Vize Başvurusunda Yapılan Hatalar

ileVize Danışmanı

Vize Başvurusunda Yapılan Hatalar

Vize Başvurusunda Yapılan Hatalar,başlığı altında adım adım vize başvuru sürecinden bahsedeceğiz ve hatasız bir şekilde vize başvurusunda bulunmanıza yardımcı olacağız.

Aşağıda sizler için hazırladığımız başlıklar en çok yapılan hatalar dikkate alınarak hazırlanmıştır.Dikkatlice takip etmenizi tavsiye ederiz.

Vize Başvurusunda Bulunmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vize başvurusunda bulunmadan önce,vize başvurusunun red oranını ve red yoğunluğunu araştırmanızı tavsiye ederiz.

Vize Başvurusu yapmamış olan birisi eğer buradaki bilgileri okuyor ise,aşağıdaki yorum kısmından bizimle iletişime geçerek,başvuru hakkında bilgi alabilir ve aklındaki soruları sorabilir.Profesyonel Vize Danışmanlarımız sorularını cevaplayacaktır.

Dikkat Edilmesi Gerekenleri aşağıda sıralıyoruz,Lütfen Vize Başvuru İşlemlerinde hata yapmamak ve RED almamak için Dikkatlice takip edin.Aksi halde yapacağınız tüm masraflar boşuna gidecek.

Daha Fazlası için S.S.S Sayfamızı Ziyaret Edebilirsiniz.

  • Pasaportunuzun seyahatinizden sonra en az 3 ay süresi kalacak şekilde Pasaport başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.
  • Başvuru formunuzu eksiksiz bir şekilde ve doğru bir şekilde doldurun,eğer Başvuru formunu doldurmayı bilmiyor iseniz,uzman birinden yardım almanızı tavsiye ederiz.
  • Fotoğraflarınız 35×45 boyutunda ve biometrik olması gerekmektedir.Ayrıca arka fon beyaz olacaktır.
  • Diğer kişisel belgelerinizi istenildiği şekilde hazırlamanız gerekmektedir.
  • Vize başvurusu yapmak istediğiniz ülke konsolosluğundan randevu aldığınızdan emin olun.Randevu tarihinde ve saatinde konsolosluk binasında olmaya ve en az 15 dakika önce konsolosluk binasında hazır bulunmanız gerekiyor.Randevuya geç kalmanız durumunda,vize başvurunuzda problem yaşayabilirsiniz.Ayrıca randevu ücretsizdir ve herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur.
  • Vize başvurusu için parmak izi vermeniz gerekiyor ve parmak izi vermeden gitmemeniz gerekiyor.
  • Seyahat sağlık sigortanızı yaptırırken 30.000 Euro teminat gösterir şekilde olmalı ve Tüm Schengen ülkelerini kapsayan şekilde olmalıdır.
  • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği sunmalısınız ve barkodlu olması gerekiyor.Eğer nüfus müdürlüklerinde alacaksanız kaşe ve imzalı olduğuna dikkat edin.
  • Banka hesap dökümünün güncel tarihli olması gerekmektedir ve banka hesap dökümünüzü vize başvurusuna gelmeden 1 veya 2 gün önce almaya özen gösterin.

Yukarıda sıraladığımız maddeler,vize başvurusu esnasında en çok yapılan hatalar arasından seçilerek hazırlanmıştır.

Sorunsuz Vize Başvurusunda bulunmak için Aşağıdaki iletişim numarası ile iletişime geçerek,Eksiksiz,Sorunsuz ve Güvenilir bir şekilde vize başvurusunda bulunabilirsiniz.Şahsen yapılan başvurularda red oranı daha yüksektir.

İLETİŞİM: 0539 821 58 68

İLETİŞİM: 0536 833 71 27

E-Mail: avavize27@gmail.com

Yazar hakkında

Vize Danışmanı administrator

Almanya Vize ve Schengen Vize başvurularınız için,sitemiz üzerinden ücretsiz randevu talebinde bulunabilirsiniz ve bizi 0539 821 58 68 numaralı telefondan hertürlü vize işlemleri için arayabilirsiniz.

2 yorum

İtalya Vize Red Maddeleri – İtalya Vize Reddi İtiraz DilekçesiYayın tarihi7:48 pm - May 1, 2019

[…] Vize Başvurusunda yapılan en çok hataları Buradaki bağlantı ile inceleyebilirsiniz. […]

Atilla BolatYayın tarihi10:12 pm - Eyl 30, 2019

Merhabalar….

Ben alman vatandaşıyım. Türkiyede nişanlandım.
Nişanlım daha önce almanyada uzun süre evli kalmış ve şiddetli geçimsizlik kaynaklı boşanmış..
3 yıl boyunca hiç almanyaya giriş yapmamış. Yani oturumu yok..almancası yeterince var..A1 belgesini almanyada ikamet ederken almış.Ayrıca 3 çocuğu da eski eşinden var..Çocuklar Şu anda eski eşi ve evli olduğu bayanla kalmaktalar..
Büyuk talihsizlik yaşamıs .Çocuklarıni babalarına birakıp türkiyeye ,ana vatanına dönmek zorunda kalmış…

Ben ise ….
Türkiyede boşandım.Almanyada ikamet etmekteyim.Şu anda alman mahkemesinin onayını ,tasdikini beklemekteyim..Bir kaç ay sürecekmiş.
Nişanlım ile aklımıza şöyle bir soru geldi..
Acaba nikahımız için gereken mahkeme onayını beklerken nişanlımı almanyaya yakınlarını ve beni ziyaret etmesi için 3 ayliğina vize alip almanyaya gelse….hem yakınlarıni ,hem de beni ziyaret etse…
Alman makamları sonradan aile birleşimi için zorluk çıkarır mı?

Malûm bir kaç ay sadece mahkeme kararı beklenecek..akabinde aile birleşimi müracaatı için de beklenecek.
Bu bekleme sürecini hafif atlatmak için ise nişanlımın almanyada en azindan 3 ay kalması bize çok iyi gelecektir diye düşunduk.

Bu konuda ne tavsiye esersiniz?

Ikinci soru;;
Acaba alman mahkemesinin benim türk boşanma kağıdini onayını beklerken,şimdiden aile birleşimi vizesine başvurabilirmiyiz .?!

Atilla Bolat

Bir cevap yazın

Hemen Ara