süre İçin   : Harç Bedeli 575,90 TL  +   Defter Ücreti  133,50 TL  = TOPLAM  709,40 TL
 • 4+ Yıl Süre İçin : Harç Bedeli  811,60 TL +   Defter Ücreti  133,50 TL  = TOPLAM 945,10 TL 

Pasaport harç ücretleri şuan itibari ile yukarıdaki gibidir.Pasaport harç ücretleri,sonraki dönemlerde değişkenlik gösterebilir.

Ne kadar Süreli Pasaport çıkarmam gerekiyor

Pasaport sürenizi vize başvurunuza göre çıkarmanız gerekmektedir.Pasaport sürenizin uzun olması sizin için aslında bir avantaj diyebiliriz,çünkü pasaport harçları her yıl artmakta ve ortalama 3 ile 5 gün arasında bekleme süresi gerektirmektedir.Bunun yerine 10 yıllık pasaport başvurusu daha mantıklıdır.

Pasaport sürenizi kısa süreli çıkarmak istiyorsanız,dikkat etmeniz gereken en önemli kural,Vize başvurusu yaptığınızda 6 aylık bir pasaportunuz var ise,seyahat tarihiniz pasaportunuzun 3 ay kalacak şekilde ayarlanması gerekmektedir.Yani Pasaport süreniz 6 ay ise siz en fazla 3 aylık vize başvurusunda bulunabilirsiniz.Seyahatiniz bittikten sonra en az 3 ay pasaport sürenizin olması gerekiyor.

Pasaport Başvurusu Yaparken Dikkat edilmesi gerekenler

Pasaport başvurusu yaparken öncelikle,yukarıda belirttiğim gibi seyahat tarihinize uygun pasaport başvurusu yapmanız gerekmektedir.Seyahat tarihinizi kapsamayacak şekilde pasaport talebinde bulunursanız,tekrar yeni bir pasaport çıkarmanız gerekebilir.

Fotoğraf çektirirken,fotoğrafçıya pasaport için çektirdiğinizi belirtin,çünkü pasaport için biometrik ve farklı ebatlarda çekilmesi gerekiyor,fotoğraf ile hiç bir oynama yapılmaması gerekiyor.

Schengen Vize Başvurusu

Schengen Vize Başvurusu ile diğer vizeler arasındaki başvuru süreci aynıdır. Schengen Vize başvurusu yaparken,dikkat etmeniz gereken en önemli kurallardan birisi,Gidiş amacınızı belirlemeniz ve diğer schengen ülkelerine geçiş yapıp yapmayacağınızdır.Eğer diğer Schengen ülkelerine geçiş yapmayacaksanız,sadece gitmek istediğiniz ülke aracılığı ile başvuruda bulunabilirsiniz.Diğer ülkelere geçiş yapacaksanız ise Schengen vizesine başvuruda bulunmanız gerekiyor.Schengen vizesi başvurusu için yapmanız gereken,gittiğiniz zaman hangi ülkede daha fazla kalacaksanız,o ülke konsolosluğu aracılığı ile başvuruda bulunmanız gerekiyor.Diğer türlü gideceğiniz ülkenin,dışındaki ülkeler aracılığı ile Schengen vizesine başvuruda bulunamazsınız.

Vize Başvurusu Nereye Yapılır

Vize Başvurusu Nereye Yapılır,vize başvurusu yapacağınız ülkenin konsolosluğuna yapılır.Konsolosluklar son dönemlerde,seyahat şirketleri ile anlaşarak vize başvurusu konusunda insanlara,kolaylık olması açısından yetki vermektedir.Yetki verilen şirketler sizin dosyanızı konsolosluk adına inceleyerek,başvurunuzu kabul etmektedirler.Doğu,güneydoğu ve ak deniz bölgelerine,Almanya vize başvurusu yapmak istiyorlar ise,Gaziantep İDATA Ofisleri bakmaktadır. Yine aynı bölgedeki kişiler Schengen vize başvurusu yapmak istiyorlar ise Gaziantep İDATA Ofisleri başvurularını kabul etmektedir. Diğer ülkelere ise Gaziantep WFS Global firması ile başvuru yapılabilmektedir. İngiltere konsolosluğu Gaziantep’te bulunmaktadır İngiltere vizesi için de Gaziantep ten başvuru yapabilirsiniz.

Ankara,Antalya,İstanbul,Trabzon gibi şehirlerde de İDATA Ofisleri bulunmaktadır.Almanya ve Schengen Vize başvurularını buralardan da yapabilirsiniz.Yani kısacası size neresi yapın ise o bölgeden vize başvurusu yapabiliyorsunuz.

Vize Başvurusu Nasıl Yapılır

Vize başvurusu yapacaksanız ve gideceğiniz ülkeyi belirlediyseniz,yukarıda belirttiğim bölgelerden vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.Vize başvurusu için başvurularınızı,gideceğiniz ülke konsolosluklarında yapabilirsiniz veya konsolosluğun anlaşmalı olduğu firmalar aracılığı ile başvuruda bulunabilirsiniz.Vize başvurusu yapmadan önce,ne tür bir vizeye ihtiyacınız olduğunu araştırın ve belirleyin.Eğer sadece tek ülkeye gitmek istiyorsanız,ülkenin konsolosluğunun belirlediği evrak listesini hazırlayarak,başvuruda bulunmanız yeterli olacaktır.Gitmek istediğiniz ülke sayısı birden fazla ise,araştırmalarınızı gitmek istediğiniz ülkeler arasında yapın ve size uygun vize tipini belirleyin.Örneğin; Almanya’ya gitmek istiyorsunuz ve oradan’da İtalya’ya geçmek istiyorsunuz,Vize başvurunuzu en fazla hangi ülkede kalacaksanız o ülke üzerinden vize başvurusu,yapmanız gerekmektedir.Almanya’da 5 gün kalıp İtalya’da 3 gün kalacaksanız Almanya Konsolosluğu üzerinden Schengen vizesine başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

Vize Başvurusu Hakkında Daha Fazla Bilgi için Aşağıdaki iletişim Numarasından Bizimle İletişime Geçebilirsiniz

İLETİŞİM: ( 0539 821 58 68 )

Vize Başvurusu Yaparken Dikkat edilmesi gerekenler

Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler,ilk olarak hangi ülkeye,hangi tarihlerde seyahat etmek istediğinizi belirlemeniz gerekiyor.Gitmek istediğiniz ülke konsolosluğunun şartlarını ve gerekli evrak listelerini,temin etmek için hangi evrakların istenildiğini belirlemelisiniz.Gitmek istediğiniz ülke konsolosluğunun,vize ücretlerini,istenilen belge detaylarını ve vize konusunda ne derece sıkı olup olmadığını araştırmalısınız.Evraklarınızı hazırladıktan sonra,konsolosluktan randevu talep etmeniz gerekmektedir,Konsolosluklar randevusuz işlem almamaktadır.

Davetiye olmazsa Vize Başvurusu Yapılır mı

Davetiye olmadan’da vize başvurusu yapabilirsiniz.Eğer gitmek istediğiniz ülke de yakınınız,tanıdığınız veya davetiye gönderecek kimseniz yok ise turistik olarak vize başvurusu yapabilirsiniz.Turistik vize başvuruların’da seyahat süreniz önemlidir,seyahat sürenizi sizlere tavsiyemiz 15 ile 20 gün arasında tutmanız olacaktır.Aksi taktirde,turistik vize başvurularında 3 aylık vize başvurusu yapmak istemeniz demek,3 aylık bir otel rezervasyonu yaptırmanız demektir,konsolosluk bu tip vize başvurularına pek sıcak bakmayacaktır.

Davetiye Gönderirken Nelere Dikkat edilmeli

Davetiye gönderen yakınınız var ise,Davetiye tarihlerine dikkat edilmesi gerekmektedir.Davetiye tarihleri süresince ziyaret amaçlı başvuruda bulunabilirsiniz.Davetiyeniz yok ise ve davetiyenizin tarihi geçmiş ise,turistik olarak vize başvurusunda bulunabilirsiniz.Davetiye ile başvuru yapmanın avantajı,3 aylık vize başvuru talebinde bulunabilirsiniz.Turistik vize başvurularında ise 1 aya kadar başvuruda bulunabilirsiniz.Davetiye gönderirken gönderen kişi,davet ettiği kişinin pasaport bilgilerini,iletişim bilgilerini ve seyahat tarihlerini doğru girmek zorundadır.Aksi halde davetiye üzerinde değişiklik yapılamamaktadır.

Gerekli evrak listesini nereden alabilirim

Gerekli Evrak Listesini,gitmek istediğiniz ülke konsolosluğundan ve Buradan temin edebilirsiniz.Gidiş amacınıza göre evrak listesi temin etmeniz ve hazırlamanız gerekmektedir.Ayrıca Evrak listenizi Almanya Konsolosluğu sitesinden’de temin edebilirsiniz.

Evrak hazırlama konusunda bizimle iletişime geçerek,dosyanızı hazırlamada ve başvuru yapmada size yardımcı olabiliriz.Profesyonel ekibimiz ile vize başvurunuzu sorunsuz ve eksiksiz şekilde yapabilirsiniz.

İLETİŞİM: ( 0539 821 58 68 )

Ayrıca Ofisimize Gelerek vize başvuru talebinde bulunabilirsiniz. Ofisimizin adresi aşağıdaki gibidir.

Gerekli Evrak listesi hazırlarken nelere dikkat etmeli

Gerekli evrak listesi hazırlarken,öncelikle ne amaçlı gideceğinizi belirlemeniz ve ona göre evrak listesi hazırlamanız gerekmektedir.Evrak listesi hazırlarken evraklarınızın güncel olmasına dikkat edin,güncel olmayan evraklarda size eksik evrak dilekçesi imzalatabilirler.Eksik evrak dilekçesi ile başvuru yapmamak için evraklarınızın güncel olması önemlidir,özellikle banka hesap dökümünün güncel tarihli olması gerekmektedir.

Vize Başvurusu için Randevu Almamız gerekiyor mu

Vize Başvuru Randevuları,konsolosluk veya konsolosluğun yetkilendirdiği firma tarafından verilmektedir.Randevunuzu bizimle iletişime geçerek ücretsiz temin edebilirsiniz.Konsolosluklar randevusuz işlem almamaktadır.Randevunuzu Buradan Temin edebilirsiniz veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İLETİŞİM: ( 0539 821 58 68 )

Vize Başvurusu için Randevu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vize Başvurusu için Randevu Alırken,özellikle şunu belirtmek istiyorum,randevu ücretsizdir ve randevu almak için kimseye ödeme yapmayınız,ödemelerinizi elden yapınız.Gaziantep İDATA Ofislerinde ve Gaziantep WFS Global ofislerinde ücretsiz bir şekilde randevu talebi yapabilirsiniz.Randevunuzu bizimle iletişime geçerek ücretsiz talep edebilirsiniz.

Vize Başvurusu için Randevu Nasıl Alınır

Vize Başvurusu için Randevu Nasıl Alınır,yukarıda da belirttiğim gibi randevular ücretsizdir ve randevunuzu bizimle iletişime geçerek ücretsiz bir şekilde temin edebilirsiniz.Randevu alırken,1 gününüzü o güne ayıracağınızı unutmayın.Randevu tarihi ve saati size bildirildiğinde,en az 1 saat önce ofisimizde olmanız gerekiyor.Dosyanızın kontrolü ve eksiksiz bir şekilde başvuruya sunulması için,randevu saatine önem vermenizi rica ederiz.

İDATA Randevu Nasıl Alınır

İDATA Randevu Nasıl Alınır,Gaziantep İDATA Ofislerinden randevu almank istiyorsanız bizimle iletişime geçerek ücretsiz bir şekilde randevu alabilirsiniz.Size uygun randevu tarihini ve saatini bize bildirerek,size uygun tarihte randevu oluşturmamızı sağlayabilirsiniz.Randevu tarihi ve saati sizlere mesaj yolu veya mail yolu ile bildiriliyor.Verilen randevu tarihinde ve saatinizde gelemediğiniz taktirde,işlem sürenizin uzayacağını bilmenizi isteriz.

İDATA Vize Başvurusu için Randevu tarihleri

İDATA Randevu tarihleri,size uygun tarih ve saati bize bildirmeniz halinde,isteğinize uygun randevu saati ve tarihi oluşturularak,sizlere bildiriliyor.Verilen randevu tarihi ve saatinde sonradan değişiklik yapabiliriz ama bunun için önceden bize bildirmeniz gerekiyor.Aksi halde,randevuya yetişememe durumunda işlemleriniz uzayacak ve evraklar konusunda problem yaşayabilirsiniz.Evraklarda ve randevuda problem yapamamanız için,size uygun tarihleri bize bildirmeniz önemle rica olunur.

İDATA Randevuya Gelmeden önce Dikkat edilmesi gerekenler

İDATA Randevu,tarihinde ve randevu saatinden en az 1 saat önce ofisimizde olmanız gerekmektedir.Sizden istenilen evrakları,eksiksiz bir şekilde getirdiğinizden emin olun.Yanınızda gelirken E-Devlet şifrenizin olması bazı evrakların temininde kolaylık sağlayacaktır.

İDATA Almanya Vize Ücreti

İDATA Almanya Vize Ücreti,ücretler standarttır ve tamamen Euro kuruna bağlıdır.Konsolosluğun belirtmiş olduğu ücretler aşağıdaki gibidir.

Vize Ücreti + iDATA Koordinasyon Ücreti

Vize Ücreti0 – 6 Yaş12+ Yaş
Schengen0 € ( Nakit TL )60 € ( Nakit TL )
Ulusal116 € ( Nakit TL )116 € ( Nakit TL )
* Diğer0 € ( Nakit TL )35 € ( Nakit TL )
Eğitim (90 gün ve altı)0 € ( Nakit TL )0 € ( Nakit TL )

WFS Global Randevu Nasıl Alınır

WFS Global Randevu almak için,öncelikle gidiş amacınızı belirlemeniz gerekmektedir.Gidiş amacınızı belirledikten sonra size uygun randevu tarihlerini,bizimle iletişime geçerek bildirin ve ücretsiz şekilde randevunuzu oluşturalım.Randevunuzu oluşturduktan sonra size bilgi mesajı veya mail olarak gönderilecektir.Randevuya verilen tarih ve saatte gelmeniz gerekmektedir,gelmediğiniz taktirde randevunuz iptal edilir ve başvurunuz alınmaz.Randevuya verilen randevu saatinden 1 saat önce gelmeniz,evraklarınızı kontrol etmemiz ve eksiklerinizi tamamlamamız açısından faydalı olacaktır. WFS Global Randevu konusunda oldukça sıkıdır ve randevuda gecikmeler yaşandığı zaman,randevunuzu iptal etme durumu ile karşılaşabilirsiniz.

WFS Global Başvuru Takip

WFS Global aracılığı ile vize başvurusu yaptıysanız,başvuru durumunuzu wfs global web sitesinden takip edebilirsiniz.Başvuru takip numaranız,size ödeme yaparken verilen fişin üzerindedir.Aynı zamanda pasaport numaranız ile başvuru takibi yapabilmektesiniz.

WFS Global Randevu Alırken Dikkat edilmesi gerekenler

WFS Global Randevu alırken dikkat etmeniz en önemli konu,randevu ücretsizdir ve randevu için ücret ödemenize gerek yoktur.Randevu tarihinde ve saatinden en az 1 saat önce ofisimizde olmanız gerekmektedir.Randevuya geç kalmanız durumunda,randevunuz iptal edilebilir,başvurunuz kabul edilmeyebilir.Randevu tarihinizi özellikle belirlemenizi istiyor ve bu konuda dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz.

WFS Global Evrak Listesi

Evrak listenizi gidiş amacınıza göre düzenlemeniz gerekmektedir.Gidiş amacınız ziyaret ise gideceğiniz ülkedeki yakınlarınızın,davetiye göndermesi gerekiyor.Turistik amaçlı vize başvurusu yapmak istiyorsanız ise davetiye gerekmeden,otel rezervasyonu yaparak,turistik vize başvurusu yapabilirsiniz.Ayrıca Türkiye’deki durumunuza göre evrak listesi düzenlemeniz gerekecektir.Türkiye de çalışıyorsanız,çalışan evrakları hazırlamanız gerekiyor,emekli iseniz emekli olduğunuza dair belge almanız gerekiyor,işveren iseniz vergi levhası vb.. iş yeri belgeleri sunmanız gerekmektedir.Yani geçim kaynağınızı evraklar ile konsolosluğa bildirmeniz gerekmektedir.Gideceğiniz ülke konsolosluğunun,istediği gerekli evrak listesini kendinize göre değerlendirip,bir araya getirerek başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

WFS Global Vize Ücreti

WFS Global Vize Ücretleri aşağıdaki tablodaki gibidir.

Vize ücretleri

VİZE KATEGORİSİVİZE ÜCRETİEURO CİNSİNDEN VİZE ÜCRETİ
Schengen Vizesi388 TL60 EUR
Schengen Vizesi 0-12 yaş arası çocuklar (12 yaşını doldurmasından bir gün öncesine kadar)Ücretsiz
D Vizesi750 TL116 EUR
Schengen Vizesi (Indirimli Ülkeler)227 TL35 EUR

Ücretler yapılan işlemlere göre değişkenlik göstermektedir.Başvuru esnasında,sigorta,fotoğraf,başvuru formu vs.. gibi evrakların eksik olması durumunda ücretler değişkenlik gösterebilmektedir.Vize başvurusu için bir seyahat acentası ile anlaşmanız durumunda,vize ücreti yine değişkenlik gösterebilmektedir.

Vizeye Red Gelirse Ücretler iade ediliyor mu

Vizeye red gelme durumunda ücretler iade edilmez.Ücret iadesi için,başvurulan konsolosluğa dava açabilir,mahkemeye verebilirsiniz.Başvurulan aracı firma ise,aynı şekilde ücret iadesi yapılmamaktadır.

Reddedilen vizeye tekrar başvuru yapılırmı

Başvurulan vizeye red geldiğinde,tekrar başvuruda bulunabilirsiniz.Başvuru yapmadan önce hangi nedenden dolayı red geldi ise o eksiği tamamlayıp o şekilde tekrar başvuru yapmanızı tavsiye ederiz.Aksi halde aynı şekilde yine vizeye red gelebilir ve yapılan masraflar boşa gitmiş olabilir.

Reddedilen vizeye itiraz

Vizeye red geldi ise,konsolosluğa mail yolu ile itiraz edebilirsiniz.Türkçe,Almanca veya İngilizce olarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Vize Hangi Şartlarda Gelir

Vizenin hangi şartlarda geleceğini ve hangi durumlarda vizeye red geleceğini bilemeyiz,fakat vizeye red gelme olasılığını ortadan kaldırdığımız durumda,vizenizin sorunsuz şekilde gelmesini sağlayabilirsiniz.Öncelikle konsoloslukların başvuru esnasında en fazla dikkat ettikleri,kişilerin banka hesap dökümleri ve yaş durumudur.Eğer yaşınız genç ve elinizde mesleğiniz ve yeterli kadar banka dökümünüz yok ise vizeye red gelme olasılığı yüksektir.Genelde en kolay vize emeklilere ve yaşlılara gelmektedir.Genç olan ve bekar olanlara ise vize gelme olasılığı oldukça düşüktür.Vize başvurusu yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli durumlardan diğeri ise,evraklarınızı konsolosluğa eksiksiz bir şekilde ibraz etmenizdir.Bu konuda herhangi bir vize danışmanlık hizmetlerinden destek almanızı tavsiye ederim.

 • Vize Başvurusu yaparken,banka hesabınızın hareketli olmasına dikkat edin.Son 3 aylık banka hesap dökümü istenecektir.
 • Başvuru formu doldururken eksiksiz ve hatasız olduğuna dikkat edin.
 • Çalışan iseniz,çalışma belgelerinizi eksiksiz ibraz edin,Emekli iseniz emekli belgelerinizi,İşveren iseniz iş yeri belgelerinizi eksiksiz sunmanız gerekmektedir.
 • Pasaport sürenizin yeterli olduğundan emin olun ve en az 2 yıllık pasaport çıkarmanızı tavsiye ederiz.
 • Seyahat sağlık sigorta gününüzü doğru şekilde ayarlamanızı tavsiye ederiz.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği alırken,açıklamalı şekilde aldığınızdan emin olun.
 • Başvuruya gelirken,E Devlet şifrenizin olması size kolaylık sağlayacaktır,E Devlet şifrenizi almanızı tavsiye ederiz.

Yukarıdaki saymış olduğumuz maddeler,oldukça basit ve yapılması gereken adımlardır.Vize başvurusu yaparken,bu adımları dikkate almanızı tavsiye ederiz.Evrak hazırlama ve dosya konusunda,bizimle iletişime geçebilirsiniz.Evraklarınızı konsolosluğa eksiksiz bir şekilde sunar ve vizeye red gelme olasılığını azaltabiliriz.Bizimle iletişim numaramız dan veya mail yolu ile iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Ara