VİZE İSTEMEYEN ÜLKELER

Uzun süredir takip ettiğimiz ve insanlarında merak konusu olan vize istemeyen ülkelerin listesini sizler için hazırladık.

Vize İstemeyen Ülkeler 2019-2020

Vize istemeyen Ülkeler listesi 2019-2020 olarak en güncel hali ile sizler ile paylaşıyoruz.

Aynı zamanda,kapıda vize alabileceğiniz ülkeler listesini’de görebilmeniz mümkün.Kapıda veya gideceğiniz ülkede sorun yaşamamanız için listeyi dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz.

Vize İstemeyen Avrupa Ülkeleri

1.Arnavutluk

90 Günü aşmamak suretiyle 6 ayda bir Türk Vatandaşları geçiş yapabilmek amacıyla,vizesiz geçiş yapmalarına izin verilmektedir.Dikkat etmeniz gereken nokta ise,ilk giriş tarihinizden sonra 90 gün aşmayacak bir seyahat yapmanız olmalıdır.90 günü geçerseniz,sonraki geçişlerde problem yaşayabilirsiniz.

2.Andorra

90 günü aşmamak kaydıyla Andorra Ülkesine vizesiz seyahat edebilirsiniz.Umuma Mahsus Pasaport ile ve Husisi Pasaport sahipleri’de aynı şekilde 90 gün süreyle vizesiz seyahat edebilirler.

3.KKTC

Vizesiz seyahat edebileceğiniz ülkeler arasında KKTC de bulunmaktadır.Türk vatandaşları vizesiz seyahat edebilirler.

4.Belarus

Umuma Mansus (Bordo) pasaport sahipleri ve Hususi pasaport sahipleri 30 günlük seyahatlerinde vizeden muaftır.30 günü aşmayan seyahatlerinizde vizesiz giriş yapabilirsiniz.

5.Bosna Hersek

Vizesiz seyahat edebileceğiniz ülkeler arasında Bosna Hersek yapacağınız seyahatinizde 90 günü aşmayan seyahatlerde vizesiz ülkeye gidebilirsiniz.

6.Gürcistan

Vizesiz gidebileceğiniz ülkeler arasında Gürcistan da bulunmaktadır.Umuma Mahsus ve Husisi pasaport sahipleri 1 yıla kadar yapacakları seyahatlerde vizeden muaftır.Herhangi bir vize başvurusu yapmadan,Gürcistan’a seyahat edebilirsiniz.

7.Karadağ

Karadağ Ülkesi Vize istemeyen ülkeler arasında yer almaktadır.Umuma mahsus ve Hususi pasaport sahipleri 180 gün içerisinde 90 günlük seyahatlerinde vizesiz gidebilirler.

8.Moldova

Moldova Ülkesi vize istemeyen ülkeler arasında yer almaktadır.Hususi ve Umuma Mahsus pasaport sahipleri 90 günü aşmayan seyahatlerinde vizesiz Moldova ya gidebilirler.

9.Makedonya

Makedonya Türk Vatandaşlarından 90 güne kadar olan seyahatlerinde vize istememektedir.Hususi ve Umuma mahsus (Bordo) pasaport sahipleri Makedonya ülkesine vizesiz seyahat edebilirler.

10.Kosova

Kosova Ülkesi Türk Vatandaşlarından 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan seyahatlerinde vize istememektedir.Hususi ve Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri 90 günü aşmayan seyahatlerinde vizeden muaftır.

11.Ukrayna

Ukrayna Ülkesi,Türk vatandaşlarından Umuma Mahsus ( Bordo ) pasaport sahiplerine 60 güne kadar vizesiz seyahat imkanı sunmaktadır.Hususi (Yeşil) pasaport sahipleri ise 90 güne kadar yapacakları seyahatlerinde vizesiz ülkeye giriş yapabilirler.

12.Sırbistan

Sırbistan ülkesine seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları ikamet adresi göstererek Umuma Mahsus ve Husisi Pasaport sahipleri 6 ay içerisinde 90 günü aşmayan seyahatlerinde vizeden muaftır.Dikkat etmeniz gereken nokta ise ikamet adresi göstermeniz gerekmektedir.

vizesiz gidilen ülkeler
vize istemeyen avrupa ülkeleri
Hemen Ara