Yunanistan Vize Red Maddeleri

ileVize Danışmanı

Yunanistan Vize Red Maddeleri

Yunanistan Vize Red Maddeleri,sayfamızda,vize başvurunuza gelen red formunu beraber inceleyeceğiz. Öncelikle vize başvurunuza neden red gelir onu beraber değerlendirelim.

Vize Başvurusuna Neden Red Gelir?

Vize başvurusuna birçok nedenden dolayı red gelebilmektedir. Bunlardan başlıcaları Schengen ülkeleri standartlarını kapsayan maddelerden oluşmaktadır. Sizler için aşağıda maddeleri kısaca sıralayacağız.

almanya vize randevu

Almanya Vize Red Maddeleri

Almanya ve Schengen Vize Red Maddelerini bu bağlantıda inceleyebilir,itiraz dilekçesi için gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Yunanistan Vize Red Maddeleri

 • 1.Madde, Vize başvurunuz esnasında Sahte veya tahrip edilmiş belge sunmuş olmanız sonucunda gelen red maddesidir.
 • 2.Madde, Ön Görülen seyahatin şartları ve amacı kanıtlanmamıştır.
 • 3.Madde, Maddi yetersizlik başlığı altında gelen red maddesidir.
 • 4.Madde, İçinde bulunulan 6 ay içerisinde herhangi bir schengen ülkesine seyahat etmiş olduğunuz sonucunda gelen red maddesidir.
 • 5.Madde, Herhangi bir Schengen ülkesinde yurt dışı yasağınız sonucu gelen bir maddedir.
 • 6.Madde, Seyahat edeceğiniz ülkede tehlike oluşturacağınız kanaatine varılan bir red maddesidir.
 • 7.Madde, Seyahat sağlık sigortanız da herhangi bir hata veya sunulmamasından dolayı gelen red maddesidir.
 • 8.Madde, Seyahatin amacı ve kanıtlayıcı belgelerin inandırıcı olmaması sonucu gelen bir maddedir.
 • 9.Madde, Seyahat ettiğiniz ülkeden, vatandaşı olduğunuz ülkeye döneceğinize inanmadıkları için red gelen maddedir.

Yukarıda tek tek sıraladığımız Red Maddeleri, Schengen Üye Devletlerine ait Vize Reddi sebepleridir. Vize başvurunuz esnasında, yukarıda yazan maddeler arasında red gelmektedir. Vize başvurusu esnasında yapılan en ufak hata, konsolosluk tarafından gözden kaçmaması ile birlikte, sizden istenilen evrakları tam ve eksiksiz olarak konsolosluğa sunmanız, sizin faydanıza olacaktır.

Yunanistan Vize Red Geldi Ne Yapabilirim?

Vize başvuru sonucunuz Red ise, başvuruda bulunduğunuz ülke konsolosluğuna itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. İtiraz dilekçesi yazarken, red gelen maddeyi saf dışı bırakacak etkenleri belirtmeniz gerekmektedir. Ayrıca itiraz dilekçesi yazarken, vize başvurusunda bulunduğunuz ve seyahat etmek istediğiniz ülkenin dilinde yazmanız gerekmektedir. İtiraz Dilekçesi Profesyonel bir şekilde hazırlandığında ve doğru bir şekilde hazırlandığında, sonuç alabilirsiniz. Baştan sağma uydurma yazılan itiraz dilekçesi ve red gelen maddeyi saf dışı bırakacak etkenleri doğru bir şekilde belirtmediğiniz taktirde, pek sonuç alamazsınız.

İtiraz Dilekçesi Nasıl Hazırlanır?

İtiraz Dilekçesi, vize başvurusunda bulunduğunuz ülke dilinde yazılmalıdır. Vize başvurunuza hangi madde den red geldi ise, o maddenin saf dışı bırakılacağı durumlar ve red gelen maddeyi kabul etmediğinize dair gerekli bilgileri ve belgeleri sunmalısınız. İtiraz dilekçesi profesyonel bir şekilde hazırlanmalı, red gelen maddeyi saf dışı bırakacak etkenler belirtilmeli ve doğru bir şekilde hazırlanmalıdır. Aksi halde itiraz dilekçeniz işleme alınmaz ve dosyanız tekrar incelenmez.

İtiraz Dilekçesinin Amacı

İtiraz Dilekçesinin amacı, vize başvurusu esnasında sunmuş olduğunuz evrakların konsolosluk tarafından tekrar incelenerek, herhangi bir hata yapılmış ve vize almanıza engel bir durum yok ise istenilen vizenin verilmesini sağlamaktır. İtiraz dilekçesini bilen bir kişinin hazırlaması, size hem zaman kazandıracak hemde doğru bir şekilde hazırlanmasını sağlayacaktır.

Yazar hakkında

Vize Danışmanı administrator

Almanya Vize ve Schengen Vize başvurularınız için,sitemiz üzerinden ücretsiz randevu talebinde bulunabilirsiniz ve bizi 0539 821 58 68 numaralı telefondan hertürlü vize işlemleri için arayabilirsiniz.

8 yorum

OnderYayın tarihi8:44 pm - Tem 3, 2019

Yunanistan kapı vizesi reddi aldım sebebide söylenmedi nasıl.yardimci olursunuz tskler

Mehmet DurmuşYayın tarihi10:48 am - Eyl 23, 2019

Merhaba Vize Danışmanı benim de ailemle birlikte vizem reddedildi 8.maddeden dolayı?.Yardımcı olurmusunuz lütfen?

  Vize DanışmanıYayın tarihi10:03 pm - Eyl 24, 2019

  Merhaba Mehmet bey, 0539 821 58 68 iletişim numarası ile görüşerek profesyonel ekibimizden destek alabilirsiniz. Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

MEHMET ÖZERYayın tarihi4:45 pm - Eki 2, 2019

merhaba yunanistan vizem 8. madde red davetiye mektubum var ama yine red geldi nasıl yardımcı olursunuz.

İmdatYayın tarihi9:59 pm - Kas 8, 2019

Merhaba benimde 3. Maddeden red geldi hesabımda parada vardı ama yine de red geldi

Bir cevap yazın

Hemen Ara