Vize Nedir - Vize Nasıl Alınır - Vize için Gerekli Evrak ve Randevu

VİZE NEDİR?VİZE NASIL ALINIR?

ileVize

VİZE NEDİR?VİZE NASIL ALINIR?

Vize Nedir? Vize,Yaşadığınız ülkeden,başka bir ülkeye seyahatiniz için istenilen ve seyahat etmek istediğiniz ülke konsolosluk tarafından,pasaportunuza işlenen bir belge türüdür.

Seyahat etmek istediğiniz ülke konsolosluğu uygun görmediği taktirde vize vermeme yetkisine sahiptir ama tekrar vize başvurusu yapma şansınız vardır.

Almanya ve Schengen Vize Randevu

Vize başvurusu yapmadan önce seyahat etmek istediğiniz ülke hakkında bilgi edinmenizi tavsiye ederiz.Seyahat etmek istediğiniz ülke vize istiyor mu? istemiyor mu? bunu bilmeniz gerekmektedir.Birçok ülke vize isterken,birçok ülke de vize istemiyor,vizesiz seyahat etme imkanınız olabiliyor.Avrupa (Schengen) ülkeleri vize istemektedir ve vizesiz ülkeye giriş yapamazsınız.

Vize Nasıl Alınır?

Vize randevu
Vize Nasıl Alınır?

Vize Almak için,gitmek istediğiniz ülke konsolosluklarından,vize başvurusu yapmanız gerekmektedir.Seyahat etmek istediğiniz ülke konsolosluğu veya konsolosluğun yetkilendirmiş olduğu firmalar aracılığı ile vize başvurusunda bulunabilirsiniz.Vize başvurusunda bulunurken,sizden istenilen evraklar vardır ve vize başvurusuna istenilen evraklar ile,gitmek istediğiniz ülke konsolosluğuna vize başvurusunda bulunabilirsiniz.Vize başvurunuz sonucunda,konsolosluk size sonucu 15 iş günü içerisinde bildiriyor olacaktır.Tabi bu süre seyahat etmek istediğiniz ülke konsolosluğuna göre değişkenlik gösterebilir.

Vize için Gerekli Evraklar

Vize için gerekli evraklar,gitmek istediğiniz ülke konsolosluğuna göre değişkenlik gösterebilmektedir.Seyahat etmek istediğiniz ülke konsolosluğunun,vize başvurusu için istemiş olduğu evrakları eksiksiz şekilde,konsolosluğa sunmanız gerekmektedir.Eksik evrak ile vize başvurusu yaptığınızda,vizeye eksik evrak nedeniyle red gelebilir.

Vize için Gerekli Evrakları ve genel evrakların listesi aşağıdaki gibidir.Vize Başvuru Evrakları,kişinin geçim kaynağına ve kişinin yapmış olduğu başvuruya göre değişmektedir.Aşağıdaki evrak listesi sadece genel evrak listesidir.

Çalışanlar için;

 • Pasaport ( 6 aydan eski olmamalı ve en az 6 aylık süresi olmalı )
 • Konaklama Belgesi ( Davetiye – Otel )
 • 2 adet biometrik fotoğraf ( 35 x 45 ) boyutunda olacak ve 6 aydan eski olmamalıdır.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Antetli kağıda Çalışma ve İzin belgesi ( İş Yerinden )
 • Son 3 aylık Banka hesap dökümü ( Güncel Tarihli )
 • Son 3 Ay’a ait maaş bordrosu
 • 4A Hizmet Dökümü

Genelde evrak listesi bu şekildedir.Yukarıda da belirttiğim gibi,evrak listesi kişinin geçim kaynağına ve çalışma durumuna göre değişkenlik göstermektedir.Vize Başvurusunda bulunacak başvuru sahipleri,emekli,çiftçi,işveren,öğrenci,devlet memuru,serbest meslek veya çalışmayan kişiler ise,evrak listesi daha farklı olacaktır.

Vize Başvurusu için Randevu Nasıl Alınır?

Vize Başvurusu yapacağınız ülke konsoloslukları,randevusuz işlem almamaktadır.Randevu almadan,vize başvurusuna gelmenizi tavsiye etmiyoruz,gideceğiniz ülke konsolosluğunun veya konsolosluk aracı firmalarının,randevusuz işlem alıp-almadığını öğrenmeniz gerekmektedir.Randevu ile işlem alıyor ise,verilen uygun tarihte ve saatte randevunuzu oluşturarak veya aşağıdaki iletişim numaralarımızdan,bizimle iletişime geçerek ücretsiz randevunuzu oluşturabiliriz.

Telefon ve İletişimMail ve Whatsapp
Telefon: 0539 821 58 68Whatsapp:05368337127
Mail:avavize27@gmail.com

Yukarıdaki iletişim adresimizden,Gerekli evrak listesi,ücretsiz randevu,vize başvurusu için gerekli forum ve belgeler,hakkında bilgi alabilirsiniz.

Farklı Sorularınız var ise S.S.S Sayfamızı ziyaret ederek sorularınızın cevabını bulabilirsiniz.

Yazar hakkında

Vize author

  Bir cevap yazın

  Hemen Ara